חברת Applied Materials פיתחה טכנולוגיה לבידוד משופר בין רכיבים בשבבים זעירים

עולם המעגלים האלקטרוניים הוא פלא לא קטן: מאז תבע גורדון מוּר מאינטל את החוק הידוע שלו בשנת 1965, המשיך הכלל לקיים את עצמו בנאמנות, וכמות הטרנזיסטורים שניתן לדחוס לתוך שבב בודד ללא שינוי גודלו או מחירו הכפיל את עצמו בקביעות כל 18 חודשים (או מעט יותר). אך בשנים האחרונות, עקב מחסומים טכנולוגיים שונים, החלו מדענים לשער כי חוק מור יפסיק להתקיים בתחילת העשור הקרוב, וההתקדמות בעולם האלקטרוניקה הממוחשבת תתמקד בתחום האיכותי.

בשבוע שעבר יצאה חברת Applied Materials בהכרזה דרמטית, תחת הכותרת “סיכוי נוסף לחוק מור”. החברה הודיעה כי הגיעה לפריצת דרך טכנולוגית המאפשרת ליצור בידוד בין רכיבים אלקטרוניים זעירים, וכך מכשירה את המשך הקטנת המעגלים. פריצת הדרך המדוברת היא טכנולוגיה שזכתה לכינוי Applied Producer Eterna FCVD, ופותרת את בעיית הבידוד המסובך בתוך מעגלים. כיום נתקלות יצרניות שבבים בקשיים בניסיון לבודד בין רכיבי השבבים, משום שיצירת שכבת בידוד במעגלים זעירים מורכבת להחריד. “בידוד לקוי משבש לחלוטין את פעול השבב, כאשר אותות חשמליים האמורים לנוע במסלול מוגדר ‘מדלגים’ למסלול סמוך”, הסבירה החברה.

הטכנולוגיה החדשה מאפשרת “ליצוק” חומר מבודד איכותי דמוי נוזל, המקיף את הרכיבים האלקטרוניים השונים בשבב וממלא את כל החלל ביניהם, והיא מאפשרת לבודד בקלות בין טרנזיסטורים ומוליכים שונים במעגלים המיוצרים (אפילו) בטכנולוגיות ייצור של 20 ננו-מטר ומטה. מכיוון ועוביה היחסי של שכבת הבידוד לגודל הרכיבים הוא פי חמישה מהתקן הנוכחי, ניתנת הטכנולוגיה למימוש גם כאשר ימוזערו המעגלים הלאה. החברה כבר התקינה את הטכנולוגיה בשישה מתקני ייצור, המייצרים שבבי זיכרון ומעבדים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות