קרדיט תמונה: Samsung

סמסונג חושפת את הגורם לתקלה בדגמי ה-Galaxy Note 7
| יום שני, 23 בינואר 2017, 09:19 | סלולר

במהלך הלילה (ב’, 23.1) ערכה חטיבת המכשירים של סמסונג מסיבת עיתונואים בה חשפה באופן רשמי את מסקנותיה מחקירת התקלה הנרחבת אותה חוו רוכשי מכשירי הדגל Galaxy Note 7 בשנה שעברה. באופן לא מפתיע, מצאה סמסונג כי התקלה שגרמה למכשירים להתלקח ואף להתפוצץ במקרים מסוימים, נבעה מתוך כשל בתכנון ובייצור הסוללות במכשיר.

הצצה לאחור
דיווחים ראשונים אודות התחממות יתר במכשירי ה-Galaxy Note 7 הגיעו עוד בחודש אוגוסט 2016, כאשר כבר בתחילתו של חודש ספטמבר העוקב הודיעה סמסונג על הפסקת ייצור המכשירים לצורך ביצוע בדיקות איכות. זמן קצר לאחר מכן החלה סמסונג באיסוף המכשירים מהלקוחות ופתחה בתכנית החלפה ללא עלות של המכשירים, כאשר ברקע החלו רשויות שונות להכריזה איסור על שימוש במכשיר.

לאחר שהתברר כי גם המכשירים החלופיים שסיפקה החברה ללקוחותיה חוו תקלות דומות, הכריזה החברה במהלך חודש אוקטובר על הפסקת הייצור זו פעם נוספת והחלה לאסוף את המכשירים מלקוחותיה סביב העולם. נכון לזמן זה, מדווחת החברה כי 96% מתוך 3 מיליון מכשירים אשר עשו דרכם אל לקוחות, הוחזרו לחברה – מה משמשאיר כ-120 אלף מכשירים שעדיין לא החוזרו לחברה.

ממצאי הבדיקה של סמסונג, שנערכו לדבריה על ידי 700 טכנאים על יותר מ-200 אלף מכשירים ומעל 30,000 סוללות כדי לנסות ולשחזר את התקלה, מצאו שתי תקלות שונות הנוגעות לתכנון ולייצור שני סוגי הסוללות ששולבו בדגמי ה-Note 7.

התקלה בסוללה הראשונה נגרמה כתוצאה מבחירת שילוב לקוי של האלקטרודות בחלקה העליון של הסוללה, מה שגרם לעיקומן כאשר שולבה הסוללה בגוף המכשיר. במקרה של הסוללה השניה מציינת סמסונג עבודת הלחמה לקויה שגרמה לקצר פנימי.

בסמסונג מציינים כי זיהוי שתי התקלות הביא את החברה להגברת הבדיקות עבור מכשיריה בעתיד, בהן ישולבו גם בדיקות מחמירות לטעינה ופריקת סוללות המכשירים, על מנת למנוע מתקלה דומה לחזור בעתיד.

מקורות
Samsung
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות