מיקרוסופט מכריזה על העדכון הבא של Windows 10 בסימן היוצרים

Windows 10

חברת מיקרוסופט לא נחה לרגע וממשיכה להוסיף עוד ועוד תכונות חדשות ושינויים למערכת ההפעלה הנמכרת ביותר שלה, Windows 10, וכבר לאחר זמן קצר מעדכון השנה שלה למערכת ההפעלה בספטמבר, אנחנו יודעים על עדכון גדול נוסף אשר צפוי להגיע בסביבות תחילת שנת 2017. העדכון ופרטיו נחשפו אמש (ד’) על ידי מיקרוסופט עצמה באירוע בו הציגה גם את מחשב ה-Surface Studio ודגם חדש למחשב ה-Surface Book.

אם אתם אוהבים ליצור תוכן, כנראה שהעדכון הגדול הבא של מיקרוסופט יקסום לכם – ועל כן הוא נקרא “עדכון היוצרים” (The Creators Update), ולא בכדי. עדכון זה כולל בתוכו בעיקר שינויים ותוכנות חדשות עבור יצירה של תוכן. נתחיל מהתמונה הגדולה: מיקרוסופט מכניסה אל מערכת ההפעלה שלה את התלת מימד, במובן היצירתי של המילה. החל מעדכון זה, משתמשים יוכלו ליצור תוכן 3D בקלות עם הצייר התלת מימדי החדש שלה, ה-Paint 3D.

כפי שאי שם בשנות ה-90 המוקדמות הציגה החברה את הצייר הדו-מימדי המוכר לכולנו (שאף עבר שדרוג מהותי מאז), שידע ועוד יודע לפשט יצירה של גרפיקה דו-מימדית, כך עושה כעת החברה עם הצייר התלת-המימדי החדש שלה. משתמשים יוכלו ליצור דמויות ואובייקטים אחרים תלת-מימדיים, או “לייבא” אותם באמצעות תצלום פשוט על ידי אלפיקציה עבור מכשירים ניידים מבוססי Windows 10 Phone, ובהמשך גם אנדרואיד ו-iOS.

Paint 3D (תמונה: מיקרוסופט)
Paint 3D (תמונה: מיקרוסופט)

עם כניסת התוכן התלת-מימדי לצייר החדש, איך לא – גם מוצרי אופיס יתמכו בהם מעתה, והמשתמשים יוכלו לשלב באפליקציות האופיס למיניהן את תוכן ה-3D אותו יצרו, ולהפיק, לדוגמה, חיים במצגת PowerPoint מונפשת – על ידי הוספה של מודלים, סיבובם לצורך הדגמה ועוד. בנוסף, אם נשים את התלת מימד בצד, הוסיפה מיקרוסופט את האפשרות להשתמש בעט דיגיטלי (לוחות גרפיים) על מנת להוסיף תוכן מבוסס כתב-יד באפליקציות האופיס שלה, כגון וורד.

3D - גם באופיס (תמונה: מיקרוסופט)
3D – גם באופיס (תמונה: מיקרוסופט)

עדכונים ל-Xbox

בעדכון היוצרים חברת מיקרוסופט לא שוכחת את הגיימרים. למעשה, היא מעניקה להם תכונה שרבים מהם אוהבים לעשות: סטרימינג. החל מעדכון זה, משתמשים יוכלו להיעזר בתוכנה חדשה על מנת לערוך סטרימינג עבור המשחקים אותם הם משחקים על המחשב האישי, והמעניין יותר הוא שזה יוכל להתבצע הישר מקונסולת ה-Xbox One שלהם.

באמצעות “Beam”, התוכנה והתכונה המוטמעת בעדכון היוצרים החדש, יוכלו המשתמשים להתחיל סטרימינג הן מהקונסולה והן מסרגל המשחק ב-Windows 10 בלחיצת כפתור אחת, ואף לתקשר עם אנשים אחרים העורכים סטרימינג. כמו כן, הוסיפה מיקרוסופט תכונה חדשה נוספת עבור Xbox Live, ה-Arena – זו תאפשר לגיימרים ליצור וערוך טורנירים מקוונים בקלות ועם חוקים ברורים עבור כל משחק על גבי הקונסולה.

Beam: סטרימינג גם בווינדוס (תמונה: מיקרוסופט)
Beam: סטרימינג גם בווינדוס (תמונה: מיקרוסופט)

בעדכון החדש יהיו זמינים דברים נוספים, כגון תמיכה רשמית ב-Mixed Reality (שכבר כעת חברות כגון HP, ASUS ו-DELL מוכנות להשקה של משקפי VR התומכות גם ב-Mixed Reality), וריכוז של אנשי הקשר במה שנראה כמו חלון קטן בסגנון מסנג’ר – דרכו ניתן לשלוח במהירות ולתקשר עם אנשי הקשר המועדפים עליכם בכל הפלטפורמות.

עם אלו, דואגת להבהיר החברה ש-“זוהי רק ההתחלה”, וסביר להניח שאנחנו נראה עוד כמה תכונות מעניינות. החברה גם מדגישה שיפורים מתחת למכסה המנוע, כגון עדכוני אבטחה ותיקוני באגים פוטנציאליים.

השוואת מפרטים