מבחן ביצועים מאשר: iPhone 7 Plus מגיע עם 3GB RAM

אייפון 7 פלוס (תמונה: Apple) אייפון 7 פלוס (תמונה: Apple)

רובן המוחלט של יצרניות הסמארטפונים ברחבי העולם מקפידות לחשוף לצד מכשיריהן החדשים את כל הפרטים הנוגעים למפרטם הטכני, ובין אלו נמצא כמובן את גודלו של רכיב זיכרון העבודה (RAM) במכשיר וכן את קיבולת הסוללה שלהם. עם זאת, בניגוד מוחלט לאלו עומדת איתנה אפל, שמעולם לא מסרה או אישרה באופן רשמי את נתונים אלו וכך גם היה עם הכרזתם הטריה של צמד הסמארטפונים iPhone 7 ו-iPhone 7 Plus. ואילו כעת, מבחני ביצועים המוצאים דרכם אל הרשת חושפים את הפרטים אותם אפל מעדיפה שלא לחשוף.

על פי מידע העולה מפלטפורמת מבחני הביצועים GeekBench, מכשיר אייפון בעל שם הקוד iPhone9,4 וצפוי להתברר כדגם האייפון 7 פלוס, מציע למשתמשיו זיכרון בנפח 3GB RAM, זאת בהשוואה לזיכרון פעולה בסך 2GB שהגיע בדור המכשירים הקודם, אייפון 6S ו-6S פלוס. על פי מבחן ביצועים אחר, אותו ביצע מכשיר בעל שם הקוד iPhone9,3 שצפוי להתברר כדגם האייפון 7 הסטנדרטי, נראה כי זה יגיע עם זיכרון RAM בנפח 2GB בלבד.

שאר המפרט של צמד האייפונים החדשים כולל צג Retina HD בגודל 4.7 ו-5.5 אינץ’ עבור דגם ה-iPhone 7 ו-iPhone 7 Plus, בהתאמה, מעבד מסוג Apple A10 בעל 4 ליבות עיבוד שיהיה מהיר פי 2 בהשוואה לדור הקודם, עמידות במים ואבק תחת תקן IP67, כפתור בית קפסטיבי בעל יכולות לזיהוי עוצמת הלחיצה, צמד רמקולים סטריאופוניים, רכיב אחסון על סך 32, 128 או 256 גיגה-בייט ועוד.

את האייפון 7 ו-7 פלוס תשיק אפל באופן רשמי בחו”ל בעוד כשבוע, והם צפויים להגיע לישראל בסוף חודש ספטמבר. 

השוואת מפרטים