מצלמת ה-Sofort של לייקה (תמונה: Leica)

מצלמת ה-Sofort של לייקה (תמונה: Leica)

להיפסטרים בלבד: Leica מכריזה על מצלמת פיתוח מיידי בניחוח וינטג’

| שבת, 24 בספטמבר 2016, 13:22 | צילום

את יצרנית מצלמות היוקרה לייקה (Leica) אין צורך להציג בפני כל חובב צילום מושבע. היצרנית הותיקה הוקמה עוד בשנת 1849, ונחשבת כיום ל-“למבורגיני” או ל-“פרארי” של עולם הצילום. היצרנית המוערכת הציגה בתערוכת Photokina את ה-Sofort, מצלמת פיתוח מיידי עם ניחוחות מן העבר.

המצלמה החדשה ללא ספק מיועדת עבור מי שניתן לכנות בעדינות “אנשי העולם החדש”, אותם אנשים שמיד לאחר הצילום יצלמו את התמונה ה-“אמנותית” במצלמת האייפון שלהם ויוסיפו עוד פילטר מיושן ו-“אמנותי” לפני ההעלאה לאינסטגרם או לטאמבלר. טרנד הסטייל המדובר ללא ספק צבר תאוצה בשנים האחרונות, ו-Leica מעוניינת לקחת חלק מן העוגה.

המצלמה החדשה מציעה עדשת 60 מ”מ בעלת מפתח צמצם מבייש של f/12.7 (על מנת שתהיה קומפקטית וחמודה, כמובן). אם ציפיתם למסך מגע מתקדם, תחשבו שוב: על המצלמה תשלטו בעזרת מספר כפתורים ומסך קטן וחד-צבעי המזכיר את מסכי השליטה של מצלמות הפילם הישנות. זמן החשיפה נע בין 1/8 ל-1/400 שניות וחיי הסוללה עומדים על 100 תמונות. המצלמה מציעה תמיכה בשני סוגי פילם, בצבע ובשחור לבן, כאשר שניהם מציעים שוליים לבנים בצבע לבן חם להקניית מראה מיושן ונוסטלגי.

המצלמה החדשה תוצע לרכישה בארה”ב החל מחודש ספטמבר במחיר שערורייתי של 299 דולרים (כ-1,150 שקלים). מדובר בלמעלה מאלפייה בעבור מצלמה שאפילו לא מכילה את אחד החיישנים המשובחים של Leica. אלו שירכשו את המצלמה יאלצו להיפרד מ-13 דולרים נוספים (כ-50 שקלים) בעבור חבילת עשר תמונות של פילם צבע או 16 דולרים (כ-60 שקלים) בעבור חבילת 10 תמונות של פילם שחור לבן.

מצלמת האינסטנט Sofort של לייקה (תמונה: Leica)

מצלמת ה-Sofort של לייקה (תמונה: Leica)

מקורות
PetaPixel
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות