קוואלקום משדרגת מעבדים בשוק הבינוני והנמוך

שבב Snapdragon של קוואלקום

יצרנית השבבים המצליחה קוואלקום הכריזה על שלוש מערכות-על-שבב חדשות המיועדות לשוק הביניים והשוק הנמוך: ה-Snapdragon 653, ה-Snapdragon 626 וה-Snapdragon 427. שלוש המערכות מציעות שיפורים קלים על פני קודמותיהן ומביאות יכולות של ספינות דגל גם לשווקים התקציביים.

ראשית, כל שלושת המערכות תומכות ב-Quick Charge 3.0, הגרסה האחרונה של טכונולוגיית הטעינה המהירה של קוואלקום. הגרסה האחרונה עושה שימוש בכוונון מדוייק של המתח (בקפיצות של 0.1 וולט) על מנת להשיג יעילות טעינה גבוהה ופליטת חום נמוכה.

בנוסף, בשלושת המערכות מוטמע מודם מסוג X9 המציע תמיכה ברשת הדור הרביעי (LTE) קטגוריה 7 להורדה וקטגוריה 13 להעלאה, המספקות מהירויות של 300 ו-150 מגה-ביט בשנייה בהתאמה. לקינוח, שלושת המערכות מציעות תמיכה בעיבוד תמונה מזוג מצלמות, טרנד חם בעולם ספינות הדגל שכעת יוכל לחלחל גם למכשירים התקציביים.

ה-Snapdragon 653 תואמת תוכנתית וחומרתית את ה-Snapdragon 652, כך שניתן להטמיע אותה גם במכשירים אשר תוכננו במקור עבור המערכת-על-שבב הקודמת בסדרה. נוסף על שיפורי ביצועים קלים בשמונה ליבות העיבוד המשולבות בה, מציעה ה-Snapdragon 653 תמיכה בזיכרון פעולה (RAM) של עד 8GB (בהשוואה ל-4GB), אף על פי שלא ברור האם נחזה בזמן הקרוב בכמות כה גדולה של זיכרון מוטמעת במכשיר שאינו מיועד להיות מכשיר דגל.

שבב Snapdragon

ה-Snapdragon 626 תואמת חומרתית ותוכנתית את ה-Snapdragon 625 אותה היא מחליפה, ומציעה כעת את טכנולוגייות Qualcomm TruSignal לשיפור הקליטה באזורים עמוסים. בדומה למערכת-על-שבב הקודמת בסדרה, גם זו מציעה שמונה ליבות חסכוניות מסוג Cortex-A53. אחרונה חביבה זו ה-Snapdragon 427, התואמת חומרתית ותוכנתית את ה-Snapdragon 425, ומציעה גם היא את טכנולוגיית TruSignal – לראשונה בסדרת ה-400. המערכת-על-שבב מציעה שיפורים קלים בארבע ליבותיו החסכוניות (גם הן מסוג Cortex-A53) של המעבד וגם בתחום הגרפי.

זוג המערכות בסדרת ה-600 תושקנה עד סוף השנה הנוכחית, בעוד שה-Snapdragon 427 תראה אור רק בתחילת השנה הבאה.

השוואת מפרטים