מצלמת RX 100 V (תמונה: Sony)

מצלמת RX 100 V (תמונה: Sony)

הוכרזה: Sony RX 100 V – מלכת המהירות

| יום ראשון, 9 באוקטובר 2016, 14:28 | צילום

יצרנית המצלמות המובילה סוני (Sony) הכריזה על ה-RX 100 V, גרסה חדשה למצלמה הקומפקטית עתירת השבחים שלה. המצלמה החדשה זריזה במיוחד ומציגה ביצועים מרשימים בתחומים כמו מיקוד וצילום מהיר.

בדומה לדגמים הקודמים, גודלו של החיישן במצלמה עומד על 1 אינץ’ והוא מציע רזולוציה של 20.1 מגה-פיקסל. בחיישן משולבות לא פחות מ-315 נקודות מיקוד, כמות עצומה המאפשרת לה להתמקד בזמן מזערי של 5 מאיות השנייה בלבד. בנוסף למיקוד המרשים, המצלמה מסוגלת לצלם עד 24 תמונות בשנייה ברזולוציה מלאה – הישג הנדסי מרשים ביותר שלא תמצאו גם במצלמות ה-DSLR המתקדמות ביותר.

את הביצועים המרשימים רושמת סוני בזכות נסיון רב בייצור ותכנון שבבים, המגיע מהחטיבות האחרות של החברה. מעבד ה-BIONZ X המתקדם מסוגל לעבד כמות מידע אסטרונומית בפרקי זמן קצרים, ובכך ליצור חווית צילום זריזה במיוחד. טווח הרגישות של החיישן עומד על ISO125-12,800, בעוד שזמן החשיפה המינימלי הוא 1/32000 חלקי השנייה – מהיר מכל מצלמת רפלקס שתמצאו, שכן למצלמה תריס אלקטרוני (נשלט באמצעות הדלקה וכיבוי של החיישן) בניגוד לתריס הפיזי שתקבלו במצלמות המקצועיות.

מצלמת RX 100 V (תמונה: Sony)

מצלמת RX 100 V (תמונה: Sony)

אל החיישן מצורפת עדשת Vario-Sonnar T איכותית מבית ענקית האופטיקה ZEISS, לה אורך מוקד סטנדרטי של 24-70 מ”מ (בהקבלה למצלמת Full-Frame) ומפתח צמצם אשר נע בין f/1.8 ל-f/2.8. עוד מציעה המצלמה צילום ברזולוציית 4K, צילום הילוך איטי בקצב של עד 1000 פריימים בשנייה, ומסך מתכוונן בגודל 3 אינץ’. כיאה למצלמה מתקדמת, תקבלו כאן קישוריות Wi-Fi ו-NFC לשיתוף מהיר של התכנים שצולמו.

המצלמה החדשה תוצע לרכישה בארה”ב החל מאוקטובר במחיר התחלתי של אלף דולר (כ-3,800 שקלים חדשים). בשלב זה לא ברור האם תגיע גם אל ישראל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות