-פרסומת-

מחשב 2 ב-1 מדגם Lenovo Miix 510 (צילום: גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: Lenovo Miix 510 – מחשב למטרה אחת
| יום ראשון, 22 בינואר 2017, 18:00 | גאדג'טי מסקר, מחשבים

בביקורת קודמת בדקנו את Lenovo Yoga 910 החדש, מחשב שגרף אין-ספור ביקורות חיוביות בכל מקום – ובסופו של דבר הגיע גם אל התחנה שלנו כאן, וגרף את אחד הביקורות החיוביות ביותר. באותה קטגוריה נמצא גם מחשב ה-Lenovo Miix 510. אם היה מחשב ה-Lenovo Yoga מחשב היברידי מושלם, הרי שה-Miix 510 לוקח את זה קדימה, ומבטיח את חווית מחשב ה-2-ב-1 הטובה ביותר. בסופו של דבר, גם זה הגיע אלינו כעת לביקורת.

מחשב ה-Miix, במבט על הבטחות החברה, מיועד באופן מובהק ליצירת תוכן בעזרת מסך מגע, בעוד ה-Yoga לדוגמה הוא מחשב מדיה על כלל תכונותיו. כששמים את מבנהו של ה-Miix בצד, עוד מגלים שמבחינה חומרתית הוא מוכן באופן טוב יותר עבודה ויצירת תוכן.

נתוני המחשב

מסך: מגע, 12.2 אינץ’ על רזולוציה של 1920×1200, בעל פאנל IPS
מעבד: Intel Core i7 6500U
נפח זיכרון: 8 גיגה-בייט מסוג LPDDR4 במהירות 2133 מגה-הרץ
אחסון: 256 גיגה-בייט מסוג SSD בממשק M.2
סוללה: עד 8 שעות תוך כדי ניגון מדיה
משקל: 900 גרם ללא מקלדת, 1.25 ק”ג עם מקלדת
קישוריות: 802.11 AC ו-BlueTooth 4.0
עוד כולל: רמקולים בעלי טכנולוגית Dolby, עט אלקטרוני, מצלמה אחורית וקדמית עם זוג מיקרופונים

מחשב זה זמין בארץ במחיר המתחיל מ-3,200 ש”ח. כמו כן, הצורה בה הוא בנוי עשויה להתחרות באופן ישיר עם מחשב ה-Surface של מיקרוסופט. אז, האם מדובר בעוד מוצר מנצח מאותו מחנה בדיוק? עכשיו מתחילים לבדוק.

מבט מהיר

מחוץ לקופסה, ה-Miix 510 נותן רושם ראשוני של מוצר מעט לא ברור וכבד לאחיזה, אף המשקל הקל המוצהר שלו. הוא אינו מצליח להרשים במבט ראשוני עם אי אילו גימורים מיוחדים וכדומה. הוא בהחלט משדר שכל ה-“טריק” נמצא בפנים, וצריך לפתוח אותו ולהשתמש בו בכדי לגלות מה בדיוק טמון בו.

מחשב 2 ב-1 מדגם Lenovo Miix 510 (צילום: גאדג'טי)

מחשב 2 ב-1 מדגם Lenovo Miix 510 (צילום: גאדג’טי)

המבט הראשוני משדר באופן מוחלט שמדובר בטאבלט טהור, אך למעשה מדובר גם במחשב נייד – או במילים אחרות, מחשב 2 ב-1, בזאת מבחינים כאשר מגלים שמוצמדת אליו מקלדת מתקפלת ומשען מתקפל. מחשב זה אף מגיע עם עט אלקטרוני.

למחשב זה מקלדת ניתקת שהניסיון הראשון איתה מרגיש לא נכון ולא נוח. המקלדת, הניתקת מהמחשב בפעולת משיכה פשוטה, עשויה ממשטח פלסטיק דקיק מאוד, בעוד המחשב עצמו – כלומר, הטאבלט, עשוי מחומרים כבדים יותר, מה שיוצר ניגוד בעייתי שלא מרגיש יציב ולא מרגיש נוח כלל. ניכר שהתכנון היה להעניק למחשב משקל קליל במיוחד גם כאשר ישולב יחד עם המקלדת.

מחשב 2 ב-1 מדגם Lenovo Miix 510 (צילום: גאדג'טי)

מחשב 2 ב-1 מדגם Lenovo Miix 510 (צילום: גאדג’טי)

המקלדת אף היא לא נוחה להקלדה, כאשר בדומה לשאר המוצרים בקטגוריה היא אינה מקלדת מלאה, וגם מיקומי המקשים שונים מאוד. הזמן לא עשה את שלו בסוגיה הנ”ל, ולא הצלחתי להתרגל להקליד איתה. לעומת זאת, אשמח לציין לשבח שעל אף המקשים הסטנדרטים מאוד, על משטח כה זול, ניתן להרגיש ולשמוע פידבק על המקשים הנלחצים.

מבט מקרוב

כעת נניח את המקלדת בצד, ונתמקד במחשב עצמו בתצורת הטאבלט שלו. לצערי הרב, גם כאשר נעשה ב-Miix 510 שימוש כטאבלט מלא – הוא לא הצליח להתפס כנוח. אם רוצים להשתמש בו בצורה בה מחזיקים אותו בעזרת הידיים (יד אחת לא באה בחשבון) הרי שזו משימה קצת מסורבלת. המסך גדול מידי למשימה זו ומרגיש כבד מדי כטאבלט “על הדרך”.

אל ה-Miix 510 ציוותה לנובו עט (סטיילוס) אלקטרוני, בו ניתן לעשות שימוש כאשר המחשב נשען על השולחן. על מנת להשעין אותו על השולחן, נוכל למצוא שכבה מתקפלת שיש להרים, ובעזרתה להניחו על השולחן. אותה משענת חייבת להיות פתוחה אם רוצים להשתמש במחשב זה על שולחן, הן במצב טאבלט והן כמחשב נייד – וניכר שהיא עושה עבודה טובה בלייצב את המחשב על השולחן כטאבלט. כמחשב נייד, לעומת זאת, זה גם לא ממש נוח.

מחשב 2 ב-1 מדגם Lenovo Miix 510 (צילום: גאדג'טי)

מחשב 2 ב-1 מדגם Lenovo Miix 510 (צילום: גאדג’טי)

לשמחתי, גיליתי שכאשר משעינים אותו במצב “טאבלט עבודה”, כלומר על השולחן – מקבלים חוויה נוחה יותר, וניכר שלכיוון הזה המפתחים כיוונו. יחד עם העט, אפשר להשתמש במסך המגע על מנת לנווט (אופציונלי, אפשר גם עם אצבע חשופה). המחשב מרגיש הרבה יותר נוח כאשר משתמשים בו לצורך ציור, על השולחן – וכאן העט האלקטרוני יוצר למעשה חווית מגע די נהדרת, והוא לא מפספס אף נקודה במסך, כשהציורים גם כן יוצאים מדוייקים.

במעבר חד, הבה נתבונן במערך החיבורים, המורכב מכניסת USB 3.0 רגילה וכניסת USB Type-C, אשר גם משמשת לכניסת ספק הכוח. במילים אחרות – כניסת USB בודדה עומדת לרשות המשתמש אם מחשב זה מחובר לחשמל – לא נתון מרשים, אך לא הייתי ממהר לזקוף זאת לרעתו – שכן חיי הסוללה המוצהרים גבוהים למדי, וסביר להניח שרוב העבודה תעשה ללא חיבור לחשמל.

מחשב 2 ב-1 מדגם Lenovo Miix 510 (צילום: גאדג'טי)

מחשב 2 ב-1 מדגם Lenovo Miix 510 (צילום: גאדג’טי)

עוד כולל ה-Miix 510 כניסות קול ומיקרופון, כפתור הדלקה בצד וכפתור ווליום. בהתחלה קל להתבלבל בינהם כאשר רוצים להדליק את המחשב, אך מהר מאוד מתרגלים למיקומו של הכפתור. באזור זה גם נמצאות נורות החיווי. בנוסף, לא נמצא כניסת רשת, כיאה לכל מחשב בקטגורית ה-2-ב-1 והאולטרבוקים, על כן יש לעשות שימוש ב-USB Type-C עם מתאם לכניסת רשת (לא כלול).

מחשב 2 ב-1 מדגם Lenovo Miix 510 (צילום: גאדג'טי)

מחשב 2 ב-1 מדגם Lenovo Miix 510 (צילום: גאדג’טי)

מולטימדיה ועבודה

ל-Miix 510, לעומת החסרונות הרבים המוצגים בפסקה הקודמת, יש יתרון גדול מכיוון המסך שהוא כולל: מסך בעל פאנל IPS. בזכות עובדה זו, הצבעים המוצגים על המסך חיים למדי, ובעלי הגוונים הנכונים. על אף שזהו מסך מבריק, ניכר שעדיין ניתן להנות ממנו עם אובייקטים משתקפים, וסצנות חשוכות ברורות מספיק. אך שוב – כשהוא במצב טאבלט שולחני. כמו כן, זוויות הצפיה הן לחלוטין 178 מעלות, כמוצהר.

במחשב משולבים אף רמקולים טובים מהממוצע, הכוללים את טכנולוגית האודיו של Dolby, אך אומר זאת כך: מהרמקולים של ה-Miix 510 לא נפלתי, ולמרות זאת – האיכות איננה רעה למשמע אוזניים – היא פשוט בינונית ומשעממת. אין כאן סאונד שנשמע טבעי או מאוזן מבחינת טיב את איכות השמע של הרמקולים האלו על הסטנדרטים הנמוכים, וגם הווליום המקסימלי לא גבוה במיוחד – מה שמציב את איכות השמע של הרמקולים האלו על הסטנדרט.

אך כאמור, ה-Miix 510 זה פורח כאשר מבקשים להשתמש בו לצורך גרפיקה, בכל תוכנה מסוג זה שלא תהיה. כיף מאוד לצייר איתו ולעבוד עם תוכנות עיצוב, כל זאת בעזרת העט האלקטרוני, וכאשר הוא נשען על השולחן.

מחשב 2 ב-1 מדגם Lenovo Miix 510 (צילום: גאדג'טי)

מחשב 2 ב-1 מדגם Lenovo Miix 510 (צילום: גאדג’טי)

מבחינת הביצועים, יש ל-Miix 510 את כל מה שהוא זקוק לו על מנת להיות מהיר – והוא אכן מהיר. המעבד מהסדרה השישית של אינטל, יחד עם ה-SSD של סמסונג בממשק M.2 המהיר עושים עבודה מצויינת והמחשב זורם לחלוטין ללא כל האטות. בתוכנות הכבדות, אף נפח הזיכרון ייטיב עימו.

לסיכום

ה-Lenovo Miix 510 הוא מוצר נישתי אף יותר מאחיו המוצלח, ה-Yoga. מבחינת הנוחות וצורת העבודה שלו, הוא לחלוטין מתאים לעבודות גראפיקה הדורשות עט אלקטרוני. הוא גם כולל מסך בעל פאנל IPS, שחוץ מצבעים חיים והנאה בעת ניגון מדיה, מספק גם את הגוונים הנכונים, כך שהרפרנס המתקבל בעת ציור ועיצוב הוא מדוייק לחלוטין.

לעומת זאת, לוקה המחשב בתכנון שלו בכל הקטגוריות האחרות: הוא לא נוח כאשר משתמשים בו כטאבלט “על הדרך” – כזה שמחזיקים בידיים ולא ממקמים על השולחן. מצד שני, הוא גם לא נוח בכלל כמחשב נייד, בעיקר בגלל השימוש במקלדת ניתקת העשויה מחומר זול ודק מדי, מה שיוצר חוסר איזון מבחינת משקלה של המקלדת אל מול המסך.

כאחרית דבר, מחשב זה מתאים למטרה אחת – גראפיקה וציור, כי בכל שאר הקטגוריות המצב לא בדיוק זוהר. לא הייתי ממליץ עליו כמחשב ביתי בשום אופן או צורה, אך אם העושה בו שימוש זקוק למחשב נישא וקטן יחסית לצורך עבודות גרפיקה באופן שולחני – הרי שה-Miix 510 הוא בדיוק זה, ואת זה – הוא עושה טוב.

מה אהבנו?

 • נוח עבור עבודות גראפיקה וציור
 • מסך בעל גוונים חיים ונכונים
 • בעל הרכב חומרתי חזק

ומה לא?

 • לא נוח כמחשב נייד או כטאבלט סטנדרטי
 • מיעוט כניסות USB
 • מקלדת שקשה להתרגל אליה
חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
אורי כרמי
כתב, מבקר ועורך תוכן ותיק, חי את עולם המחשבים, החומרה, הגיימינג והטכנולוגיה בפרט מגיל אפס. מפתח אתרים עצמאי, ובזמן הפנוי סתם אוהב לכתוב...
סלולרי: LG G3 | מחשב: Alienware 17 R3
תגובות לכתבה
 • DagzahavDX

  זה נמאס שאתם משווים כל חתיכת מתכת עלובה לסורפייס אולי הוא יותר משתלם, אולי הוא יותר זול, אבל הוא לא מתחרה בסורפייס. לא צריך להשוות כל דבר לסורפייס. (להזכירכם הסורפייס יכול לעלות למעלה מחמש ספרות בארץ).

  • ano

   הוא כן מתחרה בו

   • DagzahavDX

    אני לא רואה את זה

 • ‫שי בן שבתאי‬‎

  איפה ניתן למצוא אותו בארץ(יש בכלל יבוא רשמי)

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות