ה-PowerPack 2.0 של טסלה

ה-PowerPack 2.0 של טסלה (תמונה: Tesla)

Tesla מעדכנת את סוללות הגיבוי שלה ומכריזה על אריחים סולרים

| יום שני, 31 באוקטובר 2016, 18:18 | אקולוגי

יצרנית הרכבים האמריקאית טסלה (Tesla) אמנם התפרסמה בזכות רכבי היוקרה העתידניים שהיא מייצרת, אך נכנסה לאחרונה גם אל שוק האנרגיה החלופית. היא הכריזה על שדרוג לסוללות הגיבוי PowerWall ו-PowerPack, ובנוסף הכריזה גם על אריחים סולריים.

בדומה לקודמתה, ה-PowerWall 2.0 מיועדת להתקנה ביתית ולסיפוק צרכי האנרגיה של הבית. הגרסה החדשה מסוגלת לאגור עד 14 קילו-וואט שעה, פי שניים מיכולתה של הגרסה הקודמת. התפוקה המקסימלית של הסוללה עומדת על 7 קילו-וואט שעה – נמוך משמעותית משל "פאזה" ביתית, כך שדרוש גם חיבור של הבית אל רשת החשמל. הסוללה נועדה לספק גיבוי במצבי חירום, לאגור את האנרגיה המיוצרת באמצעות התאים הסולריים באופן יעיל ולעזור למשתמש להפוך לעצמאי יותר מבחינה אנרגטית ללא תלות ברשת הארצית.

נוסף ל-PowerWall 2.0, הוכרזה גם ה-PowerPack 2.0, הגרסה המעודכנת של הסוללה התעשייתית לארגונים. הסוללה המעודכנת מסוגלת לאגור עד 210 קילו-וואט שעה, עם תפוקה מקסימלית של 50 קילו-וואט שעה. בדומה לגרסה הקודמת, גם את הסוללה החדשה ניתן לחבר למערך גדול המסוגל לשמש מקור אנרגיה חלופי לצרכני חשמל גדולים דוגמת מפעלים וחנויות.

Tesla PowerWall 2.0

Tesla PowerWall 2.0 (תמונה: Tesla)

האריחים הסולריים החדשים משווקים בשיתוף עם SolarCity, חברה נוספת מבית איל ההון אילון מאסק אותה רכשה Tesla. האריחים העשויים זכוכית יוצעו לרכישה בארבעה סגנונות שונים, ביניהם סגנון טוסקני, חלק, טקסטורי או לווחה (Slate). לטענת טסלה, האריחים חזקים משמעותית מאריחים רגילים, כך שהם מספקים הגנה משופרת כנגד פגעים דוגמת סופות ברד.

האריחים מתוכננים בצורה חכמה המסתירה את אופיים הסולרי בצפייה מזוויות חדות (בהן נמצאים אנשים), בעוד שבמבט ישיר התאים נראים באופן מלא לקליטת אנרגיה מירבית. בנוסף ציין מאסק כי עלות ההתקנה של גג סולרי "תחרותית" בהשוואה לגג רגיל, בהתחשב בכסף שנחסך בייצור החשמל העצמאי.

אריחים סולאריים של טסלה

אריחים סולאריים של טסלה (תמונה: Tesla)

האם הסוללות החדשות והאריחים הסולריים ידחפו את העולם לעבר חזונו של מאסק, בו ייצור החשמל ואחסונו מבוזר ואין צורך במפעלי חשמל בזבזניים ומזהמים? כל מה שנותר לנו לעשות הוא להמתין בציפייה.

מקורות
Jalopnik
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות