לוגו ג'ימייל וגוגל כרום

גוגל תגביל התמיכה ב-Gmail למשתמשי ווינדוס ויסטה ו-XP

שירות הדואר הפופולרי ג'ימייל (Gmail) מבית גוגל יפסיק לתמוך במערכות ההפעלה הוותיקות של מיקרוסופט, הן Windows XP ו-Windows Vista, כך הודיעה לאחרונה גוגל בבלוג החברה. הפסקת התמיכה תתבצע רק בסוף השנה הנוכחית, במהלך חודש דצמבר 2017, כך שעדיין ישנה אפשרות השדרוג לבעלי מערכות הפעלה אלו לשדרג לגרסאות חדשות, אולם אם יבחרו שלא לעדכן, לא ייחסמו לחלוטין גם לאחר תאריך היעד, אלא יופנו לשימוש בגרסת ה-HTML הפשוטה יותר של ג'ימייל.

הפסקת התמיכה של ג'ימייל במערכות ההפעלה הותיקות הינה נגזרת של הפסקת תמיכת דפדפן הכרום של החברה במערכות הפעלה אלו בחודש אפריל 2016. מאז הפסיקה גוגל לספק תמיכה עבור דפדפן כרום ב-Windows Xp וויסטה, נתקעו מערכות הפעלה אלו על גרסה מספר 49 של Google Chrome, כאשר כיום זמינה כבר גרסה 56, בעוד גרסה 57 נבחנת בצב בטא וגרסה 58 זמינה עבור מפתחים.

לא רק ווינדוס XP וויסטה

את התמיכה בגרסה הרגילה של ג'ימייל תפסיק גוגל עבור כל העושים שימוש בגרסה מספר 53 ומטה של גוגל כרום, ומכאן שמשתמשי ווינדוס XP וויסטה, שאינם יכולים לשדרג לגרסה החדשה, הם היחידם ללא אפשרות שדרוג כלל. עבור כל שאר המשתמשים בגרסה מספר 53 ומטה של גוגל כרום, תחל להופיע כבר מחר (8 בפברואר) הודעה מעל תיבת הג'ימייל המבקשת מהם לעדכן את הדפדפן במידה שעדיין לא עשו זאת.

עדכוני הדפדפן מגיעים לצד עדכוני אבטחה חשובים ובגוגל לא מעוניינים שהמשתמשים בגרסאות ישנות יותר של כרום לא יקבלו תמיכה ועדכוני אבטחה, על כן מעודדת אותם החברה לשדרג את מערכת ההפעלה בדרכים שונות, האחרונה בהן היא ההודעה על הפסקת התמיכה בג'ימייל.

מיקרוסופט עצמה הפסיקה לתמוך במערכת ההפעלה Windows XP באפריל 2014, ומאז לא סיפקה עדכונים שוטפים למשתמשים במערכת ההפעלה הוותיקה. בעוד Windows 7 ו-Windows 10 תופסות את החלק הארי של נתח שוק מערכות ההפעלה (על-פי סקר NetMarketShare), ישנם עדיין לא מעט משתמשים הדובקים בווינדוס XP ונתח השוק של מערכת הפעלה זו עדיין עומד על כמעט 10 אחוזים.

נתח השוק של מערכות ההפעלה למחשבים נייחים (נתונים: NetMarketShare)

נתח השוק של מערכות ההפעלה למחשבים נייחים (נתונים: NetMarketShare)

מקורות
Google Blog
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות