שמועות: מכשירי WP7 הראשונים מבית נוקיה יהיו W7 ו-W8; החברה תשיק 16 מכשירי WP7 ב-2012

החלטתה של חברת נוקיה להשתמש במערכת ההפעלה Windows Phone 7 הייתה הפתעה גמורה, אך מנכ”ל החברה סטיבן אלופ (אשר הגיע ממיקרוסופט) מעוניין לעשות שינוי מידי שיחזיר את החברה הפינית למרכז הבמה העולמית. אלדר מורטזין, אשר על שמו חתומות כמה מהחשיפות הגדולות ביותר בשוק הסלולר, מספר כי מקור בחברת נוקיה נתן לו להשתמש במכשיר אבטיפוס מבוסס WP7 וחשף כמה פרטים נורא מעניינים המעידים כי החברה עובדת במלוא המרץ.

מכשירי WP7 החדשים יהיו מבוססי ערכות שבבים מבית Qualcomm עם מעבדים שונים ולא רק כאלו במהירות 1GHz כפי שדרשה מיקרוסופט. סטיבן אלופ מעוניין שהמכשירים החדשים יהיו זמינים כבר בעונת החגים הקרובה (סוף 2011), אולם ככל הנראה המכשירים הראשונים יגיעו רק בסוף ינואר-תחילת פברואר של 2012.

אלדר מורטזין מפרט על ארבעת המכשירים הנמצאים כעת בפיתוח, כאשר עם הראשון מבינהם שעליו מיד נפרט, הוא זכה להתעסק מעט. מדובר במכשיר ה-Nokia W7 המזכיר את ה-Nokia X7 שהוכרז לפני יומיים, עם מסך WVGA וערכת שבבים העושה שימוש במעבד ה-1GHz הראשון בו עושים שימוש כל מכשירי WP7 כיום – QSD8250 (מבית Qualcomm כמובן), אולם ייתכן כי החברה תשתמש בדגם חדש יותר כאשר המכשירים יתקרב להשקה, יחד עם מצלמת 8 מגה-פיקסל עם פלאש LED ואוטופוקוס. ה-W7 משמש כיום כמכשיר הפיתוח עליו עובדים בנוקיה.

המכשיר השני, אשר ככל הנראה יהיה סמארטפון הדגל של WP7, הוא ה-Nokia W8, היורש ל-Nokia N8. המכשיר צפוי לשמור על יכולות הצילום המתקדמות שלו, עם מצלמת ה-12 מגה-פיקסל כאשר בעולם ה-WP7 אין לה מתחרה. מבחינת עיצוב הוא אמור לקבל מתיחת פנים רצינית, יחד עם אחת הפלטפורמות העוצמתיות כיום הכוללת מעבד כפול ליבה ואת המאיץ הגרפי Adreno 320. מה שיהפוך את ה-W8 לעוצמתי ביותר (עם פער גדול) מכל מכשירי ה-WP7 המוכרים לנו היום.

זוג מכשירים נוספים עליהם מדבר אלדר כוללים: אחד עם מקלדת QWERTY מלאה שיתאים לסדרת ה-Eseries, הוא צפוי להגיע עם שירות עסקי שמפתחת נוקיה ועם תג מחיר תחרותי באיזור ה-$500. השני יהיה מכשיר מגע לשוק הביניים שיתאים מבחינת מחיר לקהל יותר רחב. שני המכשירים צפויים להיות זמינים במהלך 2012, כחלק מפורטפוליו הכולל 12 (!) מכשירים נוספים מבוססי WP7 מלבד הארבעה שציינו כאן.

עוד מדווח אלדר, כי Symbian^3 נמצאת בסוף חייה, למרות שהיא כן תקבל את שלושת השדרוגים שנוקיה הבטיחה, אך ללא שינוי משמעותי ומדובר רק במתיחות פנים ותיקון בעיות. לכן , הוא מוסר, שאנדרואיד עדיין אופצייה עבור נוקיה. חשוב לציין כמובן כי כל המידע הוא בגדר שמועות ויכול להשתנות, אך מניסיון העבר שלנו עם אלדר, לא מעט פרטים כאן בטח נכונים.

מקור התמונה: Engadget (אילוסטרציה)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*קישורים בחלק מהפוסטים באתר קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים