סימנים של משבר: האם BLU תנטוש גם היא את Windows Phone?

יצרנית הסמארטפונים האמריקנית BLU, שהייתה בין הראשונות לנצל את ביטול דמי הרישיון של מערכת ההפעלה Windows Phone לפני קצת יותר משנתיים, עשויה גם היא לנטוש את הפלטפורמה של מיקרוסופט. באתר האינטרנט החדש שלה, העלימה החברה כל זכר למערכת ההפעלה, ובקטלוג המכשירים העדכני שלה מופיעים רק כאלו המריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל.

מי שיתעקש ויחפש טוב באתר האינטרנט של החברה, יצליח בסופו של דבר להגיע לעמודים ממותגים המציגים כמה מכשירי Windows Phone, אך בינתיים זה נראה שלחברה אין כל כוונה שנגיע לשם. יותר מכך, ברשת מעריכים כי זהו הצעד הראשון של BLU לקראת נטישה סופית של הפלטפורמה והמשך התמקדותה במכשירים חכמים מבוססי אנדרואיד ובטלפונים "טפשים" עבור השוק הנמוך בארה"ב, סין, קוסטה ריקה וברזיל.

חשוב לציין שעד כה לא הצהירו יצרניות הסמארטפונים הגדולות והמוכרות על הפסקת פיתוחם של מכשירי Windows Phone, כך שגם BLU לא צפויה ולא אמורה להודיע על כך באופן רשמי. עם זאת, ולמרות שהאפשרות עדיין לא נסגרה בפניהן לחלוטין, נראה שרוב היצרניות ויתרו כבר מזמן: Huawei השיקה את מכשיר ה-Windows Phone האחרון שלה ב-2013, סמסונג ו-HTC ב-2014 ואחרונה הייתה LG ב-2015. סוני, מוטורולה ו-ASUS כלל לא טרחו.

מיקרוסופט עצמה השיקה מכשיר Windows Phone יחיד ב-2016, והיא מייעדת אותו בעבור השוק הנמוך, אולם זה לא כל-כך מפתיע. רק לאחרונה נודע לנו על פיטוריהם של 2,850 עובדים נוספים מצוותי Windows Phone השונים, מה שהותיר את חטיבת המובייל של ענקית התוכנה פצועה ומדממת, ואילץ את החברה להשקיע בינתיים במקומות אחרים: רכישתה של מקלדת SwiftKey והמשך הפיתוח של אפליקציות אופיס לאנדרואיד.

מקורות
MSPoweruser
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות