תמונה באדיבות Disney

דיסני שוברת שיא חדש במכירות כרטיסים
| יום שלישי, 20 בדצמבר 2016, 16:37 | בידור ופנאי

כבר בתחילת 2016 נדמה היה שזו תהייה השנה החזקה ביותר של דיסני (Disney) במכירות כרטיסים. כעת, משהשנה מתקרבת לקיצה, דיסני קובעת לא רק שיא עצמי, אלא שיא גלובאלי חדש, לאחר ש"רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים" (Rogue One: A Star Wars Story) הרים אותה מעל לרף ההכנסות של 7 מיליארד דולרים.

כבר במחצית הראשונה של השנה דיסני עשתה רושם של מכונה משומנת שאי אפשר לעצור – בעוד ש"קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים" (Captain America: Civil War) של מארוול (Marvel) היה צפוי להכניס מעל מיליארד דולר גלובאליים בקופות, "זוטרופוליס" (Zootopia/Zootropolis) והחידוש של "ספר הג'ונגל" (The Jungle Book) הפתיעו אף את דיסני, כאשר שניהם יחד הכניסו כ-2 מיליארד נוספים.

"מוצאים את דורי" (Finding Dory) של פיקסאר (Pixar) גם עלה על כל הציפיות, והוכתר לסרט האנימציה המכניס ביותר בכל הזמנים, הן בשבוע הפתיחה שלו והן בכלל ההרצה שלו, ואף דורג כסרט השביעי המכניס ביותר אי פעם בגבולות ארצות הברית.

"דוקטור סטריינג'" (Doctor Strange) הוא הסרט החלש ביותר של דיסני השנה, עם הכנסות גלובאליות של 650 מיליון דולר והרצה שעוד לא הסתיימה, סכום שאולפנים אחרים עשויים לקנא בו. "רוג אחת", לעומתו, הכניס כבר כמעט חצי מהסכום הזה תוך פחות משבוע, וצפוי לעקוף את המיליארד עוד החודש. "מואנה" (Moana) מתקרב ל-300 מיליון אף הוא, וממשיך למשוך קהל.

דיסני שברה את השיא הקודם שקבעה יוניברסל (Universal) בסוף השנה שעברה, עם 6.89 מיליארד דולר. דיסני עצמה, בהשוואה, הכניסה אז "רק" 5.85 מיליארד, מתוכם 1.33 הגיעו מ"מלחמת הכוכבים פרק 7: הכוח מתעורר" (Star Wars Episode VII: The Force Awakens).

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות