סופו של עידן: חברת AMD מבטלת את מותג ATI האהוב ומאחדת שורות

| יום שני, 30 באוגוסט 2010, 11:21 | חומרה, טכנולוגיה

אי שם ביולי 2006, רכשה חברת AMD את מפתחת השבבים הגרפיים ATI, אשר הייתה ידועה כראשונה שנתנה תחרות אמיתית ל-nVidia ולא נרכשה על ידיה. רכישתה של ATI לא עצרה את החברה לרגע, ועד היום היא המשיכה להציג ערכות שבבים חדשות ומרשימות. אולם הבוקר אנו נחשפים לידיעה שתעציב אפילו את הגיימרים החלוקים ביותר בין המחנות: חברת AMD הודיעה כי מותג ATI יבוטל, ובמהלך החודשים הקרובים יאוחד באופן מלא עם חברת האם.

השיקולים לביטול המותג רבים, אך נראה כי בראשם עומדת ההתפתחות בתחום איחוד המעבדים (CPU) והמאיצים הגרפיים (GPU), טכנולוגייה אותה מכנה AMD בשם Fusion. אין צורך להסביר כי לחברה יהיה קשה להציג מי ממונה על הפיתוח של המוצר, כך שהיא החליטה לפשט את העניין עבורנו ולוותר על המותג הותיק. טכנולוגיות נוספות הידועות כפיתוח של ATI, כמו סדרת המאיצים הגרפיים Radeon, סדרת המאיצים המקצועיים FirePro וטכנולוגיית Eyefinity לצפייה בתכנים מהמחשב על מספר מחשבים שיציגו כאחד, יקבלו בחודשים הקרובים את הקידומת AMD.

מי שירכוש את כרטיסי המסך מסדרת Radeon HD 5000, שכבר זמינה זמן מה בשוק, עדיין ירכוש מוצר מהמותג ATI. מוצרים שיחשפו בהמשך השנה כבר יהיו תחת המיתוג של AMD, uvo כוללים בין השאר כאלו בטכנולוגיית Fusion, שצפויה להגיע ללקוחות הראשונים ולהביא מהיפכה אמיתית.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות