רשת iStore היא כעת משווקת רשמית של מוצרי חברת אפל בישראל

חנות iStore החדשה בבאר-שבע (תמונה: יח"צ אייסטור) חנות iStore החדשה בבאר-שבע (תמונה: יח”צ אייסטור)

רשת חנויות אייסטור (iStore) ערכה היום (ב’, 26.9) מסיבת עיתונאים בת”א בה הכריזה על הפיכתה למשווקת רשמית של מוצרי אפל בישראל. iStore הוקמה בשנת 2007 ודרך סניף החברה ברחוב דיזנגוף בת”א מכרה עד כה את מוצריה השונים של אפל, בהם האייפון, האייפד ומחשבי המקינטוש כמשווק מקביל.

מנכ”ל החברה, חיים זגורי, ציין במסגרת מסיבת העיתונאים כי בעקבות כניסתה של אפל לישראל התבצעה פנייה מצד החברה לאייסטור עם בקשה להפוך את חנויותיה למשווקת רשמית תחת רשיון Apple Reseller. רשיון זה מאפשר לחברה לשמור על עיצוב החנויות ועל עריכת קמפיינים לשיווק המוצרים באופן עצמאי תוך שמירה על הרוח של אפל, אך ללא התערבות החברה מקופרטינו בכל דבר הנוגע לצד מיתוג החנויות.

הסמכה נוספת שמצפה החברה לקבל היא הסמכה לצורך שירותי מעבדה ותיקון מוצרים. בינתיים, מציין זגורי כי במסגרת השירות תוקם עמדת הדומה ל-“genius bar” של אפל בחנויות, דרכן יסופק שירות מהיר ומיידי ללא צורך בהעברת מכשירים למעבדה מרכזית במקרים בהם ישנו צורך לפתרון בעיות קלות שאינן דורשות את פתיחת המכשיר והחלפת רכיבים. מעבר לכך, יתבצעו תיקונים להחלפת רכיבים תקולים במחשבים ומכשירים דרך אחד מנציגי השירות הרשמיים של אפל הקיימים כיום בישראל – אייקון גרופ (חברת האם של רשת איידיגיטל) או DCS.

משווקת רשמית, לא יבואנית

באייסטור מבקשים להבהיר כי רשת החנויות אינה יבואנית של מוצרי אפל. בישראל נרכשים מחשבי המקינטוש מהיבואנית הרשמית בישראל אייקון גרופ ואלו ישווקו כעת גם דרך אייסטור. אייפדים, אפל טיוי ומכשירי האייפון נרכשים דרך היבואנית CData ומשווקים דרך אייסטור גם כן. עוד מציינים באייסטור כי השיווק הרשמי של כל סל מוצרי אפל נעשה עד כה רק דרך רשת איידיגיטל ומעתה יתבצע גם דרך חנויות אייסטור, כאשר משווקים נוספים כמו באג וא.ל.מ דיוטי פרי כמו גם ספקיות הסלולר מבצעים מכירות של מוצרי אפל מסויימים כמו האייפון בלבד.

חנות iStore החדשה בבאר-שבע (תמונה: יח"צ אייסטור)
חנות iStore החדשה בבאר-שבע (תמונה: יח”צ אייסטור)

הפיכתה של iStore למשווקת רשמית של אפל משמעותה כי המוצרים שימכרו בחנויות החברה ירכשו דרך יבואניות מוצרי אפל הרשמיות בישראל בלבד. הדבר אומר כי iStore תאבד את יתרון ההשקה המהירה למוצרים כמו האייפון או האייפד, שהגיעו לחנויות החברה זמן קצר לאחר השקתם הראשונית בעולם, אולם היתרון בהיותה משווקת רשמית יתבטא בצד מחירים זולים יותר בכל סל המוצרים ומבצעי מכירות מיוחדים של אפל כמו מבצע Back To School.

ב-iStore מתכננים להשיק בקרוב חנות חדשה בבאר שבע, כאשר במהלך 2017-2018 ככל הנראה ייפתחו סניפים נוספים ברשת. סניף הדגל בדיזנגוף צפוי גם הוא לשנות מיקום ולעבור לחנות גדולה יותר, אולם הסניף החדש ככל הנראה יישאר בציר דיזנגוף כפי שהיה עד כה.

מרשת חנויות איידיגיטל נמסרו הדברים הבאים טרם הודעתה הבוקר של iStore על הפיכתה למשווקת רשמית של אפל:

חברת אפל בחרה ב-iDigital להיות הנציגה הרשמית היחידה שלה עם רשת חנויות APR) apple premium reseller). אך ורק איידיגיטל מעסיקה את המומחים של אפל בישראל אשר עובדים תחת הידע, ההנחיה והנהלים בסטנדרטים והמקצועיות אשר הגדירה חברת אפל העולמית לחנויות APR. לחברת אפל יש מספר רב של רשתות המשמשות כשותפים רשמיים של אפל (PARTNERS) מאושרי שיווק מוצרי אפל ביניהם באג, א.ל.מ, אייבורי וגם אייסטור אשר אושרה כשותפה רשמית של אפל כבר לפני יותר מחצי שנה. חנויות אלו, אינן חנויות APR והעובדים בהן אינם עובדים תחת התקנים בהם עובדים עובדי רשת איי דיגיטל. כמו כן, שירות המעבדה לשנת האחריות של אפל שניתן ברשתות אלו, הנו השירות של מעבדת איידיגיטל.

השוואת מפרטים