איגוד ה-Wi-Fi העולמי מבטיח שבקרוב יהיה לנו אינטרנט מהיר יותר

| יום שישי, 1 ביולי 2016, 16:30 | תוכנה ואינטרנט

איגוד ה-Wi-Fi העולמי עדכן את דרישות ההסמכה לתקן 802.11ac על מנת להבטיח מהירויות גבוהות יותר לשלל מכשירי Wi-Fi בקרוב. האיגוד אחראי על יצירת תקני Wi-Fi חדשים (ביניהם 802.11ac ו-802.11ad) ובנוסף הסמכה של מכשירים תומכי Wi-Fi, זאת על מנת לאשר כי הם אכן עומדים בתקן.

האיגוד עידכן את דרישות ההסמכה למכשירים תומכי 802.11ac והעלה את רף הביצועים – כעת, מכשירים שישאפו לקבל הסמכה רשמית יאלצו ליישם שלוש יכולות מתקדמות של התקן שלא נדרשו בעבר: ערוצי תעבורה רחבים יותר, ערוץ מרחבי נוסף ותמיכה במשתמשים מרובים (MU-MIMO).

שלוש היכולות החדשות מיישמות מרכיבים חדשים של התקן שהיצרניות לא חויבו ליישם בעבר (ולעיתים בחרו שלא לעשות זאת על מנת לחסוך בעלויות). ערוצי תעבורה רחבים יותר מאפשרים לקודד מידע רב יותר באותו הערוץ, הערוץ המרחבי הנוסף מאפשר להזרים מספר גדול יותר של ערוצים ותמיכה ב-MU-MIMO מאפשרת לראוטר להזרים מספר ערוצים אל מספר משתמשים בעת ובעונה אחת.

היכולות המתקדמות מיושמות כבר עכשיו במגוון רחב של מכשירים אף על פי שלא נדרשו עד כה בידי ההסמכה. עדכון ההסמכה מאפשר לאיגוד להבטיח כי כל המכשירים המוסמכים תומכים ביכולות אלו ללא יוצא מן הכלל, ולטענתו יספק למשתמשים מהירויות גדולות עד פי שלושה מבעבר. חשוב לזכור כי לא כל מכשיר תומך Wi-Fi בהכרח עבר את הסמכת האיגוד, אך מרבית היצרניות הגדולות דוגמת Apple, Samsung, LG ו-Sony בוחרות שכן לעבור את ההסמכה כך שהעדכון החדש צפוי להשפיע על כלל המשתמשים.

מכשירים חדשים התומכים בתקינה המעודכנת צפויים להיות מוכרזים כבר בשבועות הקרובים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות