משקפי מציאות מדומה Google cardboard

מציאות מדומה: אפליקציית Cardboard Camera זמינה כעת למכשירי iOS

תמונות 360 מעלות הפכו להיות נפוצות מאוד בתקופה האחרונה הודות לתמיכתה של פייסבוק בתמונות מסוג אלה והודות לביקוש העולה לתכנים במציאות מדומה. כפועל יוצא מכך, חשפה גוגל בשנה שעברה את אפליקציית Cardboard Camera המאפשרת לכל משתמש עם סמארטפון לצלם תמונות מיוחדות שיותאמו לחוויות הצפייה בקארדבורד. כעת גוגל מודיעה על השקת האפליקציה גם למכשירים מבוססי מערכת ההפעלה iOS.

אפליקציית Cardboard Camera בגרסת ה-iOS פועל באופן דומה למקבילתה האנדרואידית. כל שיש לעשות הוא להתחיל לצלם את הסצנה מנקודה אחת ואז להסתובב במקום בהתאם להוראות של האפליקציה, בכל פעם בכמה מעלות, עד שמשלימים סיבוב שלם. בזמן זה Cardboard Camera יוצרת מספר תמונות של אותה הסיטואציה ואז לבסוף תופרת את כל התמונות יחדיו לכדי תמונה אחת רציפה. ניתן לחשוב על כך כמעיין שילוב של מספר תמונות פנורמה יחדיו.

צפייה דרך משקפי גוגל קארדבורד ב-iOS

את התמונה המתקבלת ניתן לשתף לאחר מכן בפייסבוק או בכל שירות אחר שתומך בתמונות מסוג זה. לצד זאת, וכפי שניתן להבין מהשם של האפליקציה, ניתן לצפות בתוצר ישירות דרך הקארדבורד ולקבל חווית מציאות מדומה חלקית. למה חלקית? כי מדובר על צילום ב-180 מעלות ולא 360 מעלות מה שבעצם יצור תמונה ללא "תקרה" או "רצפה". מלבד צילום הוידאו, האפליקציה מקליטה גם את רעשי הרקע של אותה סצנה, כך שאם אתם נמצאים בהופעה או מסיבה הצלילים והקולות יתווספו גם הם לתוצר הסופי.

ניתן לצפות בכל הצילומים ישירות דרך האפליקציה, שאף כוללת מספר תמונות טעונות מראש שיעניקו למשתמש חוויה ראשונית של צפייה בתמונות מסוג זה. אם אין ברצונכם להוריד בכל פעם את משקפי הקארדבורד, תשמחו לדעת שניתן לעבור למצב מיוחד בו גם ממשק המשתמש מוצג בצורה המתאימה למציאות מדומה, מה שמקל על השימוש הרציף באפליקציה.

להורדת האפליקציה לאנדרואיד – לחצו כאן.

להורדת האפליקציה ל-iOS– לחצו כאן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות