מתוך "קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים"

דיסני ברצף של שוברי קופות: צפויה לשבור שיא היסטורי של מכירות כרטיסים
| יום שלישי, 8 בנובמבר 2016, 16:53 | בידור ופנאי

שנת 2016 (שעדיין לא הסתיימה לה) היתה מוצלחת מאוד עבור תאגיד הבידור דיסני. החברה קרובה מאוד לשבור שיא גלובלי והיסטורי בהכנסות מכרטיסים בקופות בתי הקולנוע. את השיא הקודם רשמה מתחרה ותיקה שלה.

מתחילת השנה ועד לתחילת השבוע שעבר הכניסו מכירות הכרטיסים לדיסני 5.8 מיליארד דולר. הטריגר לחציית קו ה- 6 מיליארד דולר הוא הסרט ד”ר סטריינג מבית חברת הבת מארוול, שהכניס 325 מיליון דולר מאז שיצא לפני כשבועיים.

בשנה שעברה הכניסה דיסני מקופות הכרטיסים 5.84 מיליארד דולר, הרבה מזה שייך ל”מלחמת הכוכבים הכוכבים: הכח מתעורר“. סכום נאה, אך השיאנית של מכירות הכרטיסים היא חברת יוניברסל (שנרכשה על ידי קומקאסט ב-2009) שמכרה ב-2015 כרטיסים ב-6.89 מיליארד דולר תודות ל”מהיר ועצבני 7″ ו”עולם היורה”.

אס בשרוול

הצצה לאחור
דיסני הגיעה למקומה הנוח בצמרת די בקלות: שלושת המקומות הראשונים ברשימת המכניסים ביותר בשנה זו הם שלה: “זוטרופוליס” (1.23 מיליארד דולר – מקום 3), “מוצאים את דורי” (1.02 מיליארד דולר – מקום 2) ו”קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים” (1.15 מיליארד דולר – מקום 1).

יש לציין שהיו גם כמה נפילות בדרך: “אליס מבעד למראה” לא הצליח כלל בארה”ב, The BFG (בישראל: העי”ג) של שפילברג נחל גם הוא כישלון בארה”ב. למזלה של דיסני, המכירות בחו”ל הצליחו להציל את שני הסרטים מהפסד.

לדיסני נותר קלף חזק מאוד בשרוול לקראת סוף השנה: “מלחמת הכוכבים: רוג 1“. כל עוד לא יהיו הפתעות של הרגע אחרון דיסני הולכת לשבור את השיא של יוניברסל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות