בוט ציפור

תמונה: Ryan McGuire CC0

28 כלים שמפתחי בוטים חייבים להכיר

עם התפוצצות תעשיית הבוטים בחודשים האחרונים, וכשסביר להניח שזו רק ההתחלה, יש יותר ויותר כלים שעוזרים למפתחי הבוטים ליצור בוטים טובים יותר ובאופן כללי עושים את החיים קצת קלים יותר. לצד כלים פופולריים שכבר צברו קצת ותק וקיבלו את תשומת הלב של התקשורת, כי היו הראשונים לזהות את המגמה, כמו Watson של IBM או Chatfuel יוצאי YCombinator, היום כבר קשה לעקוב אחרי כל הסטארטאפים והחברות המשיקות מוצרים בתחום.

יכול מאוד להיות שיוצרי בוטים מתמודדים היום עם בעיות שיזמים אחרים כבר יכולים לסייע להם לפתור או לפחות להתמודד מולן בצורה חלקה יותר. לשם כך, החלטתי לרכז במקום אחד רשימה קצרה של כלים לתעשיית הבוטים מעולמות ה-NLP, הפיתוח, האנליטיקות ועוד, שכבר זמינים ויכולים לשרת אתכם. הרשימה מחולקת פחות או יותר לפי תחומים (יש כלים שניתן למקם תחת יותר מקטגוריה אחת) וכוללת הסבר קצר על כל כלי, וקישור לקריאה נוספת.

מה הפוסט הזה לא? הוא לא מבקר את הפלטפורמות או נותן להן ציון. זה לא ה-'טריפ אדוויזור של הכלים לבוטים', אלא יותר כמו תפריט שמאפשר הצצה על המנות במסעדה עם הסבר קצר על המרכיבים.

כלים לתכנון ועיצוב בוטים

Botsociety

הכלי הפשוט של Botsociety יכול לעשות לכם את החיים הרבה, הרבה יותר נוחים. אם עד היום הייתם צריכים לשרטט תסריטי שיחה כשניסתם לדמיין איך הבוט שלכם יראה כשיהיה באוויר או איך להסביר בקלות למתכנת שלכם מה בדיוק אתם רוצים, אז עכשיו אפשר לשפר את כל התהליך. מה ש-Botsociety יכול לעשות עבורכם הוא פשוט לשרטט שיחות עם בוט.

זו כנראה הדרך המהירה ביותר ליצור קדימון לשיחה עם בוט, כאשר כל מה שצריך לעשות הוא פשוט להזין את הטקסט (או התמונה, האימוג'י וכו'..) של המשתמש ואת תגובת הבוט (או להיפך). את התוצאה תקבלו מיד בצורה גרפית על המסך, ותוכלו לשחק עם ההגדרות השונות כמו המכשיר בו מוצגת השיחה (אייפון, סמסונג גלקסי, שחור, לבן ועוד), תמונת הפרופיל של הבוט, שמו, מספר הלייקים שלו ועוד. לאחר שתסיימו ליצור שיחה תוכלו בקלות גם ליצור הנפשה המדמה את השיחה בלחיצה על כפתור הפליי או לקבל את השיחה בצורה סטטית. בתוספת תשלום ניתן גם להוריד את הקובץ בפורמטים שונים.

מסך עבודה עם Bot Society

תמונה: Bot Society

Twine

הוא כלי קוד פתוח שמאפשר ליצור תרשימים לא ליניאריים בצורה אינטראקטיבית. השימוש בTwine לא מצריך לדעת קוד על מנת לייצר סיפורים פשוטים ולהרחיב אותם עם משתנים, היגיון מותנה, תמונות, CSS ו-Java script. את התרשים תוכלו לייצא ב-HTML והכל חינמי לחלוטין כולל לשימוש מסחרי.

Chatmapper

ChatMapper הוא כלי לכתיבה ובדיקה של דיאלוגים לא לינאריים ואירועים עבור תחומים בהם קיימות בעיות מורכבות כגון בידור, e-learning, תגובת חירום, אבחנות בריאות, מכירות, שירות לקוחות ותכנון אסטרטגי. זהו למעשה עורך ויזואלי שמאפשר לבנות דיאלוגים ולנהל תרשימי שיחה. הגרסה הבסיסית חינמית, אך עבור גרסאות מתקדמות יותר יש לרכוש את המוצר בגרסתו המסחרית או כזו המאפשרת שימוש צוותי במקביל.

Walkie

כלי פשוט וחינמי לעיצוב דיאלוגים עם הבוט שלכם. יעיל במיוחד כאשר רק רוצים לשרטט שיחה במהירות כדי לבדוק ניסוח, זרימה ואת מבנה האינטראקציה. הממשק הגרפי אמנם מוגבל מעט ולא מאפשר בחירה של מכשיר נייד בו מתבצעת השיחה (אלא מדמה את ממשק WEB של סלאק) אבל מפצה על כך באפשרויות עריכה רבות, הוספה של מגוון סוגי הודעות ותהליכים, כתיבה בטקסט חופשי וייצוא JSON ואינטגרציה מלאה לסלאק תוך שניות.

פלטפורמות לבניית בוטים

Chatfuel

את Chatfuel כנראה לא צריך להציג יותר מדי. מבין החברות הראשונות שהציעו בונה בוטים (bot builder) פשוט וללא צורך בידע קודם בתכנות. כפי שציינו באתר החברה שלהם, מטרתם היא "לאפשר לכל אחד לבנות בוט, בקלות", ונכון להיום כנראה ש-Chatfuel מספקת את הביצועים הטובים ביותר ביחס שבין פשטות הפיתוח לרמת הפיצ'רים בבוט. המוצר היה זמין תחילה בטלגרם, לפני שפייסבוק פתחו את המסנג'ר למפתחים, וצמחה במהירות, אבל היום הפלטפורמה של Chatfuel כבר תומכת בשתי האפליקציות.

אחרי שתפתחו חשבון תוכלו תוך כמה דקות להבין איך עובדת הפלטפורמה וליצור בוט משלכם עם מרבית הפיצ'רים שיש לפייסבוק מסנג'ר להציע: קרוסלת תשובות, תגובה מהירה (Quick Response), כפתורים ועוד. למי שמחפש ליצור בוט מהיר ופשוט או אפילו MVP לבוט מתוחכם יותר שהוא מתכנן – Chatfuel היא פתרון מעולה. יחד עם זאת, אם תרצו לפתח בוטים מורכבים יותר או שהבוט שלכם מצריך אפיון קצת יותר מתוחכם, קיימים כלים נוחים יותר והייתי ממליץ להשתמש ב-frame work מתקדם וגמיש יותר.

motion.ai

כלי מצוין לבניית בוטים ללא צורך בידע בכתיבת קוד. גם כאן ניתן לבנות בוט עם שלל הפיצ'רים שיש לאפליקציות המסרים להציע (כפתורים, קרוסלות, תמונות וכו') אך לעומת Chatfuel, כאן תוכלו לבנות את הבוטים שלכם למגוון רחב יותר של פלטפורמות כמו מסנג'ר, SMS, סלאק, Smooch, אימייל, צ'אט מבוסס Web ובוטים המתממשקים גם ל-API חיצוני. הממשק יחסית נוח ומבוסס ברובו על שרטוט של מפות עצים, המרכיבות את התסריטים האפשריים של הבוט.

חשוב לציין כי בניגוד ל-Chatfuel, שכרגע לפחות מעניקה את השירות לגמרי בחינם (אלא אם כן יש לכם מעל 100,000 הודעות בחודש), הרי שב-motion.ai תוכלו להשתמש בגרסה הבסיסית בחינם, אבל אם תרצו לייצר יותר משני בוטים או שהבוט שלכם ישלח מעל 1,000 הודעות בחודש, תאלצו לשלם על אחת מהחבילות באתר שנעות בין 15$, 50$ ו- 100$.

Motion AI

Motion AI

Flow xo

Flow xo היא פלטפורמה לבניית בוטים לפייסבוק מסנג'ר, טלגרם וסלאק, כשגם כאן אין צורך בידע מוקדם בתכנות. ניתן להשתמש בתבניות המוכנות של החברה כדי ליצור בוטים מהירים למטרות שיתוף תכנים, סקרי לקוחות ועוד בממשק שיחה פשוט. מייסדי החברה טענו כי הם מתמקדים בהנגשה של בוטים פשוטים ליישום ולתפעול ולמרות שיש הרבה פלטפורמות אחרות שכבר מציעות שילוב של כלי A.I בבוטים, ב-Flow xo מתכוונים להציע את השירותים האלו רק בעתיד.

בעברה, הציעה החברה פתרון לאינטגרציות בין ממשקי צד שלישי בדומה לIFTTT ו-Zapier. כשעברה החברה להתמקד בכלי לפיתוח הבוטים היא השתמשה בידע שצברה והייתה בין הראשונות להציע בוט שיכול להתממשק בקלות לשירותים חיצוניים כמו Evernote, Google Drive, Mailchimp, Salesforce, Twitter ועוד.

ManyChat

ההבטחה של ManyChat ברורה – תבנו בוט לפייסבוק ב-2 דקות. גם כאן התחילה החברה כשאפשרה לפתח בוטים לטלגרם ועברה להתמקד כעת במסנג'ר. ב-ManyChat נותנים דגש לבוטים עסקיים שמאפשרים לבעל העסק לחבר את הבוט לעמוד שלו בצורה פשוטה ולפתוח ערוץ תקשורת חדש עם הלקוחות שלו.

בהתאם לכך, הדשבורד של ManyChat מותאם הרבה יותר למטרות העסקיות והשיווקיות של יוצר הבוט ומאפשר להפיץ את הבוט בקלות, לראות בצורה נוחה סטטיסטיקות ביצועים, לשלוח הודעות מתוזמנות ולקבל נתונים דמוגרפים על המשתמשים. לאחרונה השיקה הפלטפורמה גם גרסת Pro בתשלום שמאפשרת להרחיב את האפשרויות הבסיסיות. לדוגמה, ניתן להשתמש בתגיות לקמפיינים שיווקיים או לתזמן הודעות על פי קהלים מוגדרים וסגמנטציה מדויקת שמאפשרת לשפר משמעותית את הEngagment עם הבוט.

Botsify

בילדר נוסף עבור בוטים למסנג'ר. היתרון הגדול שלו כרגע הוא בעיקר העבודה הקלה מול WordPress. בנוסף, תוכלו למצוא בפלטפורמה מדריכי וידיאו מפורטים כמעט לכל שלב, שיעזרו לאלו שאינם בעלי ידע בתכנות לבנות בוטים בסיסיים תוך מספר דקות. פיצ'רים לשיווק הבוט, אנליטיקות ואינטגרציות מתעדכנים בתדירות גבוהה והכלי, למרות ואולי בגלל הפשטות שבו, יחסית נוח. ניתן ליצור בוטים בחינם ללא הגבלה על מספר הבוטים או מספר הודעות החודשי, כאשר התמחור מבוסס על מספר האינטגרציות אותן תרצו לקשר לבוט.

Mindiq

כלי פיתוח בוטים ללא קוד. בניגוד לכלים אחרים המציעים מוצר בסיסי חינמי, ב-mindiq גם החבילה הבסיסית ביותר מוצעת עבור תשלום של 9.99$. לעומת זאת, תקבלו כלים מעט מתקדמים יותר כמו ה-messenger newsletter שמאפשר לשלוח ניוזלטר דרך המסנג'ר, ה-auto-broadcast שמאפשר לחבר את הפרסומים שלכם בפלטפורמות אחרות (בלוג, יוטיוב, טוויטר וכו') לבוט דרך RSS ולשלוח בצורה אוטומטית עדכונים שאתם מעלים שם וה-commerce bot שמאפשר להתחיל למכור דרך הבוט עם אינטגרציה מהירה לshopify ו-stripe.

Sequel

פלטפורמה לבניית בוטים ללא קוד על בסיס תבניות. באמצעות ממשק drag and drop תוכלו להיעזר באחת מהתבניות המוצעות – בוט תוכן לפאבלישרים, בוט אישי, בוט סיפורי, בוט למשחק או לבנות בוט מאפס. חלק מהפיצ'רים עדיין לא זמינים במלואם ולכן ייתכן שלפעמים תרגישו מעט מוגבלים, אך עבור יצירת בוט בסיסי מדובר בפלטפורמה פשוטה מאוד עם ממשק טוב ונוח. כרגע ניתן ליצור בוטים לפייסבוק מסנג'ר, טלגרם ו-KIK.

Gupshup

פלטפורמה מגוונת לבנייה ובדיקה של בוטים – עבור מפתחים ועבור אלו שאינם כותבים קוד. ל-Gupshup מגוון פיצ'רים המאפשרים ליוצרי בוטים לבצע מתוך הפלטפורמה בדיקות, פריסה, אירוח, השקה, ניטור, מעקב, חיפוש וגילוי בוטים אחרים. לחברה כאמור מספר כלים – ה-IDE bot builder מיועד למפתחים ומאפשר לכתוב בוט בסביבת הפיתוח הכוללת כלי אנליטיקה, NLP, מעקב ובדיקות. הכלי השני, Flow bot builder, מאפשר לבנות בוט ללא כתיבת קוד בעזרת עורך ויזואלי. בנוסף קיימים כלים לעסקים (תבניות בוט מוכנות להשקה מהירה) ו-API לאפליקציות חיצוניות.

ChatClub

פלטפורמה לבניית בוטים לעמודי פייסבוק, כרגע בפייסבוק מסנג'ר בלבד. ברגע שתתנו הרשאה לChatClub לגשת לעמוד העסקי שלכם תוכלו לבחור מודולים שונים שמהם יורכב הבוט לעמוד שלכם באופן אוטומטי. כרגע ניתן לבחור מבין ארבעה פיצ'רים שונים – ערוצי תוכן (מאפשרים לשלוח תוכן מותאם אישית ולתזמן את ההודעות), קטלוג מוצרים (מאפשר לבנות קטלוג בסיסי עם אפשרות לערוך כותרת, תמונה, תיאור מוצר וקישור לרכישה), צ'אט קבוצתי (מאפשר לייצר צ'אט קבוצתי לעוקבים בעמוד) וכפתור צור קשר שניתן לקשר למייל.

כלים למפתחים

Microsoft bot framework

אחת מסביבות הפיתוח הפופולריות ביותר היום למפתחי הבוטים. מאפשר לבנות ולחבר בוטים כמעט לכל פלטפורמה למעשה: הודעות טקסט (SMS), סקייפ, סלאק, אופיס 365 אימייל, קיק, טלגרם, פייסבוק מסנג'ר ושירותים נוספים. בעזרת Microsoft bot framework ניתן להוריד ולהשתמש ב-SDK ל-node.js, .NET או REST וגם להיחשף לבוטים חדשים דרך ה-Bot directory. הדוקומנטציה מקיפה וברורה וגם שירותי התמיכה של מיקרוסופט וקהילת המפתחים המשתמשים בפלטפורמה יוכלו לסייע לכם ולקבל מענה מהיר על רוב השאלות שעלולות לצוץ.

api.ai

Api.ai מספקים למפתחים ולחברות כלים מתקדמים לבניית ממשקי שיחה. החברה, שנרכשה לאחרונה על ידי גוגל, מציגה פלטפורמה המאפשרת למפתחים לשלב מערכות ממשקי שיחה (גם ממשקים טקסטואליים וגם קוליים) במוצרים אותם הם בונים ומאפשרת אינטגרציה חלקה איתם. כך, מפתחים יכולים לחסוך לעצמם את הצורך להמציא את הגלגל מחדש בהתמודדות עם אתגרים כמו זיהוי קולי, זיהוי כוונת משתמש וניהול הקשרים לוגיים.

מלבד השימוש בכלי לפיתוח בוטים תוכלו להיעזר בו גם לשימושים נוספים כמו מחשוב לביש, אפליקציות ומכשור לבתים חכמים. כרגע מציעים ב- Api.ai תמיכה ב-15 שפות (לא כולל עברית נכון לעכשיו) ביניהן אנגלית, סינית, פורטוגזית, ספרדית ורוסית.

Wit.ai

Wit.ai מספקת פתרון NLP (ר"ת Natural Language Processing) למפתחים. בעזרת API תוכלו להשתמש ביכולות זיהוי הטקסט והקול של הפלטפורמה לגמרי בחינם, כשהיא תומכת ב-50 שפות, ביניהן גם עברית. החברה נרכשה על ידי פייסבוק בתחילת 2015 ומוטמעת היום בפלטפורמת המפתחים של פייסבוק כך שניתן להשתמש בה בקלות עבור בוטים למסנג'ר, אך חשוב לציין שהיא אינה מוגבלת לפעילות פנימית שם ותוכלו להשתמש בכל יכולות המערכת גם לשימושים חיצוניים.

Wit.AI

Wit.AI

Pullstring

סביבת הרשאות ועריכה מקצועית, הוסטינג ל-AI ו-Machine Learning וניתוח ממשקי שיחה משולבים. לאחרונה שחררה החברה סט כלים חדש למפתחים שיוכלו ליצור במהירות בוטים לממשקי שיחה בפייסבוק מסנג'ר, KIK, סלאק, סקייפ, טלגרם ועוד באמצעות ה-API של החברה. מה שבאמת מעניין הוא שהאינטראקציות מבוססות למידה עצמית. על ידי שילוב של חוקים פשוטים ומנוע AI לומד, הבוט יכול לנהל שיחות כנות ושימושיות, ובעזרת יכולות Machine Learning גם לזהות הקשרים מתאימים.

Watson

את ווטסון כנראה שלא צריך להציג יותר מדי, ומצד שני זה גם לא המקום להרחיב על כל מגוון היכולות שלו. מדובר על המערכת החכמה של IBM, המבוססת בינה מלאכותית ומתקשרת בשפה חופשית (NLP). בעזרת ווטסון תוכלו לשפר את יכולות הבוט שלכם ולהשתמש ב-API שלו למגוון אינסופי כמעט של אפשרויות – החל ממענה שפה חופשי לשאלות המשתמשים דרך חילוץ מהיר של מידע מטקסטים ומסמכים ועד חשיפת תובנות, דפוסים ויחסים במאגרי מידע.

כלי אנליטיקה ומעקב

Bot analytics

כלי מצוין לאיסוף אנליטיקות על הבוט שלכם. מאפשר ליוצרי בוטים לקבל החלטות על ידי שימוש במידע משולב שנאסף בהיסטוריית השיחות של הבוט וגם מידע שמגיע בזמן אמת. כך תוכלו להפיק תובנות חשובות על השאלות הקשות שלכם לגבי שיחות חדשות, חוזרות וננטשות. פיצ'רים מתקדמים יותר מאפשרים השוואות בין שיחות שונות, זיהוי של פיצ'רים בעלי engagement גבוה, ניתוח שיחה מחולק לשלבים ו-ויזואליזציה עשירה של הנתונים עם שלל פילטרים שמאפשרים לקבל תובנות עמוקות לגבי התנהגות המשתמשים.

Wordhop

כלי חדש יחסית, שעדיין נמצא בבטא סגורה (נכון לכתיבת שורות אלה) אך ניתן להירשם ולקבל הזמנה. Wordhop הוא כלי מבוסס AI שיכול לעקוב אחרי הבוט שלכם במספר פלטפורמות במקביל, להתריע כשיש בעיה או כשל ולהציג תובנות מבוססות מידע שמשפרות את קבלת ההחלטות שלכם בנוגע לפעילות הבוט – והכל בממשק שיחה.

תוכלו גם לקבל סטטיסטיקות על הבוט ולבצע פעולות ישירות מתוך ממשק השיחה (יתרון גדול) כמו עצירה של הבוט, עריכת הודעות והשתלטות על הבוט בזמן אמת לצורך מתן תגובה אנושית ישירות מול המשתמש. כרגע הכלי תומך בפלטפורמות פייסבוק מסנג'ר וסלאק, ומוצע בחינם כאשר חבילות מתקדמות יותר כבר מפורטות באתר והמחיר שלהן יעודכן בקרוב.

Botmetrics

פתרון קוד פתוח לאנליטיקות בוטים וממשקי שיחה. כלי פשוט ויעיל שיכול לעזור לנתח בצורה חכמה צ'אט בוטים, בוטים קוליים וממשקי שיחה in-app. ב-Botmetrics תוכלו לעקוב אחרי מטריקות בסיסיות כמו מספר משתמשים, משתמשים חדשים, מספר ההודעות לבוט, מספר ההודעות של הבוט, פעילות מדיה (העלאת תמונות וסרטונים ל/אל הבוט) וגם לקבל תובנות עם המלצות יישומיות להוספת כפתורים ושינוי ה-flow בשיחה.

Bot Metrics

Bot Metrics

Dashbot

פלטפורמת אנליטיקות לבוטים בפייסבוק מסנג'ר, סלאק ו-KIK. גם כאן תוכלו למדוד משתמשים, engagement, retention, דמוגרפיה ועוד על גבי גרפיים ותצוגה ויזואלית נוחה. בנוסף, ניתן לקבל סטטיסטיקה ייחודית לממשקי שיחה ובוטים כמו ניתוח סנטימנט בשיחה, אנליטיקות שיחה, קבוצות סלאק ופעילות משתמשים מרובים (multi-user sessions).

אחד היתרונות של המערכת הוא היכולת שלה לנתח גם תמונות וקבצי אודיו שנשלחים לבוט ולא רק טקסט. תוכלו לקבל גם תובנות יישומיות ולאפשר לסוכן אנושי להשתלט על השיחה בזמן אמת במקרה של התראה על כשל של הבוט באינטראקציה עם משתמש.

Botlytics

מגדירים עצמם כ"גוגל אנליטיקס של הבוטים". פלטפורמת SAAS פשוטה יחסית לאנליטקות ו-engagment לבוטים, המספקת ניתוח מפורט ותובנות פרקטיות לשיפור הבוטים ושימור משתמשים. פלטפורמות נתמכות כרגע: סלאק, טלגרם ופייסבוק מסנג'ר.

Bonobo.ai

Bonobo.ai היא פלטפורמה ישראלית לאוטומציית שיווק (Marketing Automation) ותובנות התנהגותיות (Behavioral Insights) לבוטים. המטרה שלהם היא לספק פתרון שיאפשר לבוט לפנות למשתמשים בצורה אישית ומותאמת יותר, ולאפשר חויית משתמש טובה יותר. אפשר להשתמש ב-Bonobo כדי להכיר לעומק את המשתמשים שלכם, לאפיין קבוצות שונות וליצור קשר-מחודש (re-engagement) עם משתמשים.  אפשר גם להשתמש ב-Bonobo כדי לראות את כל השיחות שהבוט ביצע (כולל תמונות וכו'), לפלטר שיחות לפי מסננים מתקדמים, ולהתערב בכל שיחה שמשתבשת על ידי עצירת הבוט. פיצ'ר מעניין נוסף של Bonobo הוא הטיימליין, שמספק מבט רוחבי השוואתי של אירועים, רצונות ונקודות משמעותיות בשיחות מקבילות של הבוט. כל הפלטפורמות נתמכות (Facebook, Slack, Line, WeChat, Kikועוד). כדי להצטרף ל-Bonobo צריך לקבל הזמנה אישית, אבל אפשר להירשם לרשימת ההמתנה ולקוות להזמנה. 

כלי מונטיזציה והפצה

Botlist

ההגדרה הנפוצה ביותר ל- Botlist היא "חנות האפליקציות של הבוטים". אז כשמו כן הוא, אתר המאגד תחתיו מאגר בוטים גדול מרחבי הפלטפורמות השונות. היות ואחד האתגרים הגדולים ביותר כיום של תעשיית הבוטים הוא אפשרות הגילוי, השיתוף וההפצה של הבוטים, הרי שרישום הבוט שלכם באתרים בסגנון זה הפכה פעולה די בסיסית עבור יוצרי הבוטים.

Botlist הוא האתר הגדול מסוגו בקטגורייה הזו, אך קיימים מספר אתרים נוספים עם קונספט דומה. היתרון הגדול של botlist, כאמור, נובע ממספר הבוטים הגדול הרשום בו. בנוסף, תוכלו לחפש בוטים על פי פילטרים שונים כמו תחומים או פלטפורמות המסרים של הבוטים.

Bot Revenue

זהו הכלי הראשון (וגם היחיד ברשימה הזו) שמנסה למנף שיתופי פעולה בין יוצרי בוטים שונים, ומהווה למעשה סוג של ad exchange לבוטים. כסף עדיין לא מעורב כאן (בינתיים) אבל מה שכן תוכלו לעשות ב- Bot Revenue הוא לקדם את הבוט שלכם בבוטים אחרים על מנת להגדיל את הטראפיק לבוט שלכם, ובתמורה תקדמו בוטים אחרים בבוט שלכם.

כך לדוגמה, על כל 1,000 קליקים שתשלחו לבוט אחר תקבלו 750 קליקים לבוט שלכם, Bot Revenue לוקחים 25% מהקליקים כעמלה ויציגו שם פרסומות. הקידום של הבוט מורכב מהודעה בת עד 140 תווים וקישור כאשר תוכלו לעקוב אחר כל הנתונים דרך הדש בורד באתר שכרגע הוא די בסיסי אך אמור להשתדרג בקרוב ולכלול נתונים מתקדמים יותר. השירות פעיל כרגע עבור פייסבוק מסנג'ר, KIK וטלגרם.

Chatbottle

מנוע חיפוש לבוטים. בדומה ל-Botlist, גם הכלי הזה נועד לעזור ליוצרי הבוטים ולמשתמשים לפתור את אתגר ה-discovery. ב-Chatbottle תוכלו לראות דירוג של בוטים שונים על פי פרמטרים משתנים שמשפיעים על מיקום הבוטים והציון הכללי שלהם כמו: מספר ההצבעות ב-product hunt, סטטיסטיקת משתמשים, השלמת הפרופיל באתר (פקודות לדוגמה, סרטון הסבר, מידע על המפתחים וכו') וסימון verified על ידי האתר.

תוכלו לסנן את הדירוגים על פי משתנים שונים כמו פלטפורמות הבוט (כרגע מוצגים בוטים למסנג'ר, סקייפ, טלגרם וסלאק) או קטגוריות כמו כיף, צילום, פרודוקטיביות וכו'.

Chat Bottle

Chat Bottle

Botfamily

חנות אפליקציות לבוטים. מאפשרת חיפוש מבין אלפי בוטים הרשומים במערכת עבור הפלטפורמות פייסבוק מסנג'ר, סלאק, טלגרם ו-KIK. מגוון גדול של קטגוריות חיפוש ופילטרים שמקלים מאוד על גילוי בוטים לפי נושאים. על כל בוט ניתן למצוא תיאור קצר, ביקורת גולשים וציון ממוצע, פלטפורמות נתמכות וחשוב במיוחד ליוצרי בוטים – כפתורי שיתוף לרשתות חברתיות ואפליקציות מסרים.

כותב הפוסט האורח הוא רון לוינסון, מייסד ומנכ"ל IAGO, פלטפורמת צ'אט בוטים למלונות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות