אוהבים לראות סדרות בצפייה ישירה? מנועי החיפוש לא מתכוונים להקל עליכם

דגל של פיראטים תמונה: Pixabay CC0

הקלות שבה אנו יכולים לחפש פרק בסדרה במנועי החיפוש גוגל או בינג ולמצוא לינקים לצפייה ישירה תיעלם בקרוב. מנועי החיפוש של גוגל ומיקרוסופט הגיעו להסדרים עם רשויות וארגוני זכויות יוצרים שיעלימו את אותם קישורים פופולריים מהתוצאות הראשונות.

אם טיפה נלחצתם מהיוזמה החדשה, אתם יכולים להירגע. בנתיים. המערכה החדשה נגד תוצאות אתרי הצפייה ישירה תתחיל רק בבריטניה ורק מהקיץ הקרוב. אולם יש לשער שאם הקרב בממלכה יוכתר כהצלחה, המודל יורחב למדינות אחרות.

על פי ההסדר של מנועי החיפוש עם המשרד לקניין רוחני ומשרד התרבות הבריטי, גוגל ובינג יטמיעו קוד שיתעדף קישורים למוסיקה, סרטים וספרים אלקטרוניים ממקורות חוקיים. כרגיל, החברות מזכירות את הסיכון לקוד זדוני באתרים הלא חוקיים כסיבה נוספת לתעדף מקורות חוקיים. צריך לציין שגוגל (ששולטת על כ-90% משוק החיפוש באירופה) ומיקרוסופט נתונות ללחץ מצד חברות התוכן כבר שנים רבות אך בחרו לגרור רגליים עד עתה.

מערכה כוללת

המשרדים הממשלתיים בבריטניה פועלים כמובן תחת לחץ מחברות התוכן. בכירים באותן חברות טוענים שמטרת ההסכם החדש “להגן על הגולשים” ושלפעמים “גולשים נכנסים לאתרי צפייה ישירה לא חוקיים מבלי שהתכוונו לכך”. לדעתם “כיום יותר מדי קל למצוא אתרים פיראטיים”, תיעדוף מקורות חוקיים על פני הלא חוקיים יכול לפתור זאת כשהאחרונים יידחפו אחורה בתוצאות חיפוש.

הרשויות הבריטיות לא מסתפקות רק בלחץ על מנועי החיפוש, אלא גם פועלות בנחרצות נגד תוכן לא חוקי ברשת. הן מייסדות מערכת מהירה יותר של הוצאת צווי סגירה נגד אתרים לא חוקיים, שכנוע מותגים שלא לפרסם באתרים שמספקים תוכן לא חוקי וקמפיין רחב בציבור שיסביר את התרומה ליצירה בצפייה ממקורות חוקיים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים