פטנט של סמסונג למוצר 3 ב-1 (שעון, טלפון וטאבלט)

האם סמסונג תחשוף מכשיר המסוגל לשמש כסמארטפון, שעון חכם וטאבלט יחדיו?

פטנט של סמסונג מציג: מכשיר 3 ב-1 ההופך משעון חכם לסמארטפון ולטאבלט

לפני קצת פחות משנתיים, בנקודה בה היה נראה כי האלמנטים בהם מצליחות היצרניות להציג חידוש משמעותי עם מכשירי הסמארטפון שלהן הולכים וקטנים, הגיחה טכנולוגיית המסכים הגמישים, עליה עובדות יצרניות רבות במשך לא מעט זמן. אף שלא מעט סמארטפונים המבצעים שימוש במסכים גמישים כבר הגיעו לשוק, בהם סדרת LG G Flex ו-Samsung Galaxy Edge, אנו נמצאים במרחק של חודשים רבים עד אשר יגיעו לשוק הפתוח מכשירים הגמישים באופן מלא, כדוגמת אלו שהציגה לנובו בכנס Lenovo Tech World 2016.

כעת, כשברקע מבטיחה סמסונג כי הסמארטפון הגמיש הראשון מבית ייצורה נמצא "ממש מעבר לפינה", מתפרסם פטנט מבית הענקית הדרום קוריאנית שאושר על-ידי משרד הפטנטים הקוריאני לא מכבר ומתאר את עתיד הסמארטפונים הגמישים: מכשיר 3 ב-1, המסוגל להפוך משעון חכם לסמארטפון ואף לטאבלט, זאת תוך שימוש בטכנולוגיה חדישה של מסכי OLED נמתחים.

הפטנט, שכותרתו היא "מכשיר המבצע שימוש במסך נמתח", מתאר שימוש במכשיר המסוגל לעבוד כטאבלט ולאחר מכן להתקפל באופן מוחלט על מנת להפוך לסמארטפון צר למדי, ובסופו של דבר אף מאפשר קיפול נוסף כך שיהיה ניתן לענוד אותו על גבי פרק כף היד ולבצע בו שימוש כשעון חכם לכל דבר. על מנת לבצע זאת באופן מעשי תדרש סמסונג לייצר מסך וכן רכיבי חומרה גמישים במיוחד, כך שקיפולם לא יגרום להיווצרותו של נזק.

הצצה לאחור

אף שהפטנט הוגש באופן ראשוני על-ידי החברה כבר לפני שנה וחצי, צפויות לחלוף עוד מספר שנים לפני שסמסונג או כל יצרנית סמארטפונים אחרת תהפוך את הפטנט, או אולי יותר נכון קונספט, לכדי מציאות ועל אחת כמה וכמה עד אשר יוכל מוצר מן הסוג הנ"ל לנחות על גבי מדפי החנויות בהפצה רחבה. עד אז, אנו כבר ככל הנראה נלך עם סמארטפונים גמישים ומתקפלים בכיסינו, כאשר על פי הדיווחים האחרונים סמסונג מתכננת כבר בתחילת 2017 שני מכשירי דגל מן הסוג הזה.

מתי לדעתכם יהיה הסמארטפון הראשון המסוגל לשמש גם כטאבלט ושעון חכם זמין לרכישה? שתפו אותנו!

מקורות
Sam Mobile
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות