-פרסומת-

מסך גיימינג Samsung C24FG70 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: Samsung C24FG70 – מסך גיימינג שיורד לעם
| יום רביעי, 15 במרץ 2017, 15:02 | גאדג'טי מסקר, חומרה, מחשבים

מהו הדבר הראשון העולה לראשכם עת משמע המשפט “מסך גיימינג”? ככל הנראה מסך מהיר, בעל תדרי רענון גבוהים במיוחד. אך מה שיעלה מיד אחרי זה, או אולי אף לפני, הוא “מחיר יקר”. המסכים הללו, על אף הפריצה הגדולה מאוד שלהם בשנים האחרונות אל השוק, אינם גדלים על העצים והם משווקים עבור קהל שמוכן לשלם. האמנם?

גם השווקים היותר יוקרתיים יורדים בסופו של דבר אל העם, והמסך שבביקורת הבאה הוא אחד מהם. הוא מגיע אלינו מסמסונג והוא נקרא C24FG70FQ: בעל תדר רענון של 144 הרץ עם זמן תגובה אפסי של מילי-שניה, תמיכה מלאה ב-FreeSync ואף מסך קעור – כל אלו יעלו לצרכן מחיר של עד 2000 ש”ח בארץ.

מנגד, מסך זה בעל רזולוציה סטנדרטית של Full HD וגודלו כ-24 אינץ’. פיצ’רים נוספים הכלולים במסך זה הם תאורת LED קלה, טכנולוגית עיבוד תמונה Quantum Dot – וכמו כן, המסך אף כולל תבנית צבעים של sRGB 125% ומתיימר לקרוץ גם למעצבים חובבים על סוגיהם.

נשמע כמו דיל משתלם? בהחלט. אני תמיד מברך כל ניסיון של חברה להנגיש מוצרים מהצמרת לשוק המיינסטרים, אך ביקורת זו היא מה שתכריע – לפחות לדעתנו, אם אכן מדובר בדיל משתלם.

מבט מקרוב

האריזה של מסך ה-C24FG70 גדולה, אך סטנדרטית לחלוטין וארוזה היטב. בתוך האריזה, קיבלנו חוברת הוראות, ניירת אחריות, כבל מתח ושנאי ואפילו זווית תומכת VESA לתליה על הקיר. מערך הכבלים שקיבלנו מסתכם בכבלי HDMI ו-DisplayPort. כמובן שנרצה להשתמש בכבל ה-DisplayPort על מנת לקבל תדר רענון של 144 הרץ, שכן HDMI תומך בהעברה עד 120 הרץ בלבד.

כאשר זהו מצב לא סטנדרטי, המסך מגיע עם חלק גדול מהסטנד של המסך מורכב-מראש, וכל מה שיש זה להבריג אותו, בקלות יתרה יש לציין, אל מה שנראה בהתחלה כמו משטח אלחוטי גדול לטעינה של טלפון, אך למעשה אינו עושה דבר. נדון על כך בהמשך.

המסך עצמו נראה נהדר. פשוט, אך נהדר. הייתי מצפה לראות שוליים דקים יותר כמו רבים מהמסכים שבשוק כרגע, אך זוהי לא מגרעה ששווה להתעכב עליה, לעניות דעתי.

מסך גיימינג Samsung CF24FG70 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מסך גיימינג Samsung C24FG70 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

 

החלק הקדמי של המסך מסווה באופן לא רע כפתורים פיזיים, ואף כולל בצד ימין מאחור מתג נוח יותר לשליטה בתפריט המסך. הפאנל ממנו עשוי המסך בנוי מציפוי מט, אך ניכר כבר בהתחלה שהוא מכיל סוג של שילוב חיובי בין פאנל מט לבין פאנל מבריק, מה שעשוי, בתאוריה, להקנות לו איכות תצוגה נהדרת ללא השתקפויות.

בחלק האחורי של המסך, למטה, נמצא את מערך הכניסות והיציאות הבא, מימין לשמאל: כניסות קול, כניסת DisplayPort, זוג כניסות HDMI 2.0 וחיבור כבל הכוח\השנאי.

מסך גיימינג Samsung CF24FG70 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מסך גיימינג Samsung C24FG70 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

כאשר המסך יושב על הסטנד שהוא מגיע איתו באופן שלם, ניתן להטות אותו בזווית של 360 מעלות, לסובב אותו ואף להגביה לגובה משמעותי. אך לצערי, על האווירה המושלמת כמעט, העיק דבר אחד: הסטנד. הסטנד של מסך זה בנוי מזוג זרועות, פיצ’ר מובנה שאני סבור שהחברה שילבה על מנת לתת למסך את החופשיות שבסיבוב. על הזרועות הללו, מאחור, ישנו אף סטנד לאוזניות (במקום לא נגיש לחלוטין).

הבעיה עם הסטנד הלכאורה חופשי הנ”ל, היא שהוא מספק בדיוק את ההפך. הוא גדול ומגושם. המשטח עליו יושב הסטנד גדול מאוד ומעוגל – כאשר לא ברורה כוונת המשורר בתכנון של סטנד זה. כמו כן, הזרועות המתכווננות תופסות מקום נכבד מאוד מאחור, מה שיוצר מצב מאוד, אבל מאוד לא נעים.

אם ממקמים את המסך על שולחן, צריך לקחת בחשבון שהוא זקוק להרבה מאוד מרחב. הזרועות מאחור, יחד עם בסיס הסטנד המעוגל, לא משאירים מקום מקדימה למקלדת ועכבר, ומאחור דורשות מרחק של לפחות 50 ס”מ. בשל כך, נאלצתי להכין עבור מסך זה פינה מאולתרת וארוכה מאוד.

מסך גיימינג Samsung CF24FG70 - הטיית זרוע (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מסך גיימינג Samsung C24FG70 – הטיית זרוע (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

כמה טוב שהמסך מגיע עם אפשרות לתליה על הקיר, ותקן VESA על מנת להחליפו בסטנד מסוג אחר. אך בסופו של יום, מדובר בתכנון גרוע מאוד של סטנד המסך – כזה שפוגע באופן דרסטי בנוחות, ודורש שולחן ארוך בהרבה מהרגיל על מנת להנות ממסך זה.

המסך בפעולה

מסך זה, כבר מן הקופסה, מספק איכות תמונה מרשימה, וזה גם לאחר איפוס הגדרות היצרן. מסך זה עושה שימוש בפאנל מסוג VA, סוג ביניים שבין TN ל-IPS (הנחשב כיום לסטנדרט). סמסונג משתמש כיום בפאנל מסוג VA גם עבור שוק מסכי הטלוויזיה שלהן. הטווח הדינאמי של מסך זה הוא בהחלט מדהים, וזהו למעשה מסך המחשב הראשון שגרם לי לחוות זאת.

כיאה לפאנל VA איכותי ומלוטש היטב, יחד עם טכנולוגית ה-Quantum Dot של סמסונג (האחראית על דיוק צבעים מירבי), התמונה המתקבלת היא לא רק טובה מול IPS, אלא במצבים מסויימים אף מתעלה עליה. הצבעים שהמסך מציג מלאי חיים, והכי חשוב – מדוייקים. דרך לוח הבקרה, המושקע והנוח יחסית של המסך, ניתן לשנות הרבה מאוד פרמטרים שיקלעו יחדיו לטעמו של המשתמש. זוויות הצפיה, גם הן טובות כשל פאנל IPS.

מסך גיימינג Samsung CF24FG70 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מסך גיימינג Samsung C24FG70 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

כאמור, הפאנל מצופה המט של המסך הינו מבריק יחסית, אך הוא ממש ולא פוגע באיכות התמונה ביום, או בתאורה המשתקפת באזור, כך שלמעשה מסך זה נהנה מכל העולמות: גם מהצבעים החיים של מסך בעל ציפוי מבריק, וגם מציפוי חסר השתקפויות ונאמן למקור בכל הנוגע לגוונים.

בנוסף, מסך זה הוא גם קעור. אתם יודעים, המסכים הללו עם הקימורים בצדדיהם. אני חייב לציין שהגעתי מאוד סקרן בנושא הזה למסך ה-C24FG70, אך גם אחרי שעות עבודה ומשחק מרובות, לא הצלחתי למצוא כל ייחוד במסך הקעור, בטח שלא יתרון על מסך שטוח לחלוטין.

אך גולת הכותרת של מסך זה, ללא ספק, הוא תדר הרענון העומד על 144 הרץ, מה שמאפשר לנו לראות הבדל גדול על 144 פריימים לשניה, בניגוד למסך בעל תדר רענון של 60 הרץ.

בעודי סוחט כל הגדרה אפשרית על מנת שהמשחק ישב באופן יציב על 144 פריימים-לשניה, אני שם לב לעבודה הנהדרת שעושה שבב ה-AMD FreeSync המובנה – שגורם ל-30 פריימים-לשניה להראות קרובים מאוד ל-60. זה מעניק לנו אפשרות לראות מעט פריימים לשניה כפי שהיו מוצגים בעולם האמיתי, ללא כל קריעת תמונה.

את ההבדל בתדרי הרענון ניתן לראות במצבים מהירים בעיקר, ואפילו בשולחן העבודה: במצבי גלילה, תנועת סמן העכבר וכיוצא באלו. אותו הדבר במשחקים – שגם בהם ההבדל ניכר מאוד במצבים מהירים, כגון במשחקי מירוצים ותנועות עכבר מהירות למדי כמו במשחקי יריות.

כבר אמרתי זאת בעבר, אך אצטט את דברי: קשה לחזור לאחור אחרי שרואים את ההבדל בין 60 פריימים לשניה לבין 144 פריימים (הנתמכים במסכים מסוג זה בלבד, כמובן). המעבר ל-144 הרץ מלטש את כל מה שקצב פריימים\תדר רענון של 60 לא מאפשרים לראות.

תפריט השליטה במסך גיימינג Samsung C24FG70 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

תפריט השליטה במסך גיימינג Samsung C24FG70 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

ולסיכום

את הביקורת פתחנו בשאלה – האם באמת מדובר בדיל טוב? התשובה, לשמחתי הרבה, חיובית. מדובר במסך בעל תג מחיר נמוך מאוד בהשוואה למסכים אחרים מסוגו (העולים בסביבות 2000 עד 5000 שקלים), והוא מעניק למשתמש עולם חדש לגמרי של חווית משחק, בין אם בזכות תדר הרענון, ובין אם זוהי איכות התמונה הנהדרת.

הודות לגוונים הנאמנים מאוד למקור, הייתי ממליץ לקרוא למסך זה “מסך ביתי אולטימטיבי” ולא רק “מחשב גיימינג”, כי למסך זה יש את כל מה שדרוש על מנת לעצב איתו ולעבוד איתו, וגם מספק את הערך המוסף (למעשה, העיקרי) של משחקים הרצים באופן חלק מאוד.

אך חשוב לי לסייג מעט את דברי: זהו לא המסך המושלם (אם כי הוא בהחלט קרוב). גם אם יש לכם שולחן מחשב יחסית גדול, אתם עשויים לחוש בחוסר המקום הנוצר “הודות” לסטנד ממנו עשוי המסך, ואני נאלץ לפסול אותו על הסף בקטגורית נוחות השימוש שבמסך. אני ממליץ מאוד להיצמד לזווית המגיעה איתו ולתלות אותו על הקיר, או לרכוש עבורו סטנד יחיד נורמלי.

בסופו של יום, זהו מוצר בעל תמורה אדירה אל מול המחיר שלו, ואי אפשר להתעלם מכך. על כן, גם עם בעיות הנוחות (אותן ניתן לפתור), אני שמח מאוד לתת סיכום חיובי מאוד למסך זה, ואף להמליץ עליו בחום.

אהבנו

 • תמורה מרשימה למחיר
 • משחק חלק לחלוטין
 • צבעים עשירים ואמיתיים

לא אהבנו

 • סטנד לא נוח בעליל

*המסך חובר למחשב PC לצורך הסקירה. התמונות בכתבה צולמו לאחר סיום הסקירה בחיבור למחשב מקינטוש – הסקירה של המסך אינה מתייחסת לעבודה עם מחשב מקינטוש, אלא עם PC בלבד.

חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
אורי כרמי
כתב, מבקר ועורך תוכן ותיק, חי את עולם המחשבים, החומרה, הגיימינג והטכנולוגיה בפרט מגיל אפס. מפתח אתרים עצמאי, ובזמן הפנוי סתם אוהב לכתוב...
סלולרי: LG G3 | מחשב: Alienware 17 R3
תגובות לכתבה
 • amir1313

  וואו נראה מעולה

 • pizzaboy

  נראה ממש טוב!

 • נדב

  יש למסך הזה גם גרסה של טכנולוגיית סנכרון הפריימים של Nvidia?

  • RayZ

   לא, יש למסך זה את המקבילה של AMD (שהיא FreeSync) – אך זה עובד עם כל כרטיס NVIDIA.

   • JC

    עובד עם NVIDIA זה טיפה מטעה, אמנם המסך יעבוד אבל לא יהיה כל שימוש לאפשרות הFreeSync, שתי הטכנולוגיות לא תואמות

 • Lior

  סקירה קצת ….
  מסך גיימינג 144 עם Freesync שחובר ללאפטופ של אפל (לפי התמונות)
  WTF

  • RayZ

   המסך חובר למחשב PC. התמונות צולמו במקום אחר עם מק.

   • Lior

    אהה…
    הבנתי 🙂

 • alon

  למה לא מביאים את ה 27 אינץ לארץ? אני מתחרפן אני זקוק למסך גם למידול ו 24 זה קטן מדי…

 • עומר משהו

  אשמח לדעת אם אפשר להפעיל Freesync ביחד עם 144hz וזמן תגובה הכי נמוך שיש.

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות