מצלמת sony a99 ii

הוכרזה: Sony A99 Mark II – מצלמת SLT עם חיישן 42 מגה-פיקסל, ייצוב אופטי ווידאו ב-4K

| יום רביעי, 21 בספטמבר 2016, 13:55 | צילום
תגיות: A99 Mark II, Alpha, BIONZ X, SLT, Sony

אף שנדמה כי סוני משקיעה את מירב מאמציה במצלמות ה-Mirrorless (נטולות מראה) המרשימות שברשותה, מתברר כי החברה עוד לא נטשה לגמרי את מערכת ה-SLT המתיישנת שלה. כעת היא מכריזה על ה-A99 Mark II, מצלמת SLT חדשה שנועדה להביא את החידושים האחרונים בעולם ה-Mirrorless אל בעלי המראות.

SLT הינו סוג מצלמות הייחודי לסוני, המהווה מעין שילוב בין מצלמת רפלקס (DSLR) למצלמה נטולת מראה. במצלמה אמנם משולבת מראה, אך תפקידה היחידי הוא לספק אור לחיישן מיקוד ייעודי. המצלמה עושה שימוש בעינית אלקטרונית, וחוסכת את מערך המראות הדרוש עבור העינית האופטית. המערכת התבררה ככישלון – זאת כיוון שמצד אחד לא הציעה את הנוחות של העינית האופטית, ומצד שני לא הציעה את הקומפקטיות והפשטות של מצלמה נטולת מראה.

המצלמה החדשה מציעה חיישן Exmor RS ברזולוציית 42.4 מגה-פיקסל, אותו חיישן מרשים אשר תמצאו במצלמת ה-a7R Mark II. רגישות החיישן המירבית עומדת על ISO 25,600, והוא מציע ייצוב אופטי מתקדם הפועל בחמישה צירים. כיאה ליכולות החישוב והעיבוד המתקדמות של סוני, המצלמה תומכת בצילום וידאו ב-4K ובצילום תמונות סטילס בקצב של עד 12 פריימים בשנייה, זאת הודות למעבד ה-BIONZ X המתקדם אשר שולב במצלמה. עינית ה-OLED האלקטרונית במצלמה מציעה רזולוציית XGA.

חיישן המיקוד במצלמה מציע 79 נקודות מיקוד מוצלבות, כמות מכובדת במיוחד התאפשר למצלמה להתמקד במהירות ובדיוק בכל אובייקט בפריים, גם במידה והוא זז מהר. המצלמה מציעה חיבור עדשות מיושן למדי מסוג A-Mount, אותו היא חולקת עם שאר מצלמות ה-SLT של סוני. כיוון שסוני שמה דגש רב יותר על נטולות המראה ומתכננת לנטוש את עולם המראות בשנים הקרובות, ככל הנראה לא נחזה בהשקת עדשות חדשות עבור המערכת בזמן הקרוב (אם בכלל). המצלמה החדשה אמורה להיות סוג של “ניחום” עבור כל מי שהשקיע את מיטב כספו במערכת ומעוניין להנות מיכולות חדשות ומתקדמות מבלי לעבור למערכת מצלמות “חיה” דוגמת זו של Canon או Nikon.

מצלמת sony a99 ii

המצלמה החדשה תוצע לרכישה בארה”ב בעבור 3,200 דולרים (כ-12,100 שקלים) החל מחודש נובמבר. בשלב זה לא ברור האם תגיע אל ישראל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות