מצב ה-Game Mode החדש לשיפור ביצועי Windows 10 יעבוד בכל המשחקים

בעת האחרונה פורסמו דיווחים אודות מצב Game Mode לביצועים משופרים במשחקים תחת Windows 10, ובעקבותיהם הגיעו שמועות לפיהן המצב החדש יהיה זמין רק עבור משחקי Windows Store. כעת מיקרוסופט מפזרת את הערפל ומודיעה כי האפשרות החדשה תעבוד לכל המשחקים אשר רצים על המערכת ולא רק במשחקים מחנות מיקרוסופט.

באתר Xbox הרשמי נכתב: “המטרה שלנו היא להפוך את Windows 10 למערכת ווינדוס הטובה אי פעם עבור משחקים. עם עדכון ה-Creators, אנו מציגים מצב חדש ששמו Game Mode. ה-Windows Insiders [משתמשים אשר בודקים עדכונים ופיצ’רים לפני הקהל הרחב] יקבלו את המצב החדש [לבדיקה] עוד השבוע. החזון שלנו עבור Game Mode הוא לערוך אופטימיזציה למחשב ה-Windows 10 שלך לטובת שיפור ביצועים בגיימינג. זה עדכון גדול עבור Windows”.

לאחר מכן ציין מייק יברה (Mike Ybarra) ממיקרוסופט כי מצב הגיימינג החדש יתמוך גם במשחקי UWP וגם במשחקים המבוססים על Win32 – כלומר, הרוב המכריע של משחקי ה-PC מהתקופה האחרונה, כולל אלו שנמצאים בחנויות של Steam, Origin וכן הלאה. המשמעות היא שכל משחק מהשנים האחרונות שתפעילו ב-Windows יוכל להנות משיפור ביצועים באמצעות העדכון החדש.

כל אפליקציה בסטים – כל משחק מהעשורים האחרונים – משתמש ב-Win32.
– טים סוויני (Tim Sweeney), המייסד של Epic Games

Win 32 הינה מערכת של APIs המאפשרת למפתחים ליצור תוכנות עבור Windows. באמצעות Win32 מפתחים יכולים ליישם כל תהליך החל מהתקנת היישום או המשחק, גישה לרשת, גרפיקה ומולטימדיה, אבטחה וקבלת קלט. למעשה, כמעט כל משחק הקיים היום עבור Windows משתמש ב-Win32, לפי עדותם של מפתחי המשחקים עצמם.

השוואת מפרטים