אייפון ללא חוטים (אילוסטרציה) - צילום ועיבוד: גאדג'טי

אייפון ללא חוטים (אילוסטרציה) - צילום ועיבוד: גאדג'טי

דיווח: האייפון 8 עשוי לאפשר טעינה אלחוטית

בשנה הבאה תחגוג אפל עשור לאייפון ויחד עם יום ההולדת לסדרת המכשירים, צפויה החברה להציג את הדגם ה-11 במספר (אם לא מחשיבים את ה-iPhone SE וה-iPhone 5C) אשר כרגע נקרא בשם אייפון 8. עם המכשיר החדש צפויה אפל להציג שינויים גדולים, כאלה שלא זכינו לקבל בדגמי האייפון 7, כאשר עיצוב המכשיר יתפוס חלק נכבד מסדרת האייפונים החדשה ב-2017.

אפל כבר הוכיחה שהיא מסוגלת לדחות השקות משמעותיות אם רק כדי להציגן ב"חגיגות יום ההולדת" למוצרים שלה. כך עשתה לאחרונה עם סדרת מחשבי המקבוק פרו החדשה, שנחשפה בחגיגות לציון 25 שנים למחשב הנייד הראשון של החברה.

אייפון ללא חוטים

על פי דיווח חדש המגיע מטיוואן, נבחנים בימים אלו במפעלי פוקסקון שבבעלות חברת הון-האי רכיבים המשמשים לטעינה אלחוטית המיועדים להשתלב בדגמי האייפון 8. המקור לדיווח מציין כי רכיבי הטעינה האחוטית נבדקים על מנת לבחון האם הפקתם תהא כדאית עבור המפעל, כך שעדיין לא ברור אם נזכה לראות טעינה אלחוטית במכשירי האייפון הבאים. ואולם עצם בחינת החלקים עשויה להעיד על רצונה של אפל בשילוב טכנולוגיה זו במכשיריה בעתיד.

טעינה אלחוטית משתלבת היטב עם פועלה של אפל בתחומים שונים. החברה ידועה ככזו שאינה מפחדת להסיר רכיבים ממכשיריה – כמו כונן הדיסקים (וקורא כרטיסי SD, מחבר HDMI, אינפרה אדום ועוד) ממחשבי המקבוק או חריץ האוזניות מהאייפון. המטרה ככל הנראה נעוצה ברצונה של החברה להביאנו לעולם בו חוטים הם נחלת העבר, וטעינה אלחוטית בהחלט תהווה צעד נכון בכיוון זה.

החל מדגמי ה-iPhone 7, מכשיר האייפון כולל היום מחבר בודד בלבד – זהו מחבר ה-Lightning, המשמש לטעינה, העברת נתונים וחיבור לאוזניות. אולם בעתיד אנו עשויים לראות גם חיבור זה נעלם יחד עם יכולות העברת מידע אלחוטיות שהולכות ומשתפרות, אוזניות המתחברות למכשירים שונים באמצעות בלוטות' וכמובן – טעינה אלחוטית.

אין לצפות כי אפל תעלים את מחבר ה-Lightning ממכשיריה כבר בשנה הבאה, אולם שילוב אפשרות לטעינה אלחוטית בהחלט ייקח את החברה צעד נוסף אל עבר האייפון הראשון ללא חוטים כלל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות