מעבד Intel Kaby Lake מהדור השביעי של אינטל (תמונה: יח"צ אינטל)

אינטל משיקה את סדרת Kaby Lake – הדור השביעי של מעבדי החברה
| יום שלישי, 30 באוגוסט 2016, 16:00 | חומרה, מחשבים

זהו זה, הם כאן – החל מרגע זה ממש (ג', 30.8) אינטל משיקה באופן רשמי את מעבדי הדור השביעי שלה, ה-Kaby Lake בשמם – אותם המעבדים עליהם דיווחנו ודיברנו במהלך החודשים האחרונים. מעבדים אלו הם צעד האופטימיזציה של מעבדי ה-Skylake, מעבדי הדור השישי שכעת הפכו לדור הקודם. זהו גל ראשון המביא איתו ראשית את הגרסאות הניידות של מעבדי ה-Kaby Lake, כאשר בסביבות חודש ינואר צפויה החברה להשיק את הגרסאות השולחניות של מעבדים אלו.

מעבדי הדור השביעי של אינטל דוחפים קדימה את הטכנולוגיות החדשות, עם יכולת המעבדים הן מצד יחידת העיבוד הראשית והן מצד השבב הגראפי המובנה עליה כדי להתמודד עם העולם הדיגיטלי כפי שהוא נראה בשנת 2016. עולם זה מכיל תכנים ברזולוציות גבוהות ודרישה להזרמה של וידיאו באופן מהיר ונגיש. באינטל מדגישים שהמעבדים החדשים מסוגלים להתמודד עם הזרמה של תכני 360 מעלות ותכני 4K ללא כל בעיה. למעבד הגראפי הוכנסו מקודדים חדשים אשר מטרתם להאיץ את מלאכת העיבוד של תכנים אלו.

Intel-Kaby-Lake-models

כמו כן, בדור זה אינטל שמה דגש על טכנולוגית ה-Thunderbolt מדור שלישי (אותה הרוב רואים בחיבורי ה-USB Type-C), טכנולוגיה אשר פותחה במרכז הפיתוח של אינטל בחיפה, כאן בארץ – בדומה לרבות מהתכונות שמרכיבות את מעבדי ה-Kaby Lake ואף מעבדי ה-Skylake. מחשבים משלל הסוגים העושים שימוש במעבדי הדור השביעי של אינטל צפויים להכיל גם את חיבור ה-Thunderbolt.

צוות מרכז הפיתוח בחיפה

צוות מרכז הפיתוח בחיפה (תמונה: יח"צ אינטל)

ביצועי הדור השביעי

חברת אינטל מתייחסת ראשית להבדלים התהומיים אשר ניתן למצוא במעבדי הדור השביעי שלה בהשוואה לדור הראשון של מעבדי ה-Core, אי שם לפני יותר מ-5 שנים. זאת מדגישה את השינוי שניכר בשנים האחרונות בעולם הדיגיטלי, ובביקוש למעבדים מהירים יותר המסוגלים לעבד וליצור תוכן במהירות מספקת, במיוחד כאשר מדובר על תכני 4K. "אנשים מצפים מהמחשב האישי שלהם להתמודד עם כל אתגר שמציבים לו, אבל זה לא ניתן לביצוע עם המחשבים האישיים הישנים יותר", אמר רן סנדרוביץ', מנהל מרכז הפיתוח בארץ, "אנשים יהנו מההתקנים הטובים ביותר לעבודה, יצירה, לימודים ובידור".

על פי החברה, ההבדלים בהשוואה לאי שם בהתחלה הם בהחלט גדולים. ראשית, יחס הביצועים פר וואט עומד על פי 10 בהשוואה למעבדי הדור הראשון. עבודה כללית מהירה פי 1.7, משחקי וידיאו עטורי גראפיקה מכילים עד פי 3 יותר ביצועים, ועבודה עם תכני 4K עומדת על פי 8.6, ואף מטפסת לפי 15 כאשר מדובר בעריכת תוכן שכזה בזמן אמת, בהשוואה אל תחילת הדרך.

כאשר משווים את מעבדי הדור השביעי לדור הקודם שהושק אשתקד, ניתן לקבל שיפור ביצועים של עד 20% במשימות שונות. בגרפים הרשמיים מבית החברה ניתן לראות את מעבד ה-i7 7500U החדש אל מול קודמו, ה-i7 6500U במספר מבחנים: במבחן ה-SYSMark 2014 גבר הראשון על קודמו בכ-12%, כאשר במבחן ה-WebXPRT 2015 שיפור הביצועים טיפס עד לכ-19%.

השוואת ביצועי מעבדים (מקור: מצגת אינטל)

השוואת ביצועי מעבדים (מקור: מצגת אינטל)

כמו כן, הדגש הגדול ביותר במעבדים החדשים הוא בעיקר על צריכת חשמל משופרת, המתרגמת את עצמה לחיי סוללה ארוכים בהרבה במכשירים הניידים העתידים לעשות שימוש במעבדי הדור השביעי. על פי החברה, מעבדי הדור השביעי מסוגלים לנגן וידיאו ברזולוצית 4K במשך 9 וחצי שעות, ובכך להציע שיפור של עד כפי 2.6 על פני מעבדי ה-Skylake.

המעבדים החדשים

המעבדים בסדרה השביעית שהושקו שייכים לסדרת ה-U הניידת ו-Y הנמצאת בדרך כלל במחשבי 2-in-1 ומכשירים אחרים. סך הכל השיקה החברה שישה מעבדים ל-2 קטגוריות אלו. מעבדים בקטגורית ה-U עושים שימוש בזיכרון דו-ערוצי מסוג DDR3L עד מהירות של 1600 מגה-הרץ, או LPDDR3 במהירות 1866 מגה-הרץ או DDR4 במהירות של 2133 מגה-הרץ:

 • Intel Core i7 7500U
  מעבד זה הינו כפול ליבה התומך ב-Hyper-Therading ומציע תדר בסיס של 2.7 גיגה-הרץ, עד 3.5 במצב Boost.
 • Intel Core i5 7200U
  מעבד זה כפול ליבה גם כן התומך ב-Hyper-Therading, אך תדר בסיס נמוך יותר של 2.5 גיגה-הרץ, עד 3.1 במצב Boost.
 • Intel Core i3 7100U
  גם הוא כפול ליבה ומכיל Hyper-Therading, אך בעל תדר סטטי של 2.4 גיגה-הרץ בלבד.

מעבדים בסדרת ה-Y עושים שימוש גם הם בזיכרון דו-ערוצי מסוג DDR3L עד מהירות של 1600 מגה-הרץ או LPDDR3 במהירות של 1866 מגה-הרץ:

 • Intel Core i7 7Y75
  מעבד זה הינו כפול ליבה התומך ב-Hyper-Therading ומציע תדר בסיס של 1.3 גיגה-הרץ, עד 3.6 במצב Boost.
 • Intel Core i5 7Y54
  מעבד זה כפול ליבה גם כן התומך ב-Hyper-Therading, אך תדר בסיס נמוך יותר של 1.2 גיגה-הרץ, עד 3.2 במצב Boost.
 • Intel Core m3 7Y30
  מעבד זה כפול ליבה גם כן התומך ב-Hyper-Therading וגם Boost, בתדר נמוך של 1 גיגה-הרץ עד 2.6.

intel-7th-gen-kaby-lake-thin

מגוון מחשבים מסוגים שונים (מחשבים ניידים, טאבלטים, אולטרבוקים, all-in-one ו-2-in-1) צפויים על פי אינטל להציף את השוק עד סוף עונת החגים (ינואר) עם מספר עגול של לא פחות מ-100 דגמים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות