נחשף: Apple iPhone 7 ו-iPhone 7 Plus זכו לשדרוג בקיבולת הסוללה

סדרת האייפון 7 (תמונה: Apple) סדרת האייפון 7 (תמונה: Apple)

כשבוע לאחר הכרזה על צמד מכשירי האייפון 7 ואחרי שהפרטים הראשונים אודות מערך זיכרון ה-RAM שבשניהם נחשפו, מוצא דרכו אל הרשת מידע חדש בדבר הסוללות המשולבות בשניים, שיגיעו כעת בקיבולת הגבוהה מזו של סדרת האייפונים שהוכרזה בשנה שעברה. את הפרטים החדשים אנו מקבלים דרך אתר משרד התקשורת הסיני TENNA, שם חולפים צמד המכשירים לקראת השקתם הרשמית בסין שתתרחש בקרוב מאוד.

על פי TENAA סוללת ה-iPhone 7 תגיע בקיבולת של 1,960mAh, זאת בהשוואה לקיבולת של 1,715mAh שהציעה סוללת האייפון 6S. בשנה שקדמה לכך, אגב, הגיעו סוללת האייפון 6 בקיבולת של 1,810mAh, כך שמדובר בקיבולת הסוללה הגדולה ביותר שאיי פעם שולבה במכשירי האייפון הסטנדרטיים.

עבור ה-iPhone 7 Plus, מנגד, תגיע סוללה בקיבולת של 2,900mAh, כאשר האייפון 6S פלוס הציע סוללת 2,750mAh ואילו האייפון 6 פלוס כלל סוללה בקיבולת של 2,915mAh. כך שלמעשה לא מדובר בשידרוג של ממש, שכן סוללת האייפון 7 פלוס בעלת קיבולת מעט יותר קטנה מזו של האייפון 6 פלוס שהוצג לפני שנתיים.

מלבד השינויים הפיזיים, אנו מעריכים כי אפל שיפרה את צריכת החשמל בצמד הסמארטפונים החדשים, כך שסוללה בעלת קיבולת גדולה יותר בשילוב עם צריכת חשמל נמוכה וכן פונקציות שונות לשמירה על חיי הסוללה בהחלט צפויים לספק קצת יותר זמן עבודה תחת טעינה אחת בהשוואה לדור הקודם. אפל מצידה מבטיחה שיפור של עד שעתיים בחיי הסוללה של iPhone 7 ועד שעה נוספת ב-iPhone 7 Plus. 

השוואת מפרטים