ווינדוס 10 תקבל תמיכה ביכולת הצגת תמונה בתוך תמונה

Windows 10

לאחר ש-macOS ,Android TV ואפילו iOS זכו כולן בפיצ’ר תמונה בתוך תמונה (Picture-in-Picture), הגיעה תורה גם של מערכת ההפעלה Windows 10. יצרנית התוכנה מרדמונד הכריזה כי בעדכון הגדול הבא של Windows 10 (העונה לשם Creators Update) יוטמע הפיצ’ר המיוחל, והוא יכונה “Compact Overlay”.

אז מה זה בעצם Picture-in-Picture? מדובר ביכולתו של סרטון להתנגן בצורה מוקטנת ללא מסגרת על גבי אפליקציה אחרת, כך שניתן להמשיך ולצפות בו גם במהלך שימוש ביישומים אחרים. במערכת אנדרואיד, הפיצ’ר מיושם אך ורק בגרסת ה-TV המיועדת לטלוויזיות, בעוד שבמערכת ה-iOS הוא בלעדי למכשירי ה-iPad גדולי המימדים. במערכת macOS הפיצ’ר זמין לשימוש בידי מפתחים ופועל גם בסרטוני HTML5 העושים שימוש בפקדי השליטה הרגילים של המערכת (מעטים).

בעדכון החדש של ווינדוס 10, תאפשר מיקרוסופט למפתחי אפליקציות “אוניברסליות” (הפועלות בממשק טאבלט שהושק בווינדוס 8) לנצל את היכולת החדשה ולאפשר לסרטונים אותם הם מציגים להתנגן על גבי אפליקציות אחרות. בשלב זה, לא נראה כי היכולת החדשה תגיע גם ליישומים “רגילים” הפועלים על שולחן העבודה, כנראה גם שלא לדפדפנים הרגילים דוגמת Chrome ו-FIrefox.

ווינדוס 10

הפיצ’ר החדש זמין כבר עכשיו לבודקי גרסאות בטא כחלק מתוכנית Windows Insider, ומופץ דרך גרסה 15031 של המערכת. נוסף על Compact Overlay, בגרסה זו תמצאו גם את יכולת Dynamic Lock, המאפשרת לנעול את המחשב אך ורק כאשר מכשירי בלוטות’ מתואמים ובטוחים (דוגמת צמיד כושר) נמצאים בקרבת מקום. יכולת דומה קיימת במערכת macOS מאז עדכון Sierra, ונוכחת גם במערכת אנדרואיד זה מספר שנים.

מה דעתכם על הכיוון אליו הולכת מערכת Windows הותיקה? שתפו אותנו בתגובות!

השוואת מפרטים