רשת iDigital משיקה מערכת בית חכם מלאה ומותאמת אישית

חנות הקונספט של iDigital לבית החכם (צילום: גאדג'טי) חנות הקונספט של iDigital לבית החכם (צילום: גאדג’טי)

במסיבת עיתונאים שערכה הבוקר (ב’, 19.9) iDigital בחנות הקונספט החדשה שלה בקניון עזריאלי, הכריזה יבואנית מוצרי אפל בישראל על כניסתה לתחום מערכות הבית החכמות. המערכת החדשה של החברה תוצע בכל חנויות הרשת ותציע מגוון רחב של פתרונות בתחום הבית החכם שיאפשרו לכל אחד להרכיב מערכת ביתית בהוצאה סבירה.

מערכת הבית החכם שמציעה iDigital תיבנה על-פי צרכי הלקוחות ובהתאמה אישית מלאה לבחירתם ממגוון רכיבים זמינים, בהם מפסקים המחליפים את המתגים הקיימים בבית, מתגי תאורה, מזגן ודוד, מתגי תריסים לשליטה בתריסים חשמליים, שלט רחוק חכם, מתג לשלט רחוק וחיישן חכם. המערכת עושה שימוש בטכנולוגיה של חברת Green Point הישראלית ועובדת דרך פרוטוקול RF (ולא דרך Wi-Fi).

מנכ"לית iDigital איילת צרפתי-רוזן (צילום: גאדג'טי)
מנכ”לית iDigital איילת צרפתי-רוזן (צילום: גאדג’טי)

המערכת מאפשרת ליצור תסריטי הפעלה מתוכננים מראש שיעזרו ביצירת אוטומציה ביתית מלאה לכל רכיבי המערכת. בדרך זו ניתן יהיה לקבוע את שינוי התאורה, טמפרטורת המזגן או פתיחת\סגירת התריס החשמלי לפי שעות ביום או בהגדרה דרך תסריט שהוגדר מראש ויבצע מספר פעולות בו זמנית. אוטומציה זו ניתנת להגדרה עבור כל חדר בבית ועבור כל מפסק בנפרד לפי זמן, טמפרטורה, תזוזה וזיהוי רמת האור בבית.

אפליקציה שתוכננה על-ידי החברה וזמינה עבור מכשירי אייפון ואנדרואיד תאפשר שליטה מרחוק ברכיבי הבית החכם השונים, כאשר השלט החכם מאפשר למידת שלטים קיימים בבית לצורך שליטה במכשירים שאינם מוגדרים “חכמים” כיום במסגרת הבית החכם. כך לדוגמה, תוכלו להפעיל דרך מערכת הבית החכם של iDigital גם את הטלויזיה, המגבר או המזגן הנשלטים על-ידי שלט רחוק. דרך האפליקציה ניתן לקבל מידע אודות צריכת החשמל של כל מתג וכל חדר ולראות מה תהיה העלות המוערכת בפועל בכל נקודת זמן.

המערכת מגיעה עם שירות מלא הכולל התקנה בבית הלקוח, כאשר מחיר הבסיס עבור מערכת יעמוד על 4,045 שקלים המורכב מעלות של 5 רכיבים ומעלות חיבור והגדרה ראשונית של הבית החכם העומדת על 1,300 שקלים (כוללת מגשר אפליקציה המתחבר לראוטר הביתי ומאפשר שליטה מרחוק והפעלה באמצעות אפליקציה ואת עלות התקנת המערכת). מעבר לכך, תעלה תוספת של כל רכיב נוסף 549 שקלים.

ב-iDigital סיפקו דוגמה לבניית בית חכם “ממוצע” בדירת 3 חדרים שתדרוש התקנה של 15 רכיבים במחיר של 9,000 שקלים. בחברה מציינים כי בהתקנת כל 15 רכיבים תתקבל הנחה בדמות מתן אחד מהרכיבים במתנה. לפניכם הפירוט הנדרש עבור מערכת זו כפי שהוגדרה על ידי החברה:

טבלת עלויות בית חכם (מקור: iDigital)
טבלת עלויות בית חכם (מקור: iDigital)
השוואת מפרטים