פרח ורוד-סגול

קרדיט תמונה: Susanne Nilsson

גוגל מפתחת מערכת הפעלה המסוגלת לעבוד על סמארטפונים ומחשבים כאחד

| יום ראשון, 14 באוגוסט 2016, 14:30 | מערכות הפעלה
תגיות: Fuchsia, Google, גוגל

גוגל עובדת בימים אלה על פיתוח מערכת חדשה בשם Fuchsia, אשר לראשונה עבור החברה תפותח על גבי ליבה (Kernel) מסוג Magenta, שתתפוס את מקומה של ליבת הלינוקס בה נעשה שימוש במערכות ההפעלה אנדרואיד ו-Chrome OS. עבודתה של גוגל על מערכת ההפעלה נחשפה דרך פרויקט באתר GitHub, ועל פי אתר Android Police, היא תוכל להתאים עצמה לכל פלטפורמה קיימת.

בעוד המטרה של מערכת ההפעלה Fuchsia היא ככל הנראה לעבוד על גבי מערכות משובצות מחשב, הרי שעל פי הדוקומנטציה באתר GitHub, ניתן יהיה להתאימה גם למוצרים אחרים בעולם המחשוב. כך למשל, ניתן יהיה להתאימה למכשירים מחוברים בבית החכם (IoT), לסמארטפונים, תוך שילוב יכולות אבטחה מתקדמות בדומה להרשאות מערכת ההפעלה באנדרואיד 6.0 ומעלה, ולמחשבים אישיים, תוך שילוב חשבונות משתמש.

אף היכולות הנגזרות מתוך הדוקומנטציה של מערכת ההפעלה, עדיין לא היינו ממהרים להספיד את אנדרואיד או את Chrome OS בזמן הקרוב. שהרי אם סמסונג עדיין לא העזה לעבור לטייזן (Tizen) במוצרי המובייל העיקריים שלה, עבור גוגל יהיה תהליך של מעבר מאנדרואיד הלאה ארוך בהרבה.

על גוגל נאמר בעבר כי תנסה לשלב בין מערכות ההפעלה אנדרואיד ו-Chrome OS, אולם דיווחים אלו נשללו במהרה על-ידי החברה. Fuchsia עשויה להיות תכנית ארוכת טווח באמצעותה תנסה גוגל לשלב בין הפלטפורמות השונות דרך מערכת אחידה, דבר שעשתה מיקרוסופט עם ווינדוס 10, אולם בשלב זה עושה רושם כי מערכת ההפעלה החדשה תשמש את החברה דווקא לפרוייקטי צד או לשילוב בבית החכם.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות