נוקיה מציגה (שוב) את שירות ה-Indoor Positioning שלה

| יום שישי, 15 באפריל 2011, 20:44 | אפליקציות, טכנולוגיה

באירוע Nokia World 2010 שנערך בספטמבר האחרון הבטיחה נוקיה להשיק כבר בתחילת 2011 את Nokia Indoor Navigation, אפליקציית ה-IPS (ראשי תיבות של Indoor Positioning System) שתאפשר ללקוחותיה לנווט בתוך מבנים גדולים כמו שדות תעופה, תחנות רכבת, קניונים, בתי חולים ועוד. הרבעון הראשון של 2011 הסתיים כבר לפני כשבועיים והשירות עדיין לא זמין, אך בוידאו שהועלה על ידי החברה ליוטיוב ממש לפני כמה שעות, מוצג השירות מחדש כשהוא מתהדר בכמה תוספים לא רעים בכלל.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=S2GALFBrtXk[/youtube]

בוידאו ניתן לראות את האפליקציה מורצת על גבי מכשיר ה-N8, שנעזר במשדר ה-IPS העוצמתי של שדה התעופה לצורך הניווט הפנימי. הנוסע שמבקר כנראה בפעם הראשונה בשדה התעופה הזה, מנווט את דרכו אל שער העלייה למטוס ומיד לאחר שמגיע אליו, נזכר המכשיר גם להודיע (כרגע באורח פלא, נדע בבירור עם השקת השירות) על מזג האוויר הסוער שבמדריד ומציע לנוסע לנווט את דרכו אל חנות המטריות בשדה התעופה.

כפי שמצוין גם בסרטון, לשירות יתווספו גם אביזרי חומרה אופציונאליים שבאמצעותם נוכל לאתר חפצים חשובים שנשכחו כמו תיקים, ארנקים ואפילו את הילדים המתרוצצים בין חנות לחנות. בישראל אגב, קיימים משדרי IPS בנמל התעופה בן-גוריון, אמנם פעילותם או תקינותם אינה ידועה.

כרגע לא נמסר על מועד השקה לשירות, אך אנו יכולים לשער כי זה יהיה בקרוב.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות