-פרסומת-

פנסוניק מכריזה על מצלמת ה-Lumix DC-FZ80: מלכת הזום

| יום שני, 9 בינואר 2017, 20:39 | צילום
מצלמת Lumix DC-FZ80 (קרדיט תמונה: Panasonic)

מצלמת Lumix DC-FZ80 (קרדיט תמונה: Panasonic)

שנה חדשה נפתחה ופנסוניק מכריזה על ה-Lumix DC-FZ80 – מלכת הזום החדשה, עם גוף מסיבי וזום עם הגדלה פי שישים. המצלמה משתייכת לזן מצלמות ה-“סופרזום”, המתאימות לכל השימושים בזכות טווח זום רחב אך נאלצות בשל כך להסתפק בחיישן קטנטן בעל ביצועים ירודים.

למצלמה החדשה טווח אורכי מוקד (בהקבלה לחיישן בגודל מלא של 35 מ”מ) של בין 20 מ”מ (זווית ראייה רחבה למדי) לבין 1,200 מ”מ (הגדלה עצומה המאפשרת לצלם גם עצמים רחוקים במיוחד). לעדשה מפתח צמצם של f/2.8-5.9, והיא מצוותת אל חיישן קטן למדי בגודל 1/2.3 אינץ’ וברזולוציית 18 מגה-פיקסל. בשל גודלו הקטן של החיישן, הרגישות המירבית שלו היא ISO3,200 – אין לו שטח רב ללכוד אור לכן רגישות גבוהה מכך תייצר יותר רעש מתמונה.

המצלמה מסוגלת ללכוד 10 תמונות בשנייה במצב פוקוס יחיד (עצמים דוממים) או 6 תמונות בשנייה במצב פוקוס עוקב (עצמים זזים). בדומה לשאר המצלמות של Panasonic, גם ה-FZ80 לוכדת סרטוני 4K בקצב של 30 פריימים בשנייה ובקצב נתונים נאה של 100 מגה-ביט בשנייה. למצלמה מסך 3 אינץ’ ברזולוציה עלובה למדי של 1.04 מגה-פיקסל. למצלמה יציאת microHDMI המאפשרת לה לשדר תכנים אל הטלוויזיה.

מצלמת panasonic dc fz80

למצלמה עינית דיגיטלית בגודל 0.2 אינץ’ ולה קצב רענון של 60 פריימים בשנייה ורזולוציה של 1.14 מגה-פיקסל. תקבלו כאן גם מצב הילוך איטי המאפשר לה ללכוד סרטונים בקצב 120 פריימים בשנייה ברזולוציית HD או 240 פריימים בשנייה ברזולוציית 480p. בדומה ל-GX850, גם ל-FZ80 מיקוד מסוג זיהוי התנגדות המציע אמנם דיוק גבוה אך מהירות נמוכה. זמן המיקוד המינימלי הוא 0.09 שניות, אך לרוב יהיה ארוך בהרבה. אורך חיי הסוללה המשוער הוא 330 תמונות.

למצלמה ייצוב אופטי מובנה המפחית את הרעידות ותורם ליצירת סרטונים חלקים יותר וללכידת תמונות ברורות יותר בחשיכה. הייצוב חיוני במיוחד במהלך צילום בקצה הרחוק של טווח הזום של העדשה, שם כל תזוזה קטנה של המצלמה מובילה לתזוזה גדולה בפריים המצולם. המצלמה תומכת ב-Wi-Fi לצורך העברת תכנים אל אפליקציית הסמארטפון התואמת, אך לא תמצאו פה NFC שהיה מקצר משמעותית את זמן הצימוד.

המצלמה החדשה תוצע לרכישה ברחבי ארה”ב החל מחודש מרץ בעבור 400 דולרים, הם כ-1,550 שקלים. בשלב זה לא ברור האם או מתי תהיה זמינה לרכישה גם בישראל.

מקורות
dpreview
חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
עדן גוטליב
תלמיד תיכון במגמה מדעית הנדסית. טכנולוגיה זורמת בעורקיי מגיל 9. מתעניין בעיקר בתחום הסלולר והחומרה, עם פינה חמה בלב למעבדים. כשהידיים שלי לא על המקלדת, הן אוחזות בכידון האופניים (או במחשבון).
סלולרי: OnePlus One | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
  • RuR

    שלא יהיו טעויות – אמנם חיישן 1/2.3 אינץ זה קטן יחסית, אבל עדיין זה גדול יותר משל טלפונים (לשם השוואה: Galaxy S7 1/2.5)

  • NIR

    הניקון P900 היא בעלת זום גדול בהרבה.

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות