נחשף: עלות הייצור של Apple iPhone 7 עומדת על כ-224 דולר בלבד

אייפון 7 בצבע שחור ג'ט (תמונה: Apple) אייפון 7 בצבע שחור ג’ט (תמונה: Apple)

כפי שאנו רגילים לראות מדי שנה, בשבועות שלאחר תחילת השקתם של מכשירי האייפון החדשים והמתקדמים ביותר, נחשפים כל הפרטים המעניינים ביותר אותם, כמובן, לא חושפת עבורנו אפל. והשנה, עם צמד מכשירי ה-iPhone 7 ו-iPhone 7 Plus, חוזר חלילה הסיפור, כאשר חברת המחקר IHS מפרסמת את הערכותיה החדשות בדבר עלות הייצור של מכשירי הסדרה הצעירה.

על פי בדיקותיה של חברה המחקר, שמקפידה לחשוף בפנינו את הערכות עלות ייצור הסמארטפונים השונים מדי שנה, משלמת אפל עבור כל אחד ממכשירי ה-iPhone 7 בדגם הבסיס עם 32GB אחסון, מחיר סמלי של כ-224.8 דולר (כ-850 שקלים), מה שהופך אותו ליקר ב-36.89 דולר בהשוואה לקודמו, iPhone 6S, כך על פי החברה. יש להדגיש כי המחיר הנ”ל מתייחס לעלות רכיבי החומרה והרכבתם לכדי מכשיר אחד הניתן להפצה – ללא עלויות שיווק, הפצה וכד’.

אייפון 7 פלוס (תמונה: Apple)
אייפון 7 פלוס (תמונה: Apple)

הרכיב היקר ביותר ממנו מורכב אייפון 7, על-פי IHS, הוא מסך ה-LCD שבחלקו הקדמי, העולה לאפל לא פחות מ-43 דולר. מיד אחריו נמצא את מודם ה-LTE שמגיע בייצור אינטל ועולה לענקית מקופרטינו 33.9 דולר. חיישן הצילום הראשי והמשני יתומחר יחדיו ב-19.9 דולר, בעוד סוללת המכשיר, המגיעה בקיבולת 1,960mAh, עולה 2.5 דולר בלבד. כפי שניתן לראות מהערכותיה של IHS במהלך השנים האחרונות, עולה מחיר הייצור של האייפונים משנה לשנה באופן משמעותי למדי, כאשר אפל מקפידה לשמור על מחירי המכשיר לצרכנים ללא שינוי.

בשלב הנוכחי טרם שחררה חברת המחקר את הערכת עלותו של דגם ה-iPhone 7 Plus, אך ניתן להיות בטוחים בלב שלם כי עלות ייצורו תהא יקרה יותר הודות למסך הגדול, זיכרון ה-RAM הגבוה יותר וכן בעקבות מערך הצילום הכפול.

השוואת מפרטים