LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: LG G5 SE – האח הקטן של ה-G5 שהצליח להפתיע
| יום חמישי, 21 ביולי 2016, 19:00 | גאדג'טי מסקר, סלולר

שנת 2016 היא שנה מצוינת לרכוש בה סמארטפון. למה? כי הטכנולוגיה התקדמה כל כך ומרבית המכשירים שקיימים בשוק מעולים ומגיעים עם מפרטים שעד לפני כמה זמן נראו לנו דמיוניים למדי. כפועל יוצא מכך, גם שוק הביניים זכה לזריקת מרץ משמעותית וכיום גם סמארטפונים שאינם מכשירי דגל מצליחים להשאיר אצלנו רושם חיובי במיוחד.

זה בדיוק המקרה של מכשיר ה-LG G5 SE: מכשיר שוק ביניים לכל דבר ועניין שהצליח להצטיין בכמה פרמטרים ולקבל הרבה שבחים. עם זאת, הוא כמובן לא חף מבעיות שגם עליהן נדבר בסקירה המלאה.

מה בקופסה

הקופסה של דגם ה-SE זהה לזו של מכשיר הדגל LG G5 וכוללת את אותו עיצוב המדגים את יכולת שליפת הסוללה מחלקו התחתון, והזנת מודולים אחרים דרך חריץ ייעודי. ממש כמו המודולים הנשלפים, כך נשלפת גם קופסת המכשיר החוצה מכיסוי העוטף אותה ומציג על גביה את תמונתו של ה-G5 SE.

בקופסה תמצאו:

  • מכשיר LG G5 SE
  • אוזניות
  • כבל טעינה מסוג USB Type-C
  • מטען חשמל עם תמיכה בטעינה מהירה
  • ספרות – הוראות הפעלה, כתב אחריות

עיצוב ואיכות בנייה

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

"וואו, מה זה המכשיר היפה הזה" הייתה אחת התגובות שהכי זכורות לי מכל מי שראה את המכשיר. ה-LG G5 SE מגיע עם עיצוב מרשים שקיבל מאחיו הגדול, ה-LG G5 המוכר לכל, ומצליח אף להתעלות עליו מאחר והוא רזה ממנו ב-0.4 מ"מ. המכשיר, העשוי כולו ממתכת, מכוסה בפריימר באמצעותו הדביקה החברה את הצבע לאלומיניום ממנו עשוי המכשיר, מה שמפחית מתחושת היוקרה המתכתית. עם זאת, הוא מרגיש מצוין ביד. מדובר באחד המכשירים היפהפיים שיצא לי לראות באחרונה, ואם התחברתם לעיצוב של ה-G5 אתם תאהבו את העיצוב של המכשיר הנוכחי ללא כל ספק.

את חלקו הקדמי של המכשיר תופס בעיקר המסך שנעשה קעור בחלקו העליון מה שמעניק לו מראה אלגנטי ומיוחד. מתחת למסך ישנו חלק נוסף נשלף, המשמש להחלפת מודולים שונים, עליו נרחיב בהמשך. חשוב לציין כי חלק זה גרם למכשיר להיות מעט גדול מידי והיינו שמחים אם LG הייתה מצמצת אותו או לפחות מגדילה את המסך על חשבון שטח זה.

בחלקו האחורי ניתן למצוא צמד מצלמות, פלאש LED, חיישן טביעות אצבע ולקינוח שם המכשיר מוטבע בתחתית החלק האחורי. זוג המצלמות, בעקבות היות ה-LG G5 SE דקיק, ממוקמות על מעיין בליטה קטנה שממקמת אותן כמה מ"מ מחוץ לגוף המכשיר. אומנם לא מדובר על דבר חדש ויצרניות רבות בחרו ללכת גם הן בקו זה, אך ישנם משתמשים שאולי ימצאו זאת כחסרון. במקרה הנוכחי הבליטה לא הייתה גדולה במיוחד והמכשיר לא "רקד" כאשר הונח על השולחן, כך שהיא הייתה נסבלת. בצידו הימני ממוקמים כפתורי ויסות הווליום ובחלקו העליון יש חיישן אינפרה אדום ויציאת אזניות 3.5 מ"מ.

מסך ותצוגה

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

המסך, ללא כל צל של ספק, היה גולת הכותרת של המכשיר ה-LG G5 SE. נתחיל קודם מהמפרט הטכני: מדובר על מסך בגודל 5.3 אינץ' ברזולוציה 2K (כלומר 2560×1440) שיוצר צפיפות פיקסלים מרשימה של  554ppi. השילוב של מסך קטן יחסית עם רזולוציה גבוהה הוא מתכון מעולה למסך חד במיוחד. תמונות וסרטונים שמוצגים במכשיר ה-LG G5 SE הן פשוט תענוג לעיניים. המסך מציג תמונה חדה וברורה שעומדת בקדמת הבמה עם ספינות דגל של יצרניות רבות אחרות.

ייאמר לזכותו של ה-LG G5 SE כי השוליים של המסך לא היו עבים מידי ומרבית שטח הפנים בחלקו הקדמי של המכשיר אכן הוקצה למסך עצמו. חיסרון אחד, כפי שציינתי בחלק העוסק בעיצוב, טמון בעובדה שמדובר עדיין על מסך קטן יחסית. הייתי מעדיף שחברת LG הייתה מגדילה את גודל המסך מעט ובכך הייתה מיישרת קו עם התעשייה שהתקדמה גם במכשירים הביניים. על אף זאת, עדיין מדובר על מסך מצוין שיכול להיות אידאלי לצפייה ממושכת או למעבר על התמונות שצולמו במכשיר.

חלק נוסף שראוי לציון במסך של דגם ה-SE, ממש כפי שהיה במכשיר הדגל LG G5, הינה התאורה החזקה שמספקת תצוגת המכשיר. ואולם, היחסרון בצד זה דומה גם הוא לזה שהופיע במכשיר הדגל, כאשר דווקא מחוץ לבית ותחת תאורת השמש החזקה לא מצליח המסך להציג תמונה בהירה מספיק ובמקרים רבים קשה מאוד לראות את המופיע על גבי המסך בשל ההשתקפויות הרבות.

חומרה וביצועים

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

זה החלק שבו בדרך כלל מכשירי ביניים מתחילים לגמגם או להצדיק את המחיר הנמוך, אך כאן לא בדיוק המקרה עם ה-LG G5 SE. המכשיר עבד ללא דופי והצליח לעמוד בכל משימה שהטלנו עליו בגבורה. גם שבדקנו אפליקציות כבדות או שצפינו בסרטונים ברזולוציה גבוהה הוא לא נתקע או החל להאט – מקסימום טיפה להתחמם. מעל כל זה, הפעלה במקביל של אפליקציות רבות ומעבר בניהן לא הצליחו לעייף את המכשיר, שהצליח לפזז בין האפליקציות בקלילות רבה ללא כל תקיעות.

הסיבה לך היא המפרט המכובד שעמו מגיע המכשיר: מערכת השבבים היא Snapdragon 652, המציעה 8 ליבות עיבוד בתדר מקסימלי של 1.8GHz והמאיץ הגרפי הוא Adreno 510. בנוסף לכך, במקום זיכרון ה-4GB RAM שנמצא ב-G5, המכשיר הנוכחי מגיע עם זיכרון RAM העומד על 3GB. עבור משתמש מן השורה שרק רוצה מכשיר לשימוש בסיסי ה-LG G5 SE מצטיין ללא כל בעיה (כן, כולל הרצת פוקימון גו).

הנקודה היחידה שהצליחה להעיב על חווית השימוש הכללי הייתה אתחולים לא מוסברים שסבל מהם המכשיר. לאורך כל תקופת ההתנסות עמו, המכשיר איפס את עצמו פעמיים ללא כל סיבה הגיונית לעין. מה שהציק עוד יותר שאותן פעמיים היו דווקא בעת הפעלת המצלמה, מה שגרם לאיבוד סיטואציות שרציתי לצלם. אני לא מאמין שהסיבה לך נעוצה בחומרה של המכשיר, אך זה משהו ש-LG צריכה לבדוק ולתת עליו את הדין.

מולטימדיה

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

כפי שציינתי בחלק העוסק במסך, השילוב של מסך יחסית קטן ורזולוציה גבוהה יוצר צפיפות פיקסלים מרשימה שמפיקה תמונה מאוד חדה ואיכותית. נתון זה בא לידי ביטוי כמובן בצריכת תוכן מכל סוג שהוא: תמונות, וידאו ועוד, מה שהופך את ה-LG G5 SE לחיית מולטימדיה לא קטנה. תוסיפו לכך את העובדה שהמכשיר תומך בהרחבת זיכרון של עד 2TB, לצד ה-32GB המובנים, ותקבלו מענה לכל הצרכים שלכם בנושא המולטימדיה.

כפי שאתם ודאי זוכרים, הקו המנחה של סדרה המכשירים החדשה של LG הוא היכולת להוסיף להם מודולים שונים שאמורים להעצים את יכולות המכשיר. למרבה השמחה, אותם מודלים עובדים גם עם המכשיר ה-LG G5 SE וניתן לחברם אליו בקלות ללא צורך במתאמים או ברכישת גרסאות שונות.

לשם הסקירה קיבלנו גם את מודול ה-LG HI-FI PLUS המחליף את חלקו התחתון של המכשיר ברמקול איכותי של חברת B&O. המודול הצליח לעמוד במשימה שלו והפיק צלילים שהם פשוט הנאה צרופה לאוזניים. הסאונד היה נקי וחד גם בעוצמת שמע גבוהה, מה שרק העצים את חווית ההאזנה.

 

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

במרבית המקרים קשה להמליץ על כל מיני תוספים שהחברות מנסות לדחוף לנו מאחר ולרוב מדובר על גימיקים שלא באמת מספקים את הסחורה. במקרה של המודול הנוכחי, אני לראשונה יכול להמליץ עליו בלב שלם. החיסרון, כמו תמיד, נעוץ במחיר של מודל ה-HI-FI PLUS העומד על 749 שקלים – מחיר יקר לכל הדעות. עם זאת, ממליץ לכם לעקוב אחר ירידות מחירים או אפילו להזמין אותו מחו"ל. לא תתחרטו.

נקודה אחרונה היא איכות השמע בזמן ביצוע שיחה טלפונית רגילה. מה שהפתיע אותי ב-LG G5 SE היא איכות השמע המצוינת בשיחות קוליות, איכות אשר סייעה לי לשמוע את הדובר השני גם בסביבה רועשת במיוחד. לאורך כל השיחה הקול של הגורם בצד השני נשמע כאילו הוא ממש לידי, נקי וללא כל הפרעות, גם אם הוא בעצמו היה בסביבה רועשת.

מערכת הפעלה וממשק משתמש

ממשק המשתמש של ה-LG G5 SE זהה לחלוטין לזה המגיע עם מכשיר ה-LG G5 ואין כאן כל הפתעות מיוחדות. הממשק נקי וקל הרבה יותר לעומת הדור הקודם של המכשירים של LG ובכל קפיצה שכזו נראה כי היצרנית מבינה כיצד יש להנגיש את ממשק המשתמש. חלון ההתראות שפעם היה עמוס בכל כך הרבה קיצורי דרך לא שימושיים ש-LG דחפה, כעת נקי ומלוטש יותר. מתחת לממשק המשתמש תוכלו למצוא את גרסת אנדרואיד 6.0 שמצליחה גם היא להשאיר רושם חיובי הודות לשלל החידושים הכלולים בה.

החיסרון היחיד שהיה בממשק המשתמש של LG, שהוא גם השינוי העיקרי שבצעה החברה, הוא העלמת מגירת האפליקציות במכשיר. בצעד תמוה למדי, LG בחרה לשם את כל האפליקציות הקיימות, ואלה שנוריד בעתיד, על מסכי הבית השונים. כלומר אי אפשר כבר להסתיר אפליקציות שאנו משתמשים בהן לעיתים נדירות – כולן יופיעו בצורה כזאת או אחרת על המסך ויתפסו שטח נדל"ני יקר.

נכון, אפשר לסדר את כל האפליקציות בתיקיות ולזרוק את כולן למקום אחד, אבל זה מתיש ומעייף במיוחד אם יש לכם כמה עשרות אפליקציות. עדיין לא ברור למה LG בחברה לפעול בצורה כזו והחברה כבר הוציאה עדכון המאפשר להחזיר את מגירת האפליקציות למקומה דרך הגדרה בתפריט ההגדרות במכשיר, אך מצב ברירת המחדל עדיין מציג ממשק ללא מגירת האפליקציות.

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

נקודה כואבת נוספת הייתה קורא טביעות האצבע של המכשיר שלא תפקד כשורה בלשון המעטה. תהליך ההגדרה הראשוני של ממשק המשתמש עבר בקלות יחסית ומילאתי אחר ההוראות כפי שנדרש. מרגע זה חשתי תקלות רבות ואי דיוקים של החיישן המדובר והיו לא מעט פעמים בהן התבקשתי להניח את האצבע כמה פעמים כדי שהמכשיר יועיל בטובו להיפתח.

האצבע חייבת להיות בדיוק במיקום מושלם כפי שהוגדרה ובצורה מקבילה לחיישן עצמו כדי שהוא באמת ייפתח. הדובדבן שבקצפת היה השביתות האיטלקיות של החיישן ושיתוף הפעולה שקיבל ממערכת ההפעלה בשביתות אלה. לעיתים, לאחר מספר ניסיונות או במקרים אחרים שטרם הצלחתי לפענח את החוקיות שעומדת מאחוריהם, קיבלתי הודעה שלא ניתן לפתוח את המכשיר באמצעות טביעת אצבע ושעלי להקליד את הקוד באופן ידני. מאוד מעצבן.

מה שהצליח להמתיק את הגלולה היה מצב ALWAYS-ON שייתר לעיתים את הצורך בלפתוח את המכשיר ולהוציא אותו ממצב נעילה. מצב זה, שהוצג כבר בלא מעט מכשירים אחרים, מאפשר למשתמש לקבל הצצה לשעה ולהתראות. כך למשל, ברגע שרק תרימו את המכשיר, ה-ALWAYS-ON ייכנס לפעולה ויציג לכם תצוגה חסכונית בחשמל בה יש את כל המידע שאתם צריכים לדעת בחטף.

סוללה

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

ה-LG G5 SE מגיע עם סוללה בקיבולת של 2800mAh שלצערי לא הצליחה לספק את העבודה. לאחר טעינה מלאה והתחלה של יום חדש עם 100 אחוז, המכשיר כבר התחיל להראות סימני מצוקה באמצע היום וביקש הטענה נוספת. חשוב להדגיש כי לא מדובר על שימוש אינטיסיבי למדי: Moovit עם GPS ברקע וגלישה אקראית בפייסבוק ובאינטרנט גרמה לירידה דרסטית בחיי הסוללה ובעת ההגעה ליעד הייתי חייב למצוא נקודת חשמל כדי להטעין. בנסיעות בהן עוד העזתי לשחק באפליקציית פוקימון גו, המכשיר בסוף הנסיעה כבר התחנן לכוחות מחודשים.

הדבר היחיד שמצליח לפצות על הסוללה החלשה הוא הטעינה המהירה שמגיעה עם המכשיר. ואכן, כמו ש-LG הבטיחה, המכשיר נטען באופן מהיר למדי ולאחר חצי שעה הוא קיבל בוסט של כמה עשרות אחוזים טובים שהעניקו לו עוד כמה שעות עבודה רציפות. הנקודה המעניינת למדי, שגיליתי במקרה לחלוטין, היא שגם מטענים ישנים יחסית (LG G3) עושים עבודה מעולה ומטעינים את המכשיר במהירות.

אם ברשותם מטענים ישנים שגם מטעינים מהר, אל תיפרדו מהם כל כך מהר, הם עלולים להתגלות כשימושיים למדי. החיסרון היחיד הוא שתצטרכו להסתובב תמיד עם כבל טעינה עם יציאה מסוג Type C כך שיהיה לכם קשה בינתיים לבנות על אנשים אחרים שיהיו להם מטענים שרלוונטיים עבורכם.

מצלמות

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

המצלמה של ה-LG G5 SE היא בין המצלמות הטובות שיצא לי לנסות לאחרונה. גם כאן מדובר על אותו הטריק שחוזר על עצמו לאורך כל הסקירה – פשוט מדובר על המצלמות של ה-LG G5. המצלמה הקדמית, לחובבי הסלפי, מגיעה עם חיישן 8 מגה פיקסל שמפיק תמונות מצוינות. הפעם בחרה החברה הדרום קוריאנית לצייד את מכשיריה בשתי מצלמות אחוריות כאשר אחת מצוידת בחיישן 16 מגה פיקסל והשנייה בעלת חיישן 8 מגה פיקסל.

המצלמה הראשונה, בעלת 16 מגה פיקסל, היא המצלמה שתשתמשו בה לרוב והיא גם זאת שתופעל אוטומטית במרבית המקרים. מה שמעניין לא פחות הוא המצלמה השנייה, שעל הנייר בעלת מספר נמוך יותר של פיקסלים, אך לה יתרון משמעותי – זווית צילום רחבה. המעבר בין צמד המצלמות נעשה בלחיצת כפתור אחת שיכולה להעביר את המשתמש מצילום ממוקד מאוד לצילום רחב שיכול לתפוס נופים וסצנות "גדולות" בקלות רבה. מיותר לציין ששתי המלצות מצליחות לספק את הסחורה וכל אחד מצטיינת בתפקיד שקיבלה. המצלמה הרגילה מפיקה תמונות חדות ואיכותיות במיוחד והמצלמה הרחבה מצליחה לתפוס בצורה מרהיבה נופים שנראים מעולה על המסך של LG G5 SE.

עם זאת, המצלמות אינן מושלמות ויש להן מספר חסרונות שחשוב לציין. החיסרון הראשון שהפריע לי היה איכות הצילום הנמוכה בתנאי תאורה קשים. בסביבה חשוכה, שמאורת בעיקר מאור הירח או פנסי רחוב, המצלמה של ה-LG G5 SE פשוט לא הצליחה לתפוס מספיק אור כדי להאיר את התמונה ולצלם אותה כראוי.

הנחמה היחידה הייתה במצב הצילום הידני העשיר שאפשר לשחק מעט עם ההגדרות ובכך להכניס יותר אור לתמונה. ברור שזהו מצב שאינו שימושי למשתמש מן השורה, אך לפחות הוא שיפר במעט את התוצאות הסופיות. בעיה נוספת שצצה היא תפקוד לקוי של הזום בעת צילום תמונה. לאחר ביצוע תקריב כלשהו כדי לצלם בצורה טובה יותר אובייקט מרוחק, התמונה יצאה רועשת למדי, מה שחייב אותי למצוא דרך להתקרב למושא הצילום כדי לייתר את הצורך בזום.

סיכום

LG G5 SE הוא גרסה מעט צנועה יותר של ה-G5 וכפועל יוצא מכך הוא נהנה מאותן יתרונות וסובל מאותן חסרונות של מכשיר הדגל. המסך והמצלמה שלו מצוינים ומאחר והם שני אלמנטים חשובים בבחירת מכשיר, הם יחדיו מעניקים תמורה מעולה למחיר המבוקש. לשמחתי, בחירת מעבד "חלש" יותר לא פגעה באופן ניכר בביצועים, אך ככל הנראה פגעה אנושות בביצועי הסוללה שלא השאירו רושם טוב. גם חיישן טביעת האצבע הצליח להציק לא מעט פעמים, מה שפגע בחוויית השימוש.

בשורה התחתונה מדובר במכשיר שעושה עבודה טובה מאוד, אך מגיע עם כמה חסרונות שצריך לשקול. כעת כשהמחיר שלו קיבל עדכון משמעותי והנחה של כמה מאות שקלים, ה-LG G5 SE יכול להיות פתרון לכל מי שרוצה מכשיר יפיפה עם מסך ומצלמה מתקדמים במחיר נמוך יחסית.

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

LG G5 SE (צילום: גאדג'טי)

האריזה ותכולתה
8
עיצוב ואיכות בניה
9
חומרה וביצועים
8
מסך ותצוגה
9
מערכת הפעלה
7
מולטימדיה
9
סוללה
7
מצלמה
8
סיכום
8.5
מכשיר דגל במחיר צנוע יותר
מה אהבנו
מסך
מצלמה
מה לא
חיי סוללה
חיישן טביעת אצבע
מחירים
יבואן רשמי: 2,399 שקלים
שוק פתוח: 2,290 שקלים
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות