גוגל מפתחת מערכת הפעלה המסוגלת לעבוד על סמארטפונים ומחשבים כאחד

פרח ורוד-סגול קרדיט תמונה: Susanne Nilsson

גוגל עובדת בימים אלה על פיתוח מערכת חדשה בשם Fuchsia, אשר לראשונה עבור החברה תפותח על גבי ליבה (Kernel) מסוג Magenta, שתתפוס את מקומה של ליבת הלינוקס בה נעשה שימוש במערכות ההפעלה אנדרואיד ו-Chrome OS. עבודתה של גוגל על מערכת ההפעלה נחשפה דרך פרויקט באתר GitHub, ועל פי אתר Android Police, היא תוכל להתאים עצמה לכל פלטפורמה קיימת.

בעוד המטרה של מערכת ההפעלה Fuchsia היא ככל הנראה לעבוד על גבי מערכות משובצות מחשב, הרי שעל פי הדוקומנטציה באתר GitHub, ניתן יהיה להתאימה גם למוצרים אחרים בעולם המחשוב. כך למשל, ניתן יהיה להתאימה למכשירים מחוברים בבית החכם (IoT), לסמארטפונים, תוך שילוב יכולות אבטחה מתקדמות בדומה להרשאות מערכת ההפעלה באנדרואיד 6.0 ומעלה, ולמחשבים אישיים, תוך שילוב חשבונות משתמש.

אף היכולות הנגזרות מתוך הדוקומנטציה של מערכת ההפעלה, עדיין לא היינו ממהרים להספיד את אנדרואיד או את Chrome OS בזמן הקרוב. שהרי אם סמסונג עדיין לא העזה לעבור לטייזן (Tizen) במוצרי המובייל העיקריים שלה, עבור גוגל יהיה תהליך של מעבר מאנדרואיד הלאה ארוך בהרבה.

על גוגל נאמר בעבר כי תנסה לשלב בין מערכות ההפעלה אנדרואיד ו-Chrome OS, אולם דיווחים אלו נשללו במהרה על-ידי החברה. Fuchsia עשויה להיות תכנית ארוכת טווח באמצעותה תנסה גוגל לשלב בין הפלטפורמות השונות דרך מערכת אחידה, דבר שעשתה מיקרוסופט עם ווינדוס 10, אולם בשלב זה עושה רושם כי מערכת ההפעלה החדשה תשמש את החברה דווקא לפרוייקטי צד או לשילוב בבית החכם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים