פייסבוק Lifestage

הכניסה לבני נוער בלבד: פייסבוק משיקה אפליקציה חדשה בשם Lifestage

אין זה סוד שפייסבוק עובדת קשה כדי לא לאבד את הדור הצעיר שלא כל כך מוצא את עצמו בפייסבוק. הניסיון האחרון שלה הוא אפליקציה חדשה בשם Lifestage, שהושקה לפני מספר שעות, המיועדת באופן בלעדי לבני נוער עם דגש על תלמידי תיכון.

האפליקציה תאפשר לכל משתמש להציג, באמצעות קטעי וידאו קצרים, רגעים טובים או רעים שקורים במהלך שגרת החיים שלו (like או dislike). מי שיוכל לצפות באותם סרטונים הם תלמידים הלומדים באותו מוסד לימודים בו נרשם המשתמש המקורי. כלומר, רק מי שנמצא באותו בית הספר יוכל להיחשף לסרטונים של שאר התלמידים – תלמידים בבית ספר אחר, יראו סרטונים אחרים לגמרי. באופן זה שואפת פייסבוק לגרום לתלמידים להכיר בצורה טובה יותר את חבריהם לספסל הלימודים ואולי על הדרך לזכות באמונם של בני הנוער.

lifestaage

חשוב להדגיש כי האפליקציה לא מגיעה על מנת להוות תחליף לפייסבוק עצמה ואינה עתידה להיות רשת חברתית לצעירים שמאסו בפייסבוק. נכון לכתיבת שורות אלו האפליקציה לא מאפשרת לשלוח הודעות בין התלמידים השונים ואפילו לא ניתן לעשות לייקים לסרטונים המוצגים בה.

יתרה מכך, לא צריך חשבון פייסבוק או כתובת מייל רשמית של בית הספר כדי להירשם ולהשתמש ב-Lifestage. התנאי היחיד של פייסבוק כדי לפתוח "בית ספר" באפליקציה הוא עשרים תלמידים מאומתים, כאשר למרבה האירוניה אין באמת תהליך אימות מוגדר. כמיטב המסורת, השירות פועל כעת רק בארה"ב ורק עבור בעלי מערכת ההפעלה iOS.

נקודה מעניינת לא פחות סביב Lifestage היא זהות האדם שעומד מאוחרי המוצר החדש של פייסבוק. התשובה? מנהל מוצר בן 19 העונה לשם מיכאל סיימן (Michael Sayman). סיימן הוא בן להורים מדרום אמריקה, המתגוררים במיאמי, שלמד באופן עצמאי בגיל 13 כיצד לתכנת ואף פיתח מספר אפליקציות שהכניסו לו אלפי דולרים.

הרגע המכונן שלו הגיע כאשר קיים משא ומתן מול פייסבוק בנוגע לעלות שימוש באחד ממוצריה (Parse) מה שלבסוף הוביל לפגישה אישית עם מארק צוקרברג שאף הציע לו התמחות בחברה. לאחר שנתיים של עבודה ברשת החברתית הגדולה בעולם, חשב על הרעיון של Lifestage וחשף אותו לעולם.

מקורות
Tech crunch
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות