שבב מדיה-טק

תמונה: MediaTek

הוכרזה: מערכת השבבים Helio P25 – התמיכה ב-6GB RAM מתרחבת לשוק הביניים

| יום רביעי, 8 בפברואר 2017, 18:11 | חומרה

בשוק שבבי העיבוד לסמארטפונים המודרני אוחזות כיום ביד רמה שתי ענקיות שבבים עיקריות, הן קוואלקום האמריקאית ויצרנית השבבים הטיוואנית מדיה-טק (MediaTek). בעוד הראשונה מבין השתיים חשפה לא מכבר את פלטפורמת העיבוד החזקה ביותר מבית ייצורה, מתמקדת מדיה טק בשוק הביניים וחושפת זה עתה את מערכת השבבים החדשה Helio P25.

פלטפורמת העיבוד החדשה והמתקדמת מבית מדיה טק לשוק הביניים מהווה כשדרוג צנוע לדגם ה-P20 שנחשף לראשונה בפברואר 2016 ומביאה עימה לשוק הביניים שלל יכולות מהן חלק ניכר היה שמור עד לא מכבר לשוק הגבוה. ראשית, תהא מערכת השבבים מיוצרת בתהליך FinFET בגודל 16 ננו-מטר ותציע בליבה מעבד בעל 8 ליבות Cortex-A53 בתדר מירבי של 2.5GHz. לצד זה נמצא את המאיץ הגרפי Mali-T880 מבית ARM, שיגיע בתדר 900MHz.

מלבד אלו, שאינם מהווים לשיפור משמעותי בהשוואה ל-P20, יציע שבב  ה-Helio P25 תמיכה ברכיב RAM מסוג LPDDR4x בנפח מקסימלי של 6GB. מלבד זאת, נראה כי מדיה טק התמקדה ביכולות הצילום ועיבוד התמונה אותן יספק השבב, כאשר זה תומך בשילובם של 2 חיישני צילום ברזולוציית 13 מגה פיקסל או לחילופין בחיישן צילום יחיד ברזולוציית 24 מגה פיקסל. ה-Helio P25, כך לטענת היצרנית, תספק עוצמת עיבוד חזקה יותר לצד הפחתה של 25% בצריכת החשמל.

הסמארטפונים הראשונים שיריצו את מערכת השבבי םהחדשה יחלו להגיע לשוק כבר במהלך הרבעון הנוכחי, ע"פ הודעת מדיה טק לעיתונות.

מקורות
MediaTek
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות