הוכרזו: Samsung QLED – טלוויזיות Quantum Dot חדשות

מסך טלוויזיה סמסונג QLED (קרדיט תמונה: Samsung) מסך טלוויזיה סמסונג QLED (קרדיט תמונה: Samsung)

מיתוג מחדש: היצרנית הקוריאנית סמסונג הכריזה על שלל טלוויזיות LCD חדשות בטכנולוגיית Quantum Dot המתקדמת, בעלות שמות הדגמים Q7, Q8 ו-Q9. הטלוויזיות החדש ממותגות כטלוויזיות QLED (ה-Q מסמלת Quantum Dot), ככל הנראה על מנת לשפר את תדמיתן באמצעות הידמות השם לטלוויזיות ה-OLED של LG (בשל צורתן הדומה של Q ו-O).

טכנולוגיית ה-QLED מאפשרת לטלוויזיות החדשות לייצג צבעים באופן מדוייק במיוחד ולתמוך בתקן הצבעים המתקדם DCI-P3. הודות לשימוש יעיל יותר בתאורה האחורית, הטלוויזיות החדשות מציגות בהירות מקסימלית של בין 2,000 ל-1,500 ניט – בהיר דיו על מנת לייצג באופן מציאותי יותר מקורות אור בוהקים כמו פנסים רבי עוצמה או השמש.

נוסף על הצבעים המדוייקים והטבעיים, טכנולוגיית ה-QLED מאפשרת לטלוויזיות החדשות להציג שחור בצורה עמוקה יותר ונאמנה יותר למציאות. ידם של מסכי ה-OLED תמיד תהיה על העליונה בתחום זה, זאת כיוון שכל פיקסל מפיץ אור בפני עצמו במקום סינון תאורה אחורית ב-LCD – כך ש-LCD זקוקה לכל היתרונות אותם היא יכולה לקבל.

מסך טלוויזיה סמסונג QLED (קרדיט תמונה: Samsung)
מסך טלוויזיה סמסונג QLED (קרדיט תמונה: Samsung)

בהירות מקסימלית גבוהה במיוחד ושחורים עמוקים מאפשרים לטלוויזיות החדשות להציג טווח רחב מאוד של רמות אור שונות, מה שיתרום להן במהלך הצגת תכני HDR. הטלוויזיות מסוגלות לייצג בצורה נאמנה ומפורטת סצנות מורכבות בעלות חלקים כהים ובהירים מבלי להתפשר על רמת הפירוט בכל אחד מן האזורים.

הטלוויזיות החדשות תגענה עם ממשק משתמש מרוענן ומעודכן, שהודלף בסרטון תדמית עוד בשנה שעברה. הממשק החדש מציע עיצוב מופשט וקליל שאינו פוגם בחווית הצפייה כאשר הוא מוצג על המסך. הטלוויזיות תומכות כעת באפליקציית Smart View לטלפונים חכמים המאפשרת לנווט ברחבי הממשק של הטלוויזיה ולבחור תוכן היישר מתוך הסמארטפון. אפליקציית Music חדשה בטלוויזיה מסוגלת לזהות מהו השיר המתנגן ברקע של התוכנית או הסרט המנוגנים כעת.

הטלוויזיות החדשות יוצעו לרכישה עם מעמד “כבידה” בעיצוב פסל עכשווי או מעמד “סטודיו” המדמה כן ציור. הטלוויזיות החדשות יוצגו לראווה בתערוכת CES אשר תיפתח מחר בלאס ווגאס ויושקו ברחבי העולם בזמן הקרוב, ככל הנראה גם בישראל.

השוואת מפרטים