רכינוע כחול

לראשונה בישראל: "Hoverboard" חוקי יוצע לרכישה בחנויות Yellow

| יום ראשון, 5 בפברואר 2017, 17:59 | רכב

טרנד הרכינוע ("Hoverboard") שעשה גלים ברשת הגיח לאוויר העולם לפני כשנתיים וסחף את עולם בני הנוער בסערה. הכלי הממונע הדו-גלגלי הפך למשאת נפשם של ילדים רבים ברחבי העולם וגם בישראל, כיוון שהוא אפשר התניידות נוחה ומהירה באופן שנחשב "מגניב" ו-"קל" בעיניהם הצעירות.

למרבה הצער, בשל היעדר תקינה וחשש מהתלקחות סוללות בפריטים מאיכות ירודה, נאסרה הכנסת הרכינוע לישראל. המכס החרים כל פריט שהצליח להניח עליו את ידי החוק. כל מכירה או ייבוא של רכינוע בישראל נעשתה עד כה בצורה לא חוקית, מתחת לרדאר ולעיני החוק. הדבר הוביל לקושי רב בייבוא המוצר לארץ, וגרם לרבים לוותר על החלום.

כשנה לאחר שהטרנד דעך כמעט לגמרי, מגיעה ישועה לזעקה הנושנה – רשת חנויות הנוחות Yellow (השייכת לחברת הדלק פז) תמכור מעתה בצורה חוקית כלי "Hoverboard" כדת וכדין. הרכינוע שיימכר קיבל את כל תווי התקן הנחוצים ויהפוך ל-"Hoverboard" הראשון החוקי בישראל.

לרכינוע שיימכר טווח נסיעה נאה של 20 קילומטרים, עם זמן טעינה של כשעתיים-שלוש. משקל הרוכב המירבי עומד על 120 קילוגרם, בעוד שהמשקל המינימלי עומד על 20 קילוגרם – מה שימנע מילדים קטנים לרכב על הכלי. ברכינוע ישולב רמקול Bluetooth מובנה אשר יאפשר ניגון מוזיקה באמצעות מכשיר הסמארטפון.

לוגו חנויות Yellow

לפי הידיעה שפירסם אבי קורנפלד, מנהל פיתוח עסקי ביבואנית המילטון, נדמה כי מדובר באחד מן הכלים הגנריים שנמכרו בהמוניהם דרך הקמעונאיות האינטרנטיות eBay ו-AliExpress. מדובר בידיעה מפתיעה, שכן מספר כלים כאלו זכו לשם מפוקפק במיוחד לאחר התלקחויות והתפוצצויות רבות שנגרמו מבנייה באיכות ירודה ושימוש בחלקים נחותים. אם רכינוע גנרי נחשב כתקין בידי מכון התקנים ומשרד התחבורה, מדובר באות לתקווה עבור היצרניות הגדולות דוגמת Swagboard ו-Ninebot להן בקרת איכות מחמירה בהרבה משל יצרניות הכלים הגנריים.

בנוסף, השקת הרכינוע החדש מהווה עובדה משמחת גם עבור חובבי הסקייטבורדים החשמליים – אלו מציעים מבנה דומה יחסית לשל ה-Hoverboards וצפויים לעבור תקינה דומה. בקרוב מאוד, קרשים מבית Boosted, Inboard ו-Yuneec עשויים להתגלגש ברחובות הערים באופן חוקי ותקני לחלוטין.

ה-Hoverboard חדש זמין לרכישה כבר עכשיו במחיר של 1499 שקלים חדשים במגוון חנויות Yellow.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות