לוגו פלייסטיישן

ה-PlayStation 4 של סוני חוצה את רף 50 מיליון היחידות שנמכרו

בדיווח שפרסמה אתמול (ד'), חשפה סוני כי למעלה מ-50 מיליון מכשירי PlayStation 4 נמכרו עד כה, אחרי שביצועי הקונסולה בחג הקניות Black Friday היו הטובים ביותר בהיסטוריה של הפלייסטיישן. מדובר בגידול של 25% מחודש מאי, אז חצתה הקונסולה את רף 40 מיליון היחידות שנמכרו.

הדיווח לא מתייחס למכשירים שרק נשלחו לחנויות, אלא למכשירים שאכן נמכרו ללקוחות – כלומר, לפחות 50 מיליון קונסולות PlayStation 4 כבר עשו את דרכן לבתיהם של גיימרים נכון ל-6 לדצמבר. ל-PlayStation 4 ישנן שלוש גרסאות: הדגם המקורי שיצא ב-2013, וגרסאות ה-Slim וה-Pro שהגיעו לחנויות השנה. הדיווח כולל את שלושתן, ומתייחס למכירות ה-PlayStation 4 ב-122 מדינות ואיזורים ברחבי העולם.

הגיימרים גם קונים יותר משחקים: בממוצע, לכל מכשיר פלייסטיישן 4 נמכרים גם 7.39 משחקים, על דיסק פיזי או כהורדה דיגיטלית. לשם השוואה, בחודש מאי כל קונסולה הביאה למכירה של 6.77 משחקים בממוצע בלבד. בסך הכל, נמכרו עד עתה 369.6 מיליון משחקים ל-PlayStation 4 ברחבי העולם.

לפי דיווחים קודמים, על אף הנתונים המרשימים שמציגה סוני, הייתה זו דווקא מיקרוסופט שהגיחה מ-Black Friday עם ידה על העליונה. ייתכן שה-Xbox One מכרה יותר יחידות בחג הקניות המפורסם, אך ניכר שהפער בין החברות עדיין מהותי, כאשר סוני מובילה בהפרש המוערך במיליוני מכשירים. בינתיים, סוני נמצאת במסלול התואם את התחזית של החברה, לפיה תמכור 60 מיליון מכשירי PlayStation 4 עד לחודש מרץ, 2017.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות