גאדג'טי מסקר: Arctic Freezer 7 PRO Rev2.0

| יום שישי, 13 במאי 2011, 14:36 | גאדג'טי מסקר, חומרה, מחשבים

יש אנשים שלא ממש מבינים בחומרה וזה לגיטימי – בשביל זה אני כאן, לעזור לאלו שקצת פחות מבינים למה כדאי להשקיע עוד כמה גרושים על רכיבים שאולי ייראו בעיניכם כלא נחוצים. הפעם אני רוצה שנתעסק במוצר שלא הרבה יודעים עד כמה הוא נחוץ וחשוב למערכת המחשב שלנו – קירור למעבד של חברת Arctic במבחן מקרוב ולמה בכלל הוא שווה את הכסף.

מערכות קירור ובכלל סוגי קירור כאלה ואחרים מאוד נפוצים במדינתנו הקטנה, למעשה יש מעל ל-15 חברות שמיובאות לארץ כאשר שוק הרוכשים הוא בערך כ-10 אחוז מכלל האוכלוסיה הישראלית – זאת אומרת שאחד מכל 10 ישראלים רוכש מוצר קירור. מספרים חביבים, אך לא באמת מצדיקים את כמות החברות המיובאות לארץ. תעשיית ציוד הקירור נמנית בין המצליחות בעולם, מסיבה פשוטה – המחירים זולים והמגוון ענק. הפעם בדקתי מוצר אחד מתוך המגוון הענק הזה, Arctic Freezer Pro 7 REV2.0 למעבד.

במשקל נוצה

במבט על אריזת ה-Arctic Freezer Pro 7 REV2.0 אנחנו ישר חושבים לעצמנו האם הקירור יצליח לתת ביצועים גובהים בהרבה מקירור הסטוק (הקירור הרגיל שיש כמעט בכל בית בישראל). האריזה עצמה פשוטה לחלוטין ושקופה. היא סגורה הרמטית בצורה די נחמדה שלא מסבכת אותנו עם מספריים וכל מה שמסביב, כך שפשוט באמצעות האצבעות שלנו אנחנו שולפים את הקירור מבלי להתעייף או להסתכן בפציעות.

אריזת הקירור

  1. קירור
  2. מאוורר
  3. תושבת
  4. פינים לחיבור הקירור
  5. מתאמי AMD
  6. חוברת הוראות התקנה

תודה לאל שהקירור די פשוט להרכבה ולא נאלצתי באמת להתמודד עם כל המתאמים למיניהם ככה שסיימתי לחבר את הקירור הנ"ל תוך שלוש דקות לכל היותר, את זה צריך לציין לשבח. נתייחס קצת למפרט הטכני, מדובר במאוורר 2500RPM בגודל פיזי של 126.5X58X104 מ"מ המחובר לגוף קירור שעשוי מנחושת על גבי בסיס עם 6 צינורות ההאטפיפ (צינורות עם חומר להולכת חום), כך שהעברת החום למרות מהירות המאוורר הנמוכה ב-350RPM ממאוורר הסטוק – מביאה ביצועים טובים יותר.

הקירור מתאים לכל סוקט אפשרי, או במילים פשוטות לכל לוח אם מהדור החדש הכולל את: 775, 1156, 1366 ו-1155 החדש של אינטל. כאשר גם יש תמיכה בסוקטים ישנים וחדשים כאחד של AMD, כגון: 754, 939, AM2, AM2+, AM3. צריכת הקירור היא רק 130 וואט, יש שיגידו שזה הרבה מדי ויש שיגידו מעט, אני חושב שזה בסדר גמור. משקל הקירור הכולל הוא רק 520 גרם – בערך חצי מכל קירור מתחרה בגודל מלא.

את הקירור הנ"ל הצבנו מול קירור שיש לו באמת סיכוי מאחר ולא מדובר במפלצת מודרנית כמו Antec KUHLER וכו'. הקירור נוסה ע"י מערכת הכוללת מעבד E8400 ולוח DFI DK P35-T2. הבדיקות כמו שאתם רואים מעלות חיוך גדול על פני מאחר ומדובר בקירור איכותי, יציב וזול (בין 120 ל- 145 ₪). כמו כן הקירור שקט להפליא, גם במאה אחוז עבודה. בנוסף לקירור אני יכול לציין שהמשחה הטרמית המרוחה עליו איכותית מאוד מאחר ולא מרחתי משחה חדשה. הקירור שלנו נותן ביצועים טובים, זרימת אוויר טובה יותר במארז וקירור אולטימטיבי למערכות שלא דורשות הרבה. אני חייב לציין שבזמן מאמץ הקירור מחזיק מעמד בצורה רואיה והמעלות לא עוברות את גובה ה- 30 מעלות. כמו כן ניסיתי את הקירור הזה על מערכת נוספת כדי לבדוק את היציבות, האם באמת הקירור מסוגל לעבוד ברמות חום של מערכות שונות, לכן לקחתי את המערכת הישנה שלי E5200 ולוח PALIT P35A ואכן הקירור מחזיק גם כאן בצורה מושלמת את המערכת על גובה של 30 מעלות במאמץ. אם כי יש לציין שוב ושוב שהקירור הנ"ל לא מיועד לרוצחי מעבדים (חובבי OC) שחושבים על המהרה גבוהה במיוחד, ראו הוזהרתם! לחובבנים שבינכם שרוצים להתחיל עם המהרות למינם הקירור יכול להוות התחלה טובה.

לי אין ספק בכלל שמדובר בקירור הטוב ביותר שיכול להתחרות בקירור סטוק בקלות בתוספת ממש סימלית של כסף.

סיכום

מוצר איכותי וזול, אין ספק שהחברה השקיעה הרבה מחשבה בנוגע לאיכות המוצר והשקיע בו חומרים טובים במחיר נמוך מאוד השווה לכל כיס. בנוסף לכך, הקריר נתן לנו השראה לגבי הסיקורים הבאים בכך שיכול להיות מאוד שאף ינצח אביזרי קירור בכירים ממנו – אבל כל זאת נדע רק בסיקור הבא!

זוכה בפרס: המומלץ!

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות