-פרסומת-

אלקטרה מודיעה על רכישת גולן טלקום תמורת 350 מיליון שקלים

| יום שלישי, 3 בינואר 2017, 09:38 | כלכלי, מפעילות סלולר
גולן טלקום

צילום: גאדג'טי

חברת אלקטרה מוצרי צריכה הודיעה הבוקר (ג’, 3.1) באופן רשמי כי תרכוש את מלוא הפעילות של חברת “גולן טלקום”, זאת בהמשך לדיווחים בנושא שעלו לראשונה בחודש דצמבר של 2016. על הרכישה מדווחת החברה בהודעה מיידית לבורסה, שם מציינת אלקטרה גם את סכום העסקה אשר יעמוד על 350 מיליון שקלים. העסקה כפופה לאישורים רגולטוריים מצד הממונה על ההגבלים העסקיים ומשרד התקשורת.

את הרכישה תבצע אלקטרה מוצרי צריכה תוך השקעה של 80 מיליון שקלים במזומן, כאשר היתרה תשולם באמצעות הלוואות שתבצע מגופים זרים, מהן 140 מיליון שקלים מתאגיד בנקאי והלוואה של 130 מיליון שקלים מסלקום, הנושה העיקרי למניותיה של גולן טלקום. בנוסף, הודיעו סלקום ואלקטרה כי ייכנסו להסכם ארוך טווח בן 10 שנים לשיתוף רשתות דור 3 ו-4 וכן הסכם לאירוח עבור רשת הדור ה-2 על גבי הרשת הקיימת של סלקום.

הסכם שיתוף הרשתות מגיע בעקבות הפירוק המתמשך של אנטנות שביצעה גולן טלקום, זה השאיר אותה ללא תשתית רשת משלה. בסלקום מעריכים כי העלות הממוצעת עבור אלקטרה, דרך גולן טלקום, בגין שיתוף הרשתות (והאירוח עבור רשת דור 2) תנוע בין 210-220 מיליון שקלים בשנה, כאשר סיום ההסכם מצידה של גולן לפני תום 10 שנותיו יוביל לתשלום פיצוי בסך 600 מיליון שקלים לסלקום.

מחירי חבילות המופיעים באתר גולן טלקום עם הבטחה לשנתיים (מקור: אתר גולן טלקום, 3.1.17)

מחירי חבילות המופיעים באתר גולן טלקום עם הבטחה לשנתיים (מקור: אתר גולן טלקום, 3.1.17)

על פי הדיווח של חברת אלקטרה מוצרי צריכה לבורסה, לגולן טלקום ישנם כיום 850,000 לקוחות משלמים המנויים לשירותי החברה, וזו תהיה גם נקודת הפתיחה של אלקטרה כגוף תקשורת חדש בשוק הישראלי. בשנה האחרונה החלה גולן טלקום להציג לא מעט תוכניות מוזלות בהבטחת מחיר למשך תקופות ארוכות של עד שנתיים, ובאתר החברה עדיין ניתן למצוא הבטחה זו עבור תכניות 6GB ו-15GB “הכל כלול” המוצעות במחירים של 29 ו-39 שקלים לחודש, בהתאמה.

חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי ומנהל החברה המפעילה את האתר. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Apple iPhone 7 | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
 • iphone1000

  עדיף מסלקום

  • ✡Netanel✡

   למה?

 • ‫שי ‬‎

  אמרו שגולן טלקום בחובות של מאות מיליונים אז איך היא עוד שווה 350 מיליונים? לי זה ניראה שגולן הצהירה על חובות כדי לא לשלם מיסים או משהו

  • שלום חדד

   זה מחיר נמוך בגלל החובות.. אחרת זה היה יותר..

  • מורדכי משיטה

   עם יש חבות אז כל הכסף מהמחירה צריך ללכת לחבות זה החוק או שהייה פה קומבינה בשביל להשאיר כסף בכיס של המוכר גולן וגם זה מחירה בקומבינה בשביל שגולן לא יוחרז פושט רגל כי הוא לא יוכל לעשות עסקים בישראל בשנים הקרובות

 • ‫יוסי בנימין‬‎

  בגולן משלמים פחות ובסוף משלמים יותר

  • ‫חיים נחמן לסקי‬‎

   אני משלם פחות ומרוצה מאוד !
   2 קווים כ״א 15GB גלישה , יש לי תמיד מהירויות סביב ה30+ מ״ב
   48₪ לשניהם !..

   מעל שנה כבר ..

 • מורדכי משיטה

  צריך לבדוק בזמן האחרון אלקטרה קונה יותר מדיי חברות והיא חברה יבואן עם יחס ושרות שיווק אחריות מהגרועים שיש גם בעבר הם קנו חברות מחשבים ועוד פתחו יותר מדיי חניות במקומות מוזרים מחרו רק את מה שהם יבואנים וגם המחרים שלהם תמיד יקרים והשרות לא הייה מקצועי והם סגרו מהר כמו שהם קנו בלי לדעת לנהל או איך עובד השוק רק שפה הם יעשו בעיות זה יפגע בהרבה לקחות נחקה ונראה שהם למדו מטעויות או שהם ימשיכו לעשות עוד טעיות נזק ויהרסו עוד חברה

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות