סוני משיקה שתי קונסולות PlayStation חדשות: ה-PS4 Slim ו-PS4 Pro

באירוע חשיפה של סוני שהתקיים אתמול בלילה (ד’), הכריזה סוני על שתי קונסולות חדשות: ה-PlayStation 4 Slim, וה-PlayStation 4 PRO, שיימכרו זו לצד זו בעת הקרובה. דגם ה-PRO הוא למעשה השם הרשמי של קונסולת ה-PS4 Neo, עליה דווח רבות בחודשים האחרונים.

ה-PS4 Slim היא גרסה מוקטנת של ה-PlayStation 4, שתהפוך לגרסה המחליפה של ה-PlayStation 4 הרגילה. מעבר להיותה קומפקטית יותר במידותיה, תהיה ה-PS4 Slim גם חסכונית יותר בחשמל. הקונסולה החדשה תגיע ל”רוב השווקים” לדברי סוני, החל מתאריך ה-15 בספטמבר, שבוע מהיום. מחיר המכשיר בארצות הברית יהיה 299 דולר. הדבר לא מפתיע, לאור השמועות שהתרוצצו לאחרונה אודות הדגם המוקטן, ואף מכשירים מוגמרים שמצאו את דרכם למדליפים ולעיתונאים ברחבי העולם.

ה-PS4 Pro תגיע ב-10 בנובמבר השנה, ותעלה 399 דולר בארצות הברית. זו הקונסולה שחיכינו לשמוע עליה: גרסה משודרגת של ה-PlayStation 4, שתכלול מעבד גרפי עוצמתי כפליים, מעבד מרכזי (CPU) מהיר יותר, כונן קשיח בנפח של 1TB, תמיכה ב-HDR וכמובן, האפשרות לשחק ברזולוציית Ultra HD הידועה גם כ-4K. יש לציין כי לא כל משחק ירוץ ברזולוציה זו, והדבר תלוי במפתחים שיכולים לנצל את כוחו של דגם ה-PRO לביצועים טובים יותר ופירוט גרפי רב יותר ברזולוציית Full HD 1080p.

הדגמים החדשים של ה-PlayStation 4

הדגמים החדשים של ה-PlayStation 4

כפי שדיווחנו בעבר, סוני מחייבת את המפתחים לשמור על תאימות, כלומר המשחקים ירוצו על כל הדגמים: הדגם הנוכחי, דגם ה-Slim ודגם ה-PRO. שחקנים המשתמשים בדגמים החלשים יותר, לא יוותרו מאחור. אולם בעוד שהמשחקים ייתמכו בכל הדגמים, דגם ה-PRO החזק ינצל את עוצמת העיבוד המוגברת למתן חוויה טובה יותר עבור השחקנים. לא יהיה שום הבדל במדיה הפיזית של המשחקים, וכל הדגמים יריצו את אותם הדיסקים בדיוק.

משחקים קיימים יקבלו טלאי שדרוג (Patch) לדגם ה-PRO החדש, על מנת לנצל את יכולות המכשיר. סוני סיפרה כי לפחות שישה מהמותגים שלה יקבלו טלאי שדרוג ל-PS4 Pro, ואילו מפתחי צד שלישי נוספים עובדים על טלאי למשחקיהם. סוני הדגימה את הגרפיקה המשודרגת של משחקים קיימים, כמו Uncharted 4: A Thief’s End, Infamous: Last Light, ו-Shadow of Mordor.

חברת אקטיביז’ן הכריזה כי משחק Call of Duty שעומד לצאת בקרוב, Call of Duty: Infinite Warfare, יתמוך בחומרת ה-PS4 Pro המשופרת, וכך גם הגרסה המחודשת של Modern Warfare 4 שתתלווה אליו. לרשימה התווספו משחקים נוספים שעתידים לצאת בקרוב, כמו Watch Dogs 2, Rise of the Tomb Raider, Horizon Zero Dawn והמשחק Spider-Man של חברת Insomniac, שיתמכו כולם בדגם ה-PRO החדש. משחק חדש שירוץ ב-4K על-גבי הקונסולה החדשה יהיה Mass Effect Andromeda, הנה קטע ממנו:

בכך, סוני היא הראשונה לשבור את מעגל דורות הקונסולות המסורתי, שלפיו קונסולות שומרות על אותה החומרה הבסיסית עד לדור הבא. אליה תצטרף גם מיקרוסופט, שהכריזה כבר על קונסולת Xbox One עם חומרה משודרגת, בשם Project Scorpio.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות