-פרסומת-

צוות Realface (קרדיט תמונה: Realface)

דיווח: אפל תרכוש את חברת Realface הישראלית המפתחת טכנולוגיה לזיהוי פנים
| יום ראשון, 19 בפברואר 2017, 09:12 | כלכלי, סטארטאפים

אפל תרכוש את חברת הסטארטאפ רילפייס (Realface) מתל אביב שפיתחה טכנולוגיה לזיהוי פנים תמורת סכום שאינו ידוע ומוערך בכמה מיליוני דולרים בודדים, כך על פי דיווח אתר כלכליסט הבוקר (א’, 19.2). את החברה הקימו בשנת 2014 עדי אקהויז ברזילי, בתו של מייסד חברת סינרון, שמעון אקהויז, אשר גם השקיע ברילפייס, אביב מדר וגידי ליטווין.

הסטארטאפ Realface משתמש ב-Deep Learning על מנת לאמן מודלים המאפשרים זיהוי פנים ברמת דיוק גבוהה למדי. החברה אימנה רשתות נוירונים מלאכותיות אשר למדו, לאחר חשיפה לכמות רבה של דוגמאות, לזהות פנים אנושיות ואף לזהות את מצב הרוח של מושא התמונה.

במסגרת ראיון עם כתב אתר “גאדג’טי” אורי אלאבייב, שנערך בינואר 2016, נמסר מחברת רילפייס כי רמת הדיוק בזיהוי הפנים עומדת על 99.67% וכי טכנולוגיית החברה מסוגלת לזהות האם מדובר בפנים של אדם אמיתי או בתמונה או פסל דרך שקלול פרמטרים שקשורים בעומק הפנים ובתנודות הקטנות של הגוף האנושי , ואף להבדיל בין שני תאומים זהים.

את המידע שנאסף במסגרת זיהוי הפנים שומרת Realface באופן מקומי בלבד, זאת בדומה למתבצע בטכנולוגיות זיהוי טביעות אצבע המוטמעות ברבים מהסמארטפונים הקיימים כיום בשוק בפלטפורמות iOS ואנדרואיד. בדרך זו, לא מאפשרת החברה למידע האישי לזלוג החוצה ושומרת על פרטיות משתמשי הקצה בטכנולוגיה.

רילפייס תגיע לאייפון 8?

הטכנולוגיה שפיתחה חברת Realface הישראלית עשויה להגיע כבר לדגמי סדרת האייפון 8 (או אייפון X) אשר יוצגו במחצית השנייה של 2017. דיווח של אנליסט המובייל מינג-צ’י קאו מחודש ינואר ציין את שילובה של טכנולוגיית סריקת תווי הפנים של המשתמשים לצורך זיהוי ביומטרי באייפון 8 במקום רק את הקשתית בעין, כפי שהתבצע בסמארטפון ה-Galaxy Note 7 של סמסונג.

רכישתה של רילפייס על ידי אפל, באם תושלם, תאפשר לחברה להגיע לכדי מימוש טכנולוגיית הסטארטאפ הישראלי במכשיריה. את הטכנולוגיה שפיתחה הציעה רילפייס לחברות על מנת שאלו יטמיעו אותה בשירותים שונים שיפתחו.

מנגנון זיהוי פנים זה יכול לשמש עסקים מחנויות ריטייל כמו אמזון ועד לבנקים בזיהוי ביומטרי של לקוחות במקום בזיהוי באמצעות שם וסיסמה, כאשר יכולותיה של רילפייס בזיהוי מצב הרוח של המשתמשים עשוי לאפשר הצגת שכבת אבטחה נוספת במידה שזיהתה על פי תווי הפנים כי המשתמשים נראים מודאגים שמא אינם בטוחים ברכישה אותה ביקשו לעשות למוצר באינטרנט או בפעולה שניסו לבצע בבנק.

מקורות
כלכליסט
חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי ומנהל החברה המפעילה את האתר. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Apple iPhone 7 | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
  • אור

    גאווה. שהשוק הישראלי ימשיך להתפתח 🙂

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות