-פרסומת-

לראשונה בישראל: “Hoverboard” חוקי יוצע לרכישה בחנויות Yellow

| יום ראשון, 5 בפברואר 2017, 17:59 | רכב
רכינוע כחול

טרנד הרכינוע (“Hoverboard”) שעשה גלים ברשת הגיח לאוויר העולם לפני כשנתיים וסחף את עולם בני הנוער בסערה. הכלי הממונע הדו-גלגלי הפך למשאת נפשם של ילדים רבים ברחבי העולם וגם בישראל, כיוון שהוא אפשר התניידות נוחה ומהירה באופן שנחשב “מגניב” ו-“קל” בעיניהם הצעירות.

למרבה הצער, בשל היעדר תקינה וחשש מהתלקחות סוללות בפריטים מאיכות ירודה, נאסרה הכנסת הרכינוע לישראל. המכס החרים כל פריט שהצליח להניח עליו את ידי החוק. כל מכירה או ייבוא של רכינוע בישראל נעשתה עד כה בצורה לא חוקית, מתחת לרדאר ולעיני החוק. הדבר הוביל לקושי רב בייבוא המוצר לארץ, וגרם לרבים לוותר על החלום.

כשנה לאחר שהטרנד דעך כמעט לגמרי, מגיעה ישועה לזעקה הנושנה – רשת חנויות הנוחות Yellow (השייכת לחברת הדלק פז) תמכור מעתה בצורה חוקית כלי “Hoverboard” כדת וכדין. הרכינוע שיימכר קיבל את כל תווי התקן הנחוצים ויהפוך ל-“Hoverboard” הראשון החוקי בישראל.

לרכינוע שיימכר טווח נסיעה נאה של 20 קילומטרים, עם זמן טעינה של כשעתיים-שלוש. משקל הרוכב המירבי עומד על 120 קילוגרם, בעוד שהמשקל המינימלי עומד על 20 קילוגרם – מה שימנע מילדים קטנים לרכב על הכלי. ברכינוע ישולב רמקול Bluetooth מובנה אשר יאפשר ניגון מוזיקה באמצעות מכשיר הסמארטפון.

לוגו חנויות Yellow

לפי הידיעה שפירסם אבי קורנפלד, מנהל פיתוח עסקי ביבואנית המילטון, נדמה כי מדובר באחד מן הכלים הגנריים שנמכרו בהמוניהם דרך הקמעונאיות האינטרנטיות eBay ו-AliExpress. מדובר בידיעה מפתיעה, שכן מספר כלים כאלו זכו לשם מפוקפק במיוחד לאחר התלקחויות והתפוצצויות רבות שנגרמו מבנייה באיכות ירודה ושימוש בחלקים נחותים. אם רכינוע גנרי נחשב כתקין בידי מכון התקנים ומשרד התחבורה, מדובר באות לתקווה עבור היצרניות הגדולות דוגמת Swagboard ו-Ninebot להן בקרת איכות מחמירה בהרבה משל יצרניות הכלים הגנריים.

בנוסף, השקת הרכינוע החדש מהווה עובדה משמחת גם עבור חובבי הסקייטבורדים החשמליים – אלו מציעים מבנה דומה יחסית לשל ה-Hoverboards וצפויים לעבור תקינה דומה. בקרוב מאוד, קרשים מבית Boosted, Inboard ו-Yuneec עשויים להתגלגש ברחובות הערים באופן חוקי ותקני לחלוטין.

ה-Hoverboard חדש זמין לרכישה כבר עכשיו במחיר של 1499 שקלים חדשים במגוון חנויות Yellow.

חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
עדן גוטליב
תלמיד תיכון במגמה מדעית הנדסית. טכנולוגיה זורמת בעורקיי מגיל 9. מתעניין בעיקר בתחום הסלולר והחומרה, עם פינה חמה בלב למעבדים. כשהידיים שלי לא על המקלדת, הן אוחזות בכידון האופניים (או במחשבון).
סלולרי: OnePlus One | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
 • Mikelt

  זה יהיה להיט במרכז או במקומות מישוריים עמוסים, באסה שאני גר בצפון ועל הר.

  • yokosuka finegold

   זה לא אמור להפריע

 • Ron Cohen

  רשמתם שהמחיר יהיה 1500 שקל .. אפשר לדעת מ המחיר הממוצע בשאר המקומות בעולם ?

  • dave

   200$-300$זה מסביב לעולם

 • התמני

  יש לי כזה… מגניב מאוד אבל נהרס מהר! תקנו סיליקון הגנה מגומי, וההנאה נגמרת מתישהו בדיוק כמו כל גאדג’ט חדש.

 • Matanel

  כמה קמ”ש?

 • AmitGM

  של שיאומי הרבה יותר איכותי, מניסיון.
  יש לשכן שלי את של שיאומי ויש לו כידון קטן בשביל לכוון את המכשיר, הוא מגיע למרחקים ארוכים יותר, מסתנכרן עם הסמארטפון ויש לו צמיגים כמו של רכב על הגלגלים שלו.

  • M.G.

   יש לי את הNinebot Segway mini Pro שזה כמו הכלי שאתה מדבר עליו אך יותר משודרג (מפותח על ידי סגווי בשיתוף עם ניינבוט, כידון מתכווננן, מהירות גדולה יותר, טווח גדול יותר) וזה מכשיר מדהים באיכות הרכבה גבוהה מאוד. זה אכן הרבה יותר רציני מהhoverboards הסיניים האלה שמתפוצצים או מתפרקים אחרי דקה. יש לו גם את כל האישורים בישראל הוא נמכר באופן חוקי לחלוטין.
   http://il-en.segway.com

 • Yobi

  תקנו אותי אם אני טועה, אבלללללל-
  למה לעז**ל אנשים קוראים ל’משהו עם גלגל’ בשם HOVERBOARD
  צריכים לרשום פטנט על השם, כדי שכל עוד זה לא זה , לא ישתמשו בשמו ====>
  https://media.giphy.com/media/XCdsB59vTowwM/giphy.gif

 • yokosuka finegold
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות