אנליסט בכיר: מכירות מכשירי האייפון 7 יזנקו בכ-7 מיליון יחידות בעקבות סערת ה-Galaxy Note 7

אייפון 7 (צילום: גאדג'טי) אייפון 7 (צילום: גאדג’טי)

כשברקע הליך הריקול הכללי של ה-Galaxy Note 7 ותקלת ההתקלחות שלו הובילו את סמסונג לסיוט ממנו היא לא מצליחה להתעורר מזה כחודשיים, נראה כי מן ההפקר תרוויח מתחרתה הנצחית, היא כמובן אפל. זאת על פי אנליסט המובייל הבכיר מינג-צ’י קאו, שבהערכותיו החדשות גורס כי ענקית הטכנולוגיה האמריקאית תציג עליה במכירות שתנוע בין 5 ל-7 מיליון יחידות ממכשירי ה-iPhone 7 ו-iPhone 7 Plus שהוכרזו בחודש שעבר ועולים על מדפי החנויות ברחבי העולם כבר בימים אלו.

הצצה לאחור

לטענת קאו, הדגם העיקרי שירוויח מהורדתו מהמדפים של הגלקסי נוט 7 יהיה דגם ה-iPhone 7 Plus, הודות למערך הצילום הכפול שמבדיל אותו מדגם האייפון 7 הסטנדרטי. הזמנות ה-Galaxy Note 7 שנותרו ללא מענה עומדות על כ-12 מליון יחידות, כך שלא רק אפל תניב מכך פירות, אלא ייתכן כי מצרותיה של סמסונג עשויות להנות גם וואווי, הממוקמת כשלישית בגודלה בעולם, וכן גוגל – שהשיקה לא מכבר את צמד מכשירי ה-Google Pixel ו-Pixel XL וכבר ברגעים אלו אזלו מהמלאי.

מכירות המכשיר שירדו לטמיון אינן הצרה היחידה של סמסונג, כאשר גם מכירות מוצרי המחשוב הלביש Gear VR ו-Gear S3, שהיו צפויים להגיע יחד עם פאבלט הדגל של סמסונג, יפגעו מכך. כמו כן, על פי דיווח קודם בנושא, נדרשת היצרנית הדרום-קוריאנית להאט באופן משמעותי את קצב התקדומתם של פרוייקטים שונים עליהם היא עובדת. בין אלו נמצא פרוייקטים בתחומי הזיהוי הביומטרי באמצעות סריקת קשתית (Iris Recognition), ענן (Cloud), מכוניות חשמליות ואוטונומיות, אבטחה ועוד.

השוואת מפרטים