-פרסומת-

פייסבוק תשדר סרטוני וידאו בניגון אוטומטי עם קול ותאפשר מצב תמונה בתוך תמונה

| יום רביעי, 15 בפברואר 2017, 13:15 | רשתות חברתיות
הדגמת השמעת קול באופן אוטומטי בוידאו המתנגן בפייסבוק

תמונה: פייסבוק

פייסבוק מבקשת להמשיך ולהרחיב את תמיכתה בתחום הוידאו ומשיקה מספר עדכונים לסרטוני הוידאו המוצגים בניוזפיד ברשת החברתית. במקביל, הודיעה החברה על השקת אפליקציה ייעודית חדשה לטלוויזיות, שתהיה זמינה עבור מכשירי אפל טי.וי, Amazon Fire ובטלוויזיות החכמות של סמסונג.

וידאו עם קול בניגון אוטומטי בניוזפיד

עוד ב-2014 החליטה פייסבוק להתחיל לשלב קטעי וידאו בניוזפיד המתנגנים באופן אוטומטי. החברה בחרה עד כה להגדיר את קטעי הוידאו כך שיתנגנו ללא הפעלת פס הקול שלהם, כאשר לחיצה על הוידאו או כפתור הפעלת הקול איפשרו לצפות בחוויה המלאה. הדבר אפשר למשתמשי הרשת החברתית להמשיך ולגלול בין החדשות השונות בניוזפיד מבלי להיתקל בצלילים אותם אולי לא רצו לשמוע.

כעת מודיעה פייסבוק כי תחל להפעיל את הקול באופן אוטומטי בסרטוני וידאו המתנגנים בניוזפיד, זה ישולב בהדרגה תוך כדי הגלילה בניוזפיד, כך שיחל בשקט ויתגבר כאשר יעמוד הוידאו במרכז המסך. בפייסבוק מציינים כי ההחלטה על המהלך הגיעה לאחר קבלת תגובות טובות בבדיקות שנעשו מול משתמשים במכשירי מובייל לתוספת הפעלת הקול האוטומטית בנוסף לניגון הוידאו האוטומטי.

על מנת לבטל את האפשרות לניגון קול בוידאו באופן אוטומטי, יש לגשת לתפריט ההגדרות באפליקציית פייסבוק ומשם לבחור כיבוי לאופציה “Videos in News Feed Start With Sound”. באפליקציית פייסבוק לאייפון יש לגשת לתפריט ההגדרות, משם לבחור בהגדרות חשבון (Account Settings) ואז בתפריט “קולות” (Sounds), שם תראו את האפשרות לביטול השמעת קול בוידאו בניוזפיד (Videos in News Feed Start With Sound). יש לציין כי הפונקציה תגיע בהדרגה למשתמשים ובשלב זה היא עדיין לא פעילה במרבית המכשירים אותם בדקנו (אייפון ואנדרואיד גם יחד).

מצב תמונה-בתוך-תמונה

אפשרות נוספת שמגיעה לסרטוני הוידאו המתנגנים בפייסבוק הינה בהמשך ניגון תוך כדי ביצוע פעולות אחרות בפייסבוק. תוכלו ללחוץ על כפתור על מנת לצמצם את סרטון הוידאו ותקבלו מצב תמונה-בתוך-תמונה שיאפשר לכם להמשיך ולגלוש ברשת החברתית מבלי להפסיק את ניגון הוידאו. מכשירים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד יוכלו אף לעבור לאפליקציות אחרות ולהמשיך לנגן את הסרטון ברקע.

ניצוץ ראשון לניגון וידאו במצב תמונה-בתוך-תמונה הגיע עוד במאי 2015, אז חשפנו באופן בלעדי באתר גאדג’טי את פונקציית צמצום מסך הוידאו בתוך הניוזפיד והמשך ניגון שלו תוך שיטוט בפייסבוק. כעת מודיעה פייסבוק על השקת האפשרות באופן נרחב הרבה יותר וגלובלי עבור כלל המשתמשים.

הדגמת ניגון וידאו במצב תמונה-בתוך-תמונה בפייסבוק

תמונה: פייסבוק

וידאו מפייסבוק בטלוויזיה

המעבר של פייסבוק לטלוויזיה מעיד על רצון החברה להתחרות בשירותי תוכן בעתיד, אך בשלב זה תציע החברה תחרות בעיקר בפלטפורמה של יוטיוב. דרך האפליקציה שלה לטלוויזיה, תאפשר פייסבוק הצגת תכני וידאו מחברים, אך גם וידאו בנושאים עדכניים ופופולריים מרחבי הרשת החברתית, כאלו שעשויים להעמיד אותה כערוץ משמעותי להצגת תוכן בזמן אמת.

חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי ומנהל החברה המפעילה את האתר. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Apple iPhone 7 | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
 • Adar Tzivion

  שקודם ישפרו את הנגן המזעזע שלהם.

 • DeadPool

  היה לי לפני חודש בערך עדכון עם “מצב תמונה-בתוך-תמונה” ואז בעדכון הבא זה כבר נעלם….

 • RoboCop

  נוראי.
  כמו הנגן המעצבן של YNET.

  • Gabriel

   מסכים,
   ניגון וידאו אוטומטי זה אחד החולות הרעות של האינטרנט.

 • מייק אייק

  יש להם נגן גרוע..
  הנגן בסלולרי מנגן סרטים באוטומט, אבל אם יתווסף לזה קול זה יהיה עוד יותר נוראי.

  • Adar Tzivion

   אפשר לבטל דרך ההגדרות.
   אל תשכח שאיכות התמונה מזעזעת ביותר, ושהוודיאו גם נתקע הרבה.

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות