חברת Dell מרעננת את מפרט ה-Alienware 13

מחשב Dell Alienware 13

יצרנית המחשבים הותיקה Dell מרעננת את מפרטו של מחשב הגיימינג Alienware 13. המפרט המעודכן כולל מעבד Intel Core מדור Skylake ואת סדרת כרטיסי המסך החדשה והמהוללת מבית NVIDIA.

Alienware היא אחת מסדרות מחשבי הגיימינג המצליחות ביותר – היא משלבת עיצוב חייזרי אגרסיבי יחד עם מפרט עוצמתי וקורצת במיוחד לשחקנים צעירים החובבים שלל אורות וקישוטים. המפרט המעודכן מוסיף אפשרות למעבד עוצמתי מסדרת Intel Core i7, המשתייך לדור הקודם, Skylake.

שיפור נוסף במפרט מגיע בדמות כרטיס מסך מתקדם מדגם NVIDIA GeForce GTX 1060. הכרטיס משתייך לדור האחרון והמתקדם מבית NVIDIA, המציג שיפורי ביצועים אסטרונומיים על פני הדור הקודם בעיקר בזכות קפיצה של שני דורות בתהליך הייצור. בגזרת הזיכרון תקבלו עד 32GB של זיכרון DDR4 ועד 1TB של אחסון SSD מהיר על גבי תקן PCI-E ובחיבור M.2.

המחשב זכה לשיפור גם בגזרת המסכים, וזמין כעת גם בגרסה בעלת מסך מגע ברזולוציית Quad HD המיוצר בטכנולוגיית OLED. מסכי OLED נדירים למדי בשוק המחשבים הניידים, ומציגים שיפור משמעותי בהצגת צבעים (הצבע שחור במיוחד) בהשוואה למסכי LCD. יוצעו לרכישה גם גרסאות LCD רגילות ברזולוציות Full HD ו-HD. סוללת המחשב שודרגה אף היא ומסוגלת לאגור כעת 76 וואט-שעה של חשמל בהשוואה ל-51 וואט-שעה בדגם הקודם.

העיצוב מעט שנוי במחלוקת. Alienware 13.
העיצוב מעט שנוי במחלוקת. Alienware 13.

בגזרת החיבורים תקבלו חבילה מקיפה למדי הכוללת זוג חיבורי USB 3.0, זוג חיבורי USB Type C, חיבור לכרטיס מסך חיצוני, HDMI 2.0, חיבור Mini DisplayPort למסכים, ויציאת אוזניות. לטענת דל, מפרט המחשב שודרג בצורה מספקת על מנת שניתן יהיה להכריז עליו "מוכן למציאות מדומה", והוא יהיה מסוגל לתמוך בעוצמת העיבוד הגבוהה הדורשים משחקים במציאות מדומה.

המחשב החדש זמין לרכישה כבר עכשיו בארה"ב במחיר התחלתי של 1,199 דולרים (כ-4,500 שקלים חדשים) עבור הדגם הבסיסי ו-2,099 דולרים (כ-8,000 שקלים) עבור גרסת ה-OLED הבסיסית. בשלב זה לא ברור האם המחשב החדש יושק גם בארץ ישראל.

השוואת מפרטים