בקרוב אצלכם: פיתוח חדש עשוי להרחיב משמעותית את חיי הסוללה בסמארטפונים

| שבת, 20 באוגוסט 2016, 22:28 | חומרה, סטארטאפים

סטארטאפ חדשני בשם SolidEnergy הכריז כי הצליח למצוא דרך לייצר באופן תעשייתי סוללות ליתיום-מתכת מתקדמות. הסוללות העתידניות מציעות צפיפות אנרגטית כפולה משל הסוללות הנפוצות כיום ועשויות לשנות לגמרי את עולם האלקטרוניקה כפי שאני מכירים אותו.

הסוללה פועלת באמצעות שימוש בתרכובת ליתיום-מתכת המשמשת כאנודה דקיקה המפחיתה את נפח הסוללה ב-50 אחוז. בטכנולוגיה הושקעו משאבים רבים בעבר ונעשו ניסיונות להפוך אותה לשמישה עבור שימוש מסחרי, אך הכימאים העיקשים נתקלו בבעיות רבות – כל הניסיונות הובילו למגוון תקלות: סוללות שנהרסות מהר, סוללות שדורשות חום קיצוני לפעולתן ואפילו סוללות מסוכנות לשימוש.

פריצת הדרך האחרונה עושה שימוש באלקטרוליט מוצק אשר מחפה את תרכובת הליתיום-מתכת וגם באלקטרוליט נוזלי אשר שומר על הליתיום-מתכת לאורך זמן. התוצאה היא סוללה עמידה, בטוחה לשימוש ובעלת צפיפות אנרגטית כפולה משל סוללות ליתיום-יון רגילות – 1,200 וואט-שעה לליטר לעומת 600 בסוללות רגילות. גם העמידות מרשימה למדי, ומאפשרת לסוללה לשמור על 80 אחוז מנפח הסוללה לאחר 300 טעינות – קרוב למדי לנתון של סוללות הליתיום הנפוצות.

החברה מתכננת להשיק ראשית סדרת סוללות לרחפנים בנובמבר 2016, בעוד שסוללות לרכבים וסמארטפונים צפויות להגיע בשנת 2017. נדמה כי מדובר בנסיון המתקדם ביותר עד כה להחליף את סוללות הליתיום המתיישנות, ניסיון שעשוי לאפשר ליצרניות סמארטפונים לשלב סוללות קטנות יותר המציעות קיבולת דומה לזו הקיימת במכשירים הקיימים כיום. אפשרות נוספת היא להציע קיבולת גדולה באופן משמעותי תוך שמירה על הנפח שתופסות הסוללות בסמארטפונים. כל מה שנותר לנו לעשות כעת הוא להחזיק אצבעות ולהתפלל שיצליח.

מקורות
MIT
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות