הרכב האוטונומי של גוגל

הרכב האוטונומי של גוגל (קרדיט: גוגל)

צעד לאחור: גוגל דוחה התכניות לפיתוח רכב אוטונומי מקצה לקצה

גוגל תשים בצד את החזון לפיתוח רכב אוטונומי מקצה לקצה שאף אינו זקוק להגה ותעבוד במקום על פיתוחים שונים עבור הרכב האוטונומי יחד עם חברות העוסקות בתחום הרכב, כך עולה מדיווח אתר The Information. על פי הדיווח, יפריד לארי פייג', מנכ"ל אלפבית, התאגיד שבשליטתו נמצאת גוגל (וחברות בנות אחרות), את העיסוק בתחום הרכב לחברה עצמאית שתפעל מחוץ לפעילות שהוגדרה עד כה תחת מעבדות Google X.

במשך השנים הציגה גוגל לא מעט פרוייקטים המבוססים על חזון ארוך טווח לפיתוח הדרך בה אנו עושים דברים. מעבדות Google X ידועות כאלו שבהן פיתחה גוגל את משקפי המציאות הרבודה Glass, אינטרנט שיועבר באמצעות בלונים וגם רכב אוטונומי שלא זקוק להגה. הדיווח החדש בנושא רומז כי בעוד גוגל לא תחדול מעבודת הפיתוח ארוך הטווח עבור תחום הרכב, כורח המציאות יכוון אותה לעבוד על פיתוח טכנולוגיות לרכב שיראו אור בשלב מוקדם יותר ואולי יהיו ברות החזר מהיר יותר על ההשקעה.

לגוגל כיום כיוון ברור לשימוש בטכנולוגיה בתחום הרכב. החברה השיקה בתקופה האחרונה במספר מדינות בעולם שירותי הסעה דמויי Uber או Gett, דרכם יכולים משתמשים באפליקציית קארפול מבית Waze לאסוף נוסעים בדרכם לעבודה (או לכל מקום אחר) ולקבל על כך תשלום. תחום הנהיגה השיתופית (Ride Sharing) צפוי לקחת חלק גם בתכניותיה של גוגל עבור הרכבים האוטונומיים, ככל הנראה מתוך רצון ליצור (אי שם בעתיד) צי רכבים אוטונומיים שיסיע כל אדם שיחפוץ ממקום למקום. חברות נוספות, כמו Moovit הישראלית, החלו לפעול בתחום זה לאחרונה גם כן.

גוגל אינה היחידה ששמה בצד את חזון פיתוח הרכב האוטונומי המלא. לאחרונה חשפה אפל באופן רשמי כי גם לה ישנן תכניותיה עבור שוק הרכבים האוטונומיים דרך מכתב אותו העבירה לרשות הבטיחות בדרכים בארה"ב. על פי דיווחים קודמים, גם אפל בחרה לשים בצד את חזון פיתוח רכב אוטונומי מלא משלה, ובמקום תפתח החברה מערכת אוטונומית שניתן יהיה להטמיע בסוגים שונים של רכבים.

במקביל לאפל וגוגל פועלות שחקניות נוספות בשוק זה, בהן גם יצרניות רכב ותיקות (מרצדס) כחדשות (טסלה). מערכות הנהיגה האוטומטית כבר קיימות כיום בשוק וניתן למצוא רכבים על הכביש בעלי היכולת לבצע פעולות אוטומטיות מסוימות. ככל שירשו המחוקקים במדינות השונות, כך ודאי נראה יכולות אוטומטיות חדשות צצות ברכבים אלו עם הזמן, ובגוגל, כמו גם באפל וחברות טכנוולגיה אחרות, ירצו להיות במרכז פעילות זו.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות