פרטנר (צילום: גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

פרטנר הרוויחה 26 מיליון ש"ח ברבעון, מבצעת ניסוי בסיב אופטי של 1 גיגה-ביט

| יום רביעי, 17 באוגוסט 2016, 18:00 | כלכלי, מפעילות סלולר, מקומי

חברת פרטנר, האחרונה מבין שחקניות הסלולר לדווח על תוצאותיה הכספיות עבור הרבעון השני של השנה, דיווחה הבוקר (ד') על עוד רבעון של חזרה למסלול לאחר תקופת התחרות הקשה. עם זאת, נראה שפרטנר עושה זאת בקצב איטי יותר מבין חברות הסלולר הותיקות.

ההכנסות של פרטנר ברבעון השני ירדו ב-14% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-897 מיליון ש"ח. מתוך אלו, ההכנסות משירותי סלולר ירדו ב-9% בגלל סיום הסכם זכויות שימוש עם הוט מובייל (מנגד, המעבר להסכם שיתוף רשתות קיצץ בהוצאות תפעול). מכירות מכשירי סלולר ירדו ב-31%, שיעור די חד בסעיף זה. פרטנר טוענת שהחברה מנסה להקפיד על מדיניות של מכירה ללקוחות עם כושר החזר גבוה יותר.

למרות הירידה בהכנסות, הרווח התפעולי נשאר 67 מיליון ש"ח, זהה לשנה שעברה. כמו שאר השחקניות הגדולות, גם פרטנר חתכה את ההשקעה בתשתיות. הפעם אלו ירדו ב-49% ל-57 מיליון ש"ח בלבד. בשורה התחתונה, בשל קיצוץ בהוצאות והתחייבויות, הרווח הנקי של פרטנר כמעט שילש את עצמו ל-26 מיליון ש"ח.

מנויים וקווים נייחים

בניגוד לסלקום, שדווקא איבדה 1,000 מנויים ברבעון, פרטנר הצליחה להוסיף 8,000 מנויים ומספר המנויים הכולל עומד כעת על 2.7 מיליון.  ההכנסה הממוצעת מכל לקוח (ARPU) ירדה ב-2 ש"ח ל-65 ש"ח לעומת סוף הרבעון הראשון.

בנוסף לירידה בהכנסות מפעילות הסלולר, גם הקווים הנייחים רושמים דשדוש. ההכנסה משירות קווים נייחים ירדה ב-3%. והרווח התפעולי מהם ירד ב-12%. החברה גם ממשיכה לקבל פיצוי מאורנג' העולמית בהתאם להסכם ביניהן, 54 מיליון ש"ח גם ברבעון זה.

פרטנר מתייחסת בהרחבה בדו"ח לתוכניות העתידיות ומקווה לקבל גב רחב מהממשלה בקשר לתוכניות אלו. ראשית היא מתכננת להוציא סכום עתק על פריסת סיבים אופטיים ובכך תתחרה בבזק. ניסוי בסיבים במהירות של 1 גיגה-ביט החל לפני חודש.

במקביל, בדומה למהלך של סלקום היא מתכננת להיכנס לאספקת שירותי טלוויזיה. היא מחכה לאישורים שונים ממשרד התקשורת ויישום המלצות וועדת פילבר בקשר לשוק התקשורת. צריך לציין שהיא מחכה ליישום בזמן שעל פי הדו"ח האחרון של סלקום, שירות סלקוםTV מתחיל לצבור תנופה ומנויים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות