אייפון 6S עם מערכת ההפעלה iOS 10 (צילום: גאדג'טי)

מערכת ההפעלה iOS 10 (צילום: גאדג'טי)

24 שעות אחרי: iOS 10 מותקנת על גבי 14% מהמכשירים הנתמכים

| יום רביעי, 14 בספטמבר 2016, 19:41 | סלולר

24 שעות בדיוק חלפו להן מאז שחררה אפל באופן רשמי את iOS 10, מערכת ההפעלה החדשה, המתקדמת והפרודקטיבית ביותר למכשירים ניידים מבית ייצורה, וההיענות המשתמשים גבוהה למדי: כ-14% מסך כל מכשירי אפל הנתמכים עודכנו לגרסה הצעירה, נכון לשעה 19:00 בה נרשם העדכון. כך על פי נתוני חברת המחקר Mix Panel.

הנתונים האחרונים בנושא מגיעים כשנה לאחר שמערכת ההפעלה iOS 9 שוחררה באופן רשמי, אז רשמה קצב אימוץ נמוך יותר מזה של iOS 10, כאשר הגיעה לנתון דומה (כ-16%) רק לאחר כ-48 שעות באוויר. את קצב האימוץ הגבוה והמרשים ביותר רשמה דווקא iOS 7, אשר הותקנה ביום שלאחר השקתה על גבי לא פחות מ-35% מהמכשירים התומכים דאז. עד עתה, טרם הצליחו גרסאות מערכת ההפעלה החדשות לשחזר את ההצלחה, אותה ניתן לייחס, לפחות בין היתר, לשינוי העיצובי שהביאה עימה גרסה זו בהשוואה לקודמתה, iOS 6.

קצב האימוץ של iOS 10 (קרדיט: MixPanel)

קצב האימוץ של iOS 10 (קרדיט: MixPanel)

יש להדגיש כי iOS מבית אפל, על שלל גרסאותיה, זכתה שנה לאחר שנה לקצב האימוץ הגבוה ביותר בעולם המובייל, זאת כמובן כתוצאה מהתמיכה ארוכת הטווח של סדרות מכשירי האייפון והאייפד בייצור ענקית הטכנולוגיה מקופרטינו, יחד עם שחרורו של העדכון בו זמנית לכלל המכשירים. זאת, כמובן, בניגוד מוחלט למתבצע עם מתחרתה הנצחית של iOS, היא כמובן מערכת ההפעלה אנדרואיד, בה שחרור עדכוני הגרסה למכשירים הנתמכים (שאינם מסדרת ה-Google Nexus או Android One) תלוי באופן ישיר ביצרניות הסמארטפונים עצמן.

בפועל, קצב שחרור העדכון עבור מכשירי אנדרואיד השונים, עם דגש על אלו שאינם מכשירי דגל, הינו איטי במיוחד. מוקדם יותר היום שיתפנו אתכם בתמונת המצב של גרסאות אנדרואיד השונות נכון לחודש אוגוסט, ועל פי זו מותקנת מערכת ההפעלה אנדרואיד 6 מרשמלו על 18.7% ממכשירי האנדרואיד, אף על פי ששוחררה לפני למעלה משנה.

ומה אתכם – הספקתם לעדכן למערכת ההפעלה החדשה?

מקורות
Mix Panel
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות